Piwny savoir-vivre – czyli przewodnik po piwnym szkle

Szklanki, pokale, kufle… Mają różne kształty i rozmiary i od setek lat pijemy w nich piwo. Jednak rzadko kto wie, że rytuał doboru właściwego szkła do gatunku piwa jest tak samo ważny jak wybór odpowiedniego kieliszka do rodzaju wina. Szkło to jeden z najistotniejszych elementów piwnej kultury – właściwie dobrane wydobywa z niego aromat, smak i charakter.

Więcej…
 
Jak zdrowo rozmawiać?

Często nie zwracamy na co dzień uwagi na fakt, że właściwe porozumiewanie się ułatwia nam życie i funkcjonowanie. Podczas komunikowania się przekazujemy, ale i odbieramy wiele sygnałów, z których nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Czemu tak naprawdę służy rozmowa w codziennym życiu? Jakie potrzeby jest w stanie zaspokoić? Czy prawdą jest to, że większe znaczenie dla naszych kontaktów z innymi ludźmi ma to, w jaki sposób prowadzimy rozmowy, a mniej istotne to, co podczas nich mamy do powiedzenia?

Więcej…
 
Okulary i etykieta
Wpisany przez Stanisław Krajski   

Okulary dzielimy na te, które nosimy na stałe, okulary do czytania i okulary przeciwsłoneczne. Co do tych pierwszych nie ma żadnych wskazań savoir vivre`u.  Gdy używamy okularów do czytania pamiętajmy o tym, aby, gdy je zdejmiemy nie bawić się nimi (szczególnie nie trzymajmy ich w zębach, bo jest to w bardzo złym guście) i nigdy, bezwzględnie nigdy, nie patrzmy sponad nich na inne osoby, bo jest to niegrzeczne, obraźliwe i w złym tonie.

Więcej…
 
Perfumy - instrukcja obsługi

Perfumy instrukacj obsługiPerfumy instrukcja obsługi to unikatowa pozycja na naszym rynku a zarazem kompendium wiedzy na temat składu perfum, sposobu ich stosowania oraz zasad, którymi powinniśmy się kierować przy ich doborze w zależności od sytuacji i zamierzonego efektu. Jak widać w przedstawionym poniżej spisie treści na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie! Książka jest do kupienia na stronie autora wystarczy kliknąć rysunek okładki po prawej stronie.

Więcej…
 
Wesele - Świadkowie
Wpisany przez Stanislaw Krajski   

Jednym z pierwszych kroków, jakie należy przedsięwziąć w ramach przygotowań do ślubu jest dobór świadków. Osoby wybrane na świadków muszą sobie zdawać sprawę, ze swojej roli i obowiązków. W związku z tym, że nie zawsze wymaga się od świadków spełniania wszystkich ich tradycyjnych obowiązków należy te kwestie precyzyjnie ustalić.

Więcej…
 
Komunikacji międzykulturowa - państwa Dalekiego Wschodu, cz. II

Oto kilka praktycznych porad jak prowadzić międzynarodowy biznes unikając tzw. dystansu kulturowego.Tym razem charakterystyka państw Dalekiego Wschodu.

Więcej…
 
Komunikacji międzykulturowa, czyli jak zrozumieć innych cz.1

Komunikacja komunikacji nie równa. To co jest skuteczne na polskim rynku, w państwach arabskich może okazał się niedopuszczalne. Z kolei to co we Włoszech jest rzeczą naturalną w Polsce zostanie odebrane jako naruszenie dystansu społecznego. Oto kilka praktycznych porad jak prowadzią międzynarodowy biznes unikając tzw. dystansu kulturowego. W części pierwszej charakterystyka państw śródziemnomorskich.

Więcej…
 
Odnajdź się w tyglu kultur

W dzisiejszych czasach globalizacja nie jest utopijną wizją globalnej wioski. Globalizacja ma miejsce tu i teraz. Świat zmniejsza się w dużej mierze dzięki Internetowi. Przedsiębiorcom ułatwia to docieranie do kontrahentów poza granicami. A świadomość specyfikacji różnych kultur pozwoli nam wzmocnić swoją pozycję negocjacyjną przy rozmowach oraz lepsze rozumienie potrzeb zagranicznego klienta.

Więcej…
 
Zwołanie zebrania to nie sztuka
Wpisany przez Bartosz Kaczmarek   

Jaki procent czasu swojego czasu poświęcasz w pracy na zebrania? 30%? 40%? Jeśli tak, to jesteś w tej szczęśliwej mniejszości, która w pracy faktycznie przyczynia się do zwiększenia produktu krajowego brutto. Badania wskazują, że ponad połowa pracowników spędza ponad 60% czasu na zebraniach. Czy jest to czas dobrze wykorzystany? Często wychodząc z zebrania zadajesz sobie pytanie, czy ja tam na pewno powinienem być, czy ktoś może pomylił adres w mailu.

Więcej…
 
Instrukcja zachowania się w trakcie programów telewizyjnych
Wpisany przez Stanisław Krajski   

Mężczyzna powinien być ubrany w czarny lub ciemnoszary (najlepsze i najbardziej uniwersalne kolory do TV) garnitur z kamizelką (przy rozpiętej marynarce w postawie siedzącej zakrywa ewentualne wszelkie mankamenty związane z pomarszczeniem koszuli i krawata)

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
  • 0
  • 1
  • 2
prev
next

Jak zostać wędkarzem

Aby łowić na polskich wodach, konieczna jest karta wędkarska. Jest to dokument ważny dożywotnio, wydawany dorosłym i młodzieży od lat 14 przez właściwe dla miejsca zamieszkania starostwo powiatowe. Aby go ...

W wolnej chwili | Mirek | środa, 16 września 2009 | Hits: 6697 | Comments

Read more

Dojrzały mężczyzna, czyli kto?

Kiedy kończy się młodość? Od jakiego wieku  inni postrzegają nas jako osobę dojrzałą? A jak my sami postrzegamy naszą dojrzałość? Oby odpowiedzieć na te pytanie sięgniemy do badań CBOS p.t. ...

W wolnej chwili | Mirek | wtorek, 22 września 2009 | Hits: 9300 | Comments

Read more

Gdzie ci mężczyźni?

Kobiety i mężczyźni o podziale obowiązków domowych.Czy rzeczywiście mężczyźni coraz bardziej angażują się w obowiązki domowe?Podział obowiązków domowych.Kto podejmuje decyzje?Kto zajmuje się dziećmi?Czy chcemy aby kobiety zamiast pracować zajmowały się ...

W wolnej chwili | Mirek | wtorek, 6 października 2009 | Hits: 6698 | Comments

Read more
More in: W wolnej chwili, dom
next
prev

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony