Magia nie tylko dla kobiet

Podejrzewam,że większość dużych chłopców słyszała o Merlinie z bajki o Królu Arturze. Tak samo jak o tolkienowskim Gandalfie czy o wiele bardziej realnym Nostradamusie. Dlaczego zatem dzisiejszy racjonalizm popchnął panów tak daleko, aby nawet nie przyznawali się do tego, że czytają horoskopy? Chłodny umysł, inteligencja oraz zaradność prowadząca do szybkiego rozwoju i  wzbogacania swojej kariery. Oto najkrótszy opis stereotypu współczesnego mężczyzny. Typ raczej podrywacza i zdobywcy niż subtelnego i romantycznego kochanka z lat  przedwojennych. Czy to jest złe? Nie, po prostu wszyscy idziemy z duchem czasu. Mawiają, że należy się dostosować do tego, czego oczekuje od nas otoczenie. Czy na pewno? A może lepiej posłuchać ukrytego gdzieś w głębi wewnętrznego głosu?

Nie musicie od razu odsłaniać przed całym światem subtelności swojej duszy. Możecie  zacząć od jej odkrycia przed samym sobą, a potem zdecydować czy chcecie, by inni też ją zauważyli. Ważne, żeby zrobić ku temu pierwszy krok. Jeśli ktokolwiek wspomina o czytaniu horoskopów czy o wzięciu udziału w medytacji, jest to najczęściej kobieta. Najlepiej to zauważyć porównując czasopisma dla pań i panów. O ile prasa przeznaczona dla kobiet nie rzadko nie boi się użycia słowa „magia”, o tyle „męskie pisma” bronią się przed tym jak przed ogniem. Dlaczego?

Magia to nie tylko horoskopy, kabała czy wróżenie z kryształowej kuli. To również wiele innych dziedzin, które na co dzień wykorzystujemy, często nie zdając sobie z tego sprawy. Znajomość tego typu rzeczy wcale nie musi szkodzić – może wręcz otworzyć przed nami bramę do odkrycia tajemnic. Któż z nas nie chciałby wiedzieć, jak skutecznie zdobyć względy u płci przeciwnej lub podnieść na wyższy poziom swoje umiejętności seksualne? Warto zauważyć, że kobiety od dawna wykorzystują znajomość ezoteryki do zwabienia mężczyzn – popularny lubczyk, to tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest użyteczność magii w sztuce podrywu.

Jakie magiczne sztuczki, rytuały mogą wykorzystać mężczyźni? Zacznijmy od błahej sprawy, jaką jest odpowiedni wybór terminu pierwszej randki. Bez karkołomnych studiów numerologicznych można zaplanować spotkanie na taki dzień, który zbliży nas do sukcesu. Większość kobiet nie oprze się urokowi Księżyca w pełni, która, według wielu przesądów, korzystnie wpływa na libido. Do tego umiejętnie dobrane kwiaty (kolor ma znaczenie!) czy zapach wody po goleniu może zmniejszyć lub zwiększyć szanse na udany wieczór. O tym wie każdy, nie zdając sobie często sprawy, że jest to część rytuału, którego odpowiednio dobrane elementy mogą przynieść sukces. Dla panów, którzy są bardziej otwarci na sprawy z pogranicza nauki i okultyzmu, polecamy zapoznanie się z własnym horoskopem oraz sprawdzenie, jaki znak zodiaku powinna mieć partnerka. Żywiołowa Lwica czy romantyczna Pani Rak? Czy data urodzenia partnerki odpowiada naszej energii? Z pozoru nieistotny element może zaważyć o tym, czy dany kontakt przetrwa i przerodzi się w coś mocniejszego.

 

Odprężać można się na różne sposoby – raz wyskoczyć na piwo, kiedy indziej na squasha, a raz na jakiś czas – uczęszczać na zajęcia z jogi czy oddać się medytacji. W ten sposób nie tylko się zrelaksujecie, ale, podobnie jak w przypadku sportu, poprawicie swoją sprawność fizyczną. Niektóre zajęcia pozwalają na odkrycie własnego potencjału, rozbudzenia pewności siebie, co w rezultacie może skłonić do podjęcia nowych kroków na ścieżce swojej kariery zawodowej.

 

Zatem Panowie, nie strońcie od magii. Nic tak nie urzeka kobiety jak mężczyzna, który potrafi bez skrępowania przyznać się do pozornie damskich zainteresowań. A jak zostało ukazane powyżej – jeśli ma się odpowiednie podejście do tematyki ezoterycznej, można odnieść wiele korzyści. Zarówno na polu prywatnych podbojów, jak i kariery. Nie mówiąc już o tym, że zagubieni mogą w końcu odnaleźć swoją drogę życiową, którą zaczną podążać. Dlatego – pora odrzucić stereotypy i w zgodzie z racjonalnym podejściem samemu sprawdzić ile korzyści może przynieść odkrycie duchowej strony własnego Ja.

 

Poszukiwania warto rozpocząć od zagłębienia się w książki autorstwa min. Osho, Kena Willberta czy Antoniego de Mello. Delikatne zgłębianie tematu ułatwi Wam również czytanie artykułów, które możesz znaleźć między innymi na portalu z duszą Ezoter.pl

 

Autor: Ewa Wiecha

Źródło:  www.ezoter.pl

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony