„Niezwykła okazja” – elektryczna maszynka do golenia
Wpisany przez Mirosław Wis   

Zdarza się nam czasami trafić na tak zwaną niezwykłą okazje. Można je spotkać nie tylko w Internecie, oferowane są przez zaczepiających nas w różnych miejscach „sprzedawców”. Zobaczmy, jakie niespodzianki kryje niezwykle okazyjnie nabyta elektryczna maszynka do golenia PRINCESHAVE.

maszynka do goleniaOczywiście nazwa jest podobna do wyrobów znanej marki PHILISHAVE następnym „ciekawym” napisem często stosowanym na pudełku jest MODEL  JAPAN, który z założenia ma być podobny do MADE IN JAPAN a umieszczony jest tam gdzie zwykle umieszcza się kraj pochodzenia produktu. Jak pokazały badania nie czytamy całych wyrazów a pierwszą sylabę lub literę a resztę wyrazu się domyślamy, dlatego niektórzy producenci bazują na naszej nieuwadze umieszczając napisy tak żeby uzyskać odpowiednie złudzenia.

 Czego możemy spodziewać się po otwarciu pudełka, maszynka w pseudo skórzanym futerale. 

Ważne jest oczywiście, co jest w środku. Plastikowa przykrywka na głowice kryje trzy niezwykłe głowice.


Niezwykła technika wykonania ostrzy jest identyczna do tych, którą możemy spotkać w golarkach do swetrów i ubrań. 

Dla porównania prezentujemy zdjęcia nożyka maszynki marki Philips oczywiście jest to najtańszy model.

Bardziej zaawansowane modele posiadają ostrze podcinające.

Ze względu na prędkość obrotów i konstrukcje elementów tnących nie mieliśmy odwagi, aby przyłożyć ją do twarzy, ale próbowaliśmy ogolić nią sweter niestety nawet tu się nie sprawdziła ze względu na zbyt małe otwory w folii osłaniające niezwykłe ostrza.  Nie jest to wnikliwy test porównawczy ma tylko zwrócić uwagę na „niezwykłe okazje”.

Podobnie wygląda sprawa z niektórymi tanimi wyrobami, które można znaleźć w sklepie.

Jeżeli kupujemy np. paski do spodni zwróćmy uwagę nie tylko na nazwę. Samo słowa prestige czy collection w nazwie firmy lub produktu niczego nie gwarantuje. Zwróćmy uwagę, co kupujemy abyśmy nie musieli się tego wstydzić zwłaszcza, jeżeli planujemy dać to komuś w prezencie.

Przetłoczenia imitujące szycie nie wróżą najlepiej,

klejone warstwy lubią się rozklejać i wyglądają mało prestiżowo.


Niska cena nie musi oznaczać niskiej jakość jednak przy wyborze prezentów zalecamy dużą ostrożność. A jeżeli zamierzamy skorzystać z niezwykłej okazji przygotujmy się na zwykłe rozczarowanie. Cdn...

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony