Męskie fryzury 2011
Wpisany przez Handsomemen   

Każdy nowoczesny mężczyzna stara się podążać za najnowszymi trendami. Skoro zwracamy uwagę na modne ubrania, dlaczego nie mielibyśmy ścinać włosów zgodnie z aktualną modą? Oto propozycje kilku cięć, które niezaprzeczalnie będą hitem 2011 roku. fryzury 2011Pierwsze uczesanie, w stylu Piotra Rubika króluje na salonach już od pewnego czasu. Włosy muszą być półdługie, przynajmniej sięgające do kości twarzy. Perfekcyjnie wycieniowane, a naturalny kolor podkreślony drobnymi pasemkami albo tylko delikatnymi refleksami.  Bardzo ważne w pielęgnacji tej fryzury jest dbanie o codzienną czystość i higienę. Bardzo źle wygląda ta fryzura, zresztą jak każda, z nadmiernie przetłuszczonymi włosami. Poleca się także stosowanie odpowiednich odżywek nawilżających włosy, po to, aby mogły zachwycać swoim blaskiem.  Pasuje szczególnie panom posiadającym trójkątny kształt twarzy albo długi nos. Stylizacja polega na układaniu przy pomocy okrągłej szczotki, zaczesujemy delikatnie włosy na twarz podkreślając dobrze wykonane cieniowanie. Przedziałek znajduje się z boku głowy.

Druga propozycja to coś dla fanów Zmierzchu Stephane Meyer (Twilight). Wszystkie nastolatki, a także starsze kobietyfryzury 2011 wzdychają do Edwarda Cullena (w tej roli Robert Patison) a jego uczesanie stało się hitem mody. Nosi on włosy o długości około 5-8cm, wystrzępione, z podniesioną grzywką i zaczesanymi w tył włosami z boku głowy. Aby osiągnąć taki efekt należy użyć pianki do modelowania i układać włosy przy użyciu szczotki, albo jeszcze lepiej – przeczesywać je palcami. Wbrew pozorom taki artystyczny nieład dość trudno uzyskać na dłużej, dlatego poleca się stosowanie spray’ów delikatnie utrwalających fryzurę. Z nakładaniem kosmetyków nie należy jednak przesadzać, gdyż efekt końcowy ma być bardzo naturalny. Włosy lepiej się prezentują, kiedy są lekko przetłuszczone, nie przesadzajmy jednak z odstępami w myciu czupryny. Na noszenie tej fryzury mogą sobie pozwolić tylko panowie, u których nie rozpoczął się jeszcze proces łysienia. Zakola nad czołem będą nieestetycznie wyglądać po zaczesaniu grzywki do tyłu.

fryzury 2011Dla młodych mężczyzn polecany jest nowoczesny irokez, bez konieczności wygolenia włosów z boku głowy. Szerokie pasmo na górze jest dłuższe od kosmyków po bokach i z tyłu głowy, te mają około 2cm. Do modelacji używa się pianki albo żelu, warto również po uzyskaniu zadowalającego efektu spryskać czuprynę lakierem. Tej fryzury powinni unikać panowie o podłużnym kształcie twarzy, bo to uczesanie optycznie wyszczupli i tak nieszerokie rysy twarzy.

fryzury 2011Panowie obdarzeni przez matkę naturę naturalnie kręconymi włosami, jeśli chcą mogę je zapuścić i nosić w stylu tancerza Rafała Maseraka. Półdługie, sięgające do ramion i rozpuszczone na pewno zwrócą na siebie uwagę każdej kobiety. Potrzebują tylko do tego podkreślenia naturalnego skrętu – na przykład przy użyciu odpowiedniej pianki. Gdy są lekko przetłuszczone zaczeszmy je gładko do tyłu i zwiążmy w kucyk, również będą prezentować się wspaniale.

Popularna staje się też fryzura w stylu Michaela Jacksona, po jego śmierci cały świat zwrócił na niego uwagę i noszone przez króla popu opadające na ramiona, wycieniowane na końcu i lekko podkręcone na szczotkę, włosy stają się powoli hitem lata 2011. Takie ścięcie daje dużo swobody – włosy można nosić rozpuszczone albo związane w kucyk.

fryzury 2011Do włosów cienkich poleca się fryzury, w których włosy mają długość około 5 cm, fryzjer musi dobrze wycieniować końcówki, aby nadać im lekkości i objętości. To ścięcie wygląda ciekawie u brunetów, którzy zdecydują się na rozjaśnienie końcówek. Fryzura cechuje się dynamiką, więc aby nie obciążać nadmiernie kosmyków używa się jedynie minimalnej ilości preparatów do stylizacji.

Wciąż modna jest klasyczna, męska fryzura. Włosy o długości 2-3cm, najlepiej, jeśli są gęste będą prawdziwą ozdobą młodego mężczyzny jak i pana w wieku dojrzałym. Można także użyć żelu do imitacji mokrych włosów, albo, aby rozwiać kosmyki i uzyskać efekt kontrolowanego bałaganu. Klasycznie i elegancko.

fryzury 2011

Ostatnia propozycja, to coś dla oryginalnych i odważnych panów. Włosy są asymetryczne, z tyłu i boku prawie wygolone, na czubku głowy o długości 3-4cm i długa, zasłaniająca oko grzywka. Modelowanie polega na zaczesaniu włosów na bok i jedno oko. Stosuje się w tym celu piankę. Włosy, choć sprawiają wrażenie przylizanych, nie mogą być przetłuszczone ani nadmiernie obciążone kosmetykami do stylizacji.

Odpowiedni dobór fryzury, zarówno do typu włosów jak i kształtu twarzy nie jest sprawą łatwą. Warto zapytać o zdanie dobrego fryzjera, bo perfekcyjne strzyżenie to dziś obowiązek dla każdego zadbanego, nowoczesnego mężczyzny. Nie bójmy się zaryzykować i zmieńmy noszoną od lat fryzurkę, którą można wykonać przy użyciu maszynko do golenia, dosłownie w 5 minut. Poświęćmy codziennie trochę czasu, aby włosy były ładnie wymodelowanie i zdrowo wyglądały.

 

Artykuł przygotowany przez Klinikę Twoich Włosów Handsomemen www.handsomemen.pl

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony