Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy
Wpisany przez Handsomemen   

Dobór fryzury do kształtu twarzy jest bardzo ważny, jeśli chcemy ładnie wyglądać. Prawdziwą sztuką jest, bowiem modne cięcie, które jednocześnie podkreśli atuty naszej twarzy a zamaskuje niedoskonałości. Nigdy nie jest tak, że jedna fryzura u dwóch różnych mężczyzn wygląda tak samo. Fryzura musi również pasować do figury, wieku, wykonywanego zawodu i osobowości. Żaden biznesmen nie będzie wyglądał poważnie i na godnego zaufania w irokezie z czerwonymi pasemkami. Fryzura musi również pasować do figury, wieku, wykonywanego zawodu i osobowości. Żaden biznesmen nie będzie wyglądał poważnie i na godnego zaufania w irokezie z czerwonymi pasemkami.

Przy niskim wzroście można spróbować zatuszować w pewien sposób tą niedoskonałość poprzez zaczesanie włosy do góry i uniesienie ich, ale powinno się brać pod uwagę także ogólne proporcje twarzy.

twarzNajmniej problemów i jednocześnie największy wybór uczesań daje twarz w kształcie owalu. Charakteryzuje się ona zaokrąglonym podbródkiem i delikatnie rozszerza się w okolicy czoła.  Można śmiało powiedzieć, że do tego typu urody pasuje niemal każda fryzura. Wybierając uczesanie kierujmy się, więc typem naszych włosów – w przypadku cienkich lepiej zostawić je krótsze i wycieniować końcówki, aby nabrały objętości i lekkości. Dla włosów gęstych idealne są uczesania z półdługimi włosami, ale także klasyczne męskie fryzury. Istnieje tu pełna dowolność – można, więc odważnie eksperymentować.


twarzPanowie o twarzy okrągłej (czoło, kości policzkowe i szczęka są podobnej szerokości) powinni unikać bardzo krótkich fryzur, które podkreślają krągłość. Należy tu zastosować triki dążące do wyszczuplenia buzi. Poleca się noszenie nieco dłuższych włosów, lekko wycieniowanych, które optycznie wydłużą twarz. Dobrym przykładem jest cięcie w stylu małego irokeza, czyli dłuższych włosów na górze głowy a krótkich z tyłu i po bokach. Dla panów mniej odważnych poleca się noszenie klasycznego męskiego cięcia, ale do tego delikatny zarost na samym podbródku.


twarzJeśli buzia jest najszersza w okolicy kości policzkowych i blisko oczu, a linia twarzy zwęża się ku dołowi i występuje dość ostry podbródek – jesteśmy posiadaczami formy sercowatej. Nie jest ona bardzo problematyczna, jednak powinno unikać się dużej objętości włosów w okolicy kości policzkowych, czyli najszerszego elementu. Dobrze wyglądają krótkie fryzurki jak również z półdługich włosów, pod warunkiem, że wystrzępione końcówki wywijają się na, zewnątrz, aby złagodzić ostre rysy podbródka.


twarzW przypadku twarzy kwadratowej, czyli kanciastego podbródka i czoła najlepsze będą uczesania, które optycznie złagodzą surowe kształty i wysmuklą twarz. Odpowiednia będzie krótka grzywka, aby przysłonić czoło. U góry głowy, włosy powinny mieć pokaźną objętość. Uzyskuje się to przez dobre cięcie tak, aby otrzymać warstwową strukturę, jak również przez modelowanie. Włosy podnosi się przy użyciu grubej szczotki albo przeczesując palcami. Polecam stosowanie bezpiecznych żeli czy pianek do stylizacji.

twarzTwarz prostokątna, to odmiana formy kwadratowej, ale tutaj buzia jest nadmiernie wydłużona. Należy tak ścinać włosy, aby optycznie ją skrócić. Sprawdzają się w tym przypadku fryzury z grzywkami i z zaczesywaniem ku przodowi. Nie poleca się takiego cięcia, w którym na czubku głowy znajduje się duża objętość kosmyków – taki trik wydłuża buzię, a tego chcemy uniknąć. Warto zastanowić się nad zapuszczeniem wąsów. Takie poziome cięcie pomoże przełamać wydłużony kształt czaszki.


twarzBuzia w kształcie gruszki jest stosunkowo wąska w linii czoła i poszerzona w okolicy brody. Należy tak ścinać czuprynę, aby dodać objętości w górnej części twarzy. Podniesione, krótkie włosy to dobry pomysł dla posiadacza trójkątnej buzi. Niedobrze wyglądają półdługie włosy, wywinięte na zewnątrz, gdyż zwracają uwagę na szerokie kości żuchwy. Nie zaleca się także noszenia brody, ewentualnie krótkiej i niezbyt bujnej.

Oprócz korygowania kształtu twarzy, dobrze dobrana fryzura może również ukryć takie niedoskonałości jak krótka szyja. W takim przypadku odpowiednie będą cięcia z odkrytym karkiem. Aby ukryć zbyt długą szyję poleca się noszenie dłuższych włosów. Szyja wychudzona ładnie prezentuje się w otoczeniu prosto przystrzyżonych kosmyków tuż w jej okolicy. Dodaje to optycznie nieco szerokości.


Mężczyzna ze zbyt dużymi uszami może zastosować poniższy trik: wycięcie włosów tuż przy uchu małym łukiem, natomiast, aby je powiększyć zaznacza się większy łuk w ich okolicy.

Zbyt mały podbródek wyretuszują krótkie baczki a także broda. Długi podbródek ładnie się prezentuje otoczony dłuższymi baczkami, natomiast, kiedy wystaje poleca się noszenie krótkiej bródki oraz wąsów. Aby dodać surowości powinno nosić się zarost, najlepiej ciemny, gdyż u blondynów można osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego.

Co zrobić, kiedy rozpoczął się u nas proces łysienia i chcemy go w miarę możliwości zatuszować? W początkowej fazie sprawdza się po prostu zaczesywanie włosów do przodu, aby ukryć powstające zakola, pomysł nie sprawdza się jednak, kiedy proces jest już zaawansowany. Wtedy najlepiej jest się zdecydować na krótkie strzyżenie lub całkowite wygolenie. Aby uzyskać równowagę w wyglądzie zaleca się noszenie brody – nawet fantazyjnej, tak, aby twarz nabrała charakteru.

Odpowiednia fryzura może sprawić, że twarz złagodnieje, albo przeciwnie – nabierze bardziej męskich rysów. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby dokonać właściwego i cieszyć się atrakcyjnym wyglądem.

Materiał przygotowany przez Klinikę Twoich Włosów Handsomemen www.handsomemen.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony