Gerard Butler nowym Ambasadorem L’Oréal Paris

Urodzony w Szkocji Gerard Butler na scenie zadebiutował jako dwunastolatek, pojawiając się w musicalu Oliver, wystawianym przez słynny Kings Theatre w Glasgow. Do swoje prawdziwej pasji, teatru, powrócił po siedmiu latach studiów prawniczych. W 1996 roku otrzymał główną rolę w głośnej inscenizacji Trainspotting. W późniejszych latach występował na deskach London Stage oraz Donmar Warehouse, gdzie w inscenizacji sztuki Tennesee Williamsa Nagle, zeszłego lata partnerowała mu Rachel Weisz, nowa ambasadorka linii Revitalift L’Oréal Paris..

 

„Czuję się podekscytowany, rozpoczynając współpracę z L’Oréal Paris. Zawsze ceniłem jakość i innowacyjność tych produktów” - mówi Gerard Butler.

„Ze swoją charyzmą, pozytywną pewnością siebie i nowoczesnym stylem, Gerard Butler stanowi doskonałe wcielenie przesłania linii Men Expert. Utalentowany aktor, mający na swoim koncie pasmo sukcesów na srebrnym ekranie, znany jest z profesjonalizmu. To postać, której nie sposób nie docenić –urok osobisty, autentyczność i naturalny sposób bycia z pewnością zaskarbią mu szacunek konsumentów, którzy zapragną utożsamić się z aktorem. Z wielką przyjemnością witam Gerarda w gronie Ambasadorów L’Oréal Paris!” – mówi Vianney Derville, Międzynarodowy Dyrektor Generalny L’Oréal Paris.

Zaczęło się od teatru

Urodzony w Szkocji Gerard Butler na scenie zadebiutował jako dwunastolatek, pojawiając się w musicalu  Oliver, wystawianym przez słynny Kings Theatre w Glasgow. Do swoje prawdziwej pasji, teatru, powrócił po siedmiu latach studiów prawniczych. W 1996 roku otrzymał główną rolę w głośnej inscenizacji Trainspotting. W późniejszych latach występował na deskach London Stage oraz Donmar Warehouse, gdzie w inscenizacji sztuki Tennesee Williamsa Nagle, zeszłego lata partnerowała mu Rachel Weisz, nowa ambasadorka linii Revitalift L’Oréal Paris.

Aktor i … bohater!

Po raz pierwszy na srebrnym ekranie Butler pojawił się w 1997 roku w wielokrotnie nagradzanym dramacie Johna Maddena Jej wysokość Pani Brown z Judi Dench w roli głównej. Podczas kręcenia zdjęć uratował chłopca tonącego w rzece Tay, za co otrzymał Certyfikat Męstwa przyznawany przez brytyjskie Royal Humane Society. Uznanie krytyki zdobył dzięki kreacji w niezaleznym obrazie Frankie, a publiczności - udziałem w filmowej wersji musicalu Andrew Lloyda Webbera Upiór w operze. Prawdziwą popularność i uznanie w Hollywood przyniosła mu jednak rola króla Leonidasa w przebojowej produkcji Zacka Snyder'a 300 z 2007 roku. Obraz pobił wszelkie rekordy popularności, zarabiając w pierwszy weekend wyświetlania 450 milionów dolarów na całym świecie, a Gerard Butler znalazł się na 10. pozycji w rankingu najpopularniejszych aktorów, corocznie ogłaszanym przez największy na świecie portal filmowy IMDB.com.

Mimo, że znany przede wszystkim  z przygodowych filmów akcji, Butler bez trudu przekracza ramy gatunków. W 2007 r. partnerował Hilary Swank w dramacie romantycznym P.S. Kocham Cię. Rok później wystąpił obok Jodie Foster i Abigail Breslin w filmie przygodowym dla dzieci Wyspa Nim.  Z innych dokonań aktora warto wymienić także główne role w filmach: Beowulf –Droga do sprawiedliwości, Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia, Brzydka Prawda oraz RocknRolla w reżyserii Guya Ritchiego. Kariera Butlera z roku na rok nabiera coraz większego tempa: wkrótce zobaczymy go w obrazie Ralpha Fiennesa Coriolanus, The Untouchables: Capone Rising w reżyserii Briana de Palmy oraz filmie  Marka Forstera Machine Gun Preacher.

Producent

Niezależnie od kariery aktorskiej, w marcu 2008 roku Butler, wraz ze swym wieloletnim współpracownikiem i menedżerem Alanem Siegelem, założył firmę producencką Evil Twins. Filmowy debiut nowej firmy, psychologiczny thriller Prawo Zemsty, zarobił na świecie ponad 100 milionów dolarów i nadal pozostaje największym hitem kasowym wytwórni Overture Films.

Prywatnie Gerard jest pasjonatem narciarstwa oraz piłki nożnej.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony