Golarka Braun Series 9 9290CC Wet&Dry test

Golarki Series 9  to flagowe modele golarek elektrycznych firm Braun. Od modelu flagowego oczekujemy czegoś więcej niż od zwykłej golarki, czy jednak to otrzymujemy? Na to i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym teście.

Zacznijmy od tego, co wchodziło w skład zestawu, który dotarł do naszej redakcji:


Mamy tu: golarkę, kabel zasilający, futerał podróżny, bazę (stacje dokującą), specjalny płyn do czyszczenia golarki, który wkładamy do bazy oraz instrukcję i pędzelek (na zdjęciu pędzelek schowany jest w bazie).

Tutaj pierwsza ważna uwagą golarkę Braun Series 9 9290CC Wet&Dry można ładować bezpośrednio nie tylko z bazy. Jest to istotne, ponieważ nie musimy brać ze sobą całej podstawki, co ułatwia ładowanie w samochodzie (wyposażonym w przetwornice) lub w hotelu. Nie jest to wcale oczywiste, ponieważ duża ilość golarek na rynku może być ładowana tylko za pomocą stacji dokującej.

W tym przypadku baza to nie tylko stacjonarna ładowarka. Baza Clean&Charge to automatyczne SPA dla golarki. W bazie jest wykonywane mycie, dezynfekcja, smarowanie oraz suszenie i ładowanie golarki. Program może trwać ponad 40 minut. Mycie składa się z kilku cykli pomiędzy, którymi następuje przerwa, nie należy wtedy wyjmować golarki z bazy i poczekać na zakończenie całego procesu. Golarka myta i konserwowana jest specjalnym płynem na bazie alkoholu, który usuwa 99,99% zarazków.

Wróćmy jednak do golarki. Podstawową miarą golarki jest dokładność golenia i nie chodzi tu tylko o estetykę. Po pierwsze, im dłuższy zarost zostaje po goleniu tym szybciej będziemy wyglądać jakbyśmy się w ogóle nie golili a w niektórych przypadkach wystarczy kilka godzin. Nie chodzi to jednak tylko o estetykę, wiedzą o tym posiadacze twardego gęstego zarostu. W ich koszulach kołnierzyki przecierają się błyskawicznie a poniszczone golfy są do wyrzucenia szybciej niż wyjdą z mody. Z golfami wiąże się jeszcze jeden problem podobny zresztą jak z szalikami, kiedy obracamy głowę zarost zaczepia o odzież i obraca ją razem z głową, co nie jest ani przyjemne ani specjalnie ładne.

Dobra koszula kosztuje kilkaset złotych, dlatego od flagowego modelu, którego cena przekracza 1000zł oczekujemy oszczędzania naszych koszul.

Na początek uwaga dotycząca samego golenia. Producent zaleca i słusznie, aby golić się „pod włos” a nie jest to sprawa prosta. Poniżej przedstawiamy zdjęcie małego obszaru twarzy, na którym strzałkami zaznaczono kierunki, w którym rośnie zarost:


Dla ułatwienia dodam, że głowica golarki jest mniej więcej wielkości obszaru wskazywane przez zewnętrzne strzałki.

Kolejny przykład, zarost w okolicy baków wcale nie musi rosnąć z góry na dół, tylko w bok. 


Dlatego dla dobrego efektu golimy się nie koniecznie z góry na dół jak w reklamie.

W tym miejscu warto przyjrzeć się bliżej głowicy golarki Braun Series 9 9290CC Wet&Dry.


Już sam wygląd wskazuje, że nie jest to prosta głowica z foliami tnącymi, lecz składa się z kilku niezależnie pracujących elementów.


Przyjrzyjmy się roli każdego z nich:


Slogan reklamowy głosi: Pięć wyspecjalizowanych elementów golących. Wsparta przez technologię dźwiękową. Opatentowana technologia SyncroSonic firmy Braun analizuje Twój zarost i dostosowuje się do niego. Sprawdza jego gęstość 160 razy na minutę. Zapewnia dodatkową moc dokładnie tam, gdzie tego najbardziej potrzebujesz.

A jak to wygląda w praktyce i czy taka golarka może golić lepiej od golarki za 500zł.

W odpowiedzi na te pytania pomocny będzie test, który swego czasu przeprowadziliśmy w naszej redakcji porównując pięć golarek do 500zł. Zwycięzcę tego testu porównamy z flagowcem firmy Braun.

Porównanie efektu golenia obiema golarkami prezentujemy poniżej:


Różnicę klas widać gołym okiem jest ogromna. My jednak postanowiliśmy sprawdzić, jakość golenia pokazanego powyżej obszaru twarzy goląc go ponownie pięcioostrzową maszynką Gillette. A oto efekt:


Jak widać na powyższym zdjęciu w przypadku golarki Braun Series 9 9290CC Wet&Dry dokładność golenie jest wręcz idealna.

W tym miejscu pozwolę sobie na kilka uwag.

Najlepszy efekt uzyskuję się dociskając urządzenia mocniej do twarzy zwłaszcza miejscach krzywizn.

Chociaż trymer Direct&Cut wchodzący w skład głowicy wyrównuje i przycina włoski rosnące w różnych kierunkach w niektórych miejscach trzeba przejechać golarką kilkukrotnie w różnych kierunkach.

Ruchoma głowica dostosowuje się do kształtu twarzy jednak w niektórych przypadkach lepszy efekt uzyskuje się unieruchamiając głowice, co można zrobić w trakcie golenie przesuwając przełącznik:


Nie wiedzieć, czemu producent właśnie w tym miejscu umieścił napis wet+dry, co może sugerować, że jest to przełącznik pomiędzy goleniem suchym a mokrym np. z użyciem środków zmiękczających pianki czy żelu. Nie jest to oczywiście prawda. Wracając jednak do suchego i mokrego golenie moim subiektywnym zadaniem golenie na mokro jest bardziej dokładne i komfortowe. Do podcięcia baczków lub profilowania kilkudniowego zarostu przyda się wysuwany trymer.

Komfort golenia oraz szybkość.

W tym przypadku golarka Braun Series 9 9290CC Wet&Dry również okazała się o wiele szybsza i znacznie powtarzam znacznie przyjemniejsza w użytkowaniu zwłaszcza przy goleniu na sucho. Golenie na sucho zawsze jest mało przyjemne jednak w przypadku testowanej golarki nie odczuwa się dyskomfortu. Na szybkość golenia wpływa fakt, że dzięki konstrukcji głowicy nie trzeba wielokrotnie przesuwać głowicy po tym samym miejscu, ale i nie czarujmy się twardego gęstego zarostu jednym pociągnięciem idealnie nie usuniecie. Zwłaszcza w miejscach gdzie zarost rośnie w różne strony, ale wystarczą dwa trzy pociągnięcia. Lepszy efekt uzyskujemy goląc się na mokro, ponieważ zarost jej zmiękczony a pracy urządzenia w ogóle się wówczas nie odczuwa.

Komfort i dokładność golenia oceniam bardzo wysoko.

Czyszczenie golarki może obywać się oczywiście tradycyjnie przez zdjęcie głowicy i płukanie pod bieżącą wodą jednak, kto by sobie odmówił prawie 50 minut w SPA, o którym wspominałem wcześniej. Przy płukaniu pod bieżącą wodą nie trzeba ściągać głowicy, jednak mycie wówczas jest mniej dokładne.

O czym jeszcze warto wspomnieć.

Przez dwa tygodnie codziennego używania akumulator rozładował się tylko w 25%. Ważną cechą akumulatora jest to, że ładuje się jak współczesne telefony, czyli w krótkim czasie osiąga 80% naładowania.

Przy przewożeniu golarki warto używać blokady podróżnej.

Niestety nie ma możliwości golenia, kiedy golarka jest podłączona do prądu. Jak urządzeni się rozładuje wpięcie kabla zasilającego bezpośrednio do golarki nie spowoduje możliwości jej uruchomienia. Musimy poczekać na podładowanie akumulatora.

Zaletą natomiast jest „gumowany” uchwyt golarki, co zapobiega jej wyślizgnięciu z ręki podczas golenia pod prysznicem lub mokrymi rękami.

Podsumowując moją przygodę z golarką Braun Series 9 9290CC Wet&Dry i moje trzydziestoletnie doświadczenie w goleniu. Mogę stwierdzić, że jest to najlepsza golarka elektryczna, jaką miałem przyjemność używać, a przewinęło się ich z dziesięć. Biorąc pod uwagę komfort golenie oraz dokładność jest to pierwsza golarka prezentowana i testowana na tym portalu, do której nie mam uwag a dokładność i szybkość golenia jest naprawdę wysoka.  Czy warta jest swojej ceny? Powiem tak, jak macie porządny zarost nie kupujcie golarki z 500zł, bo się po prostu porządnie nie ogolicie. Lepiej dozbierać kilka złotych poczekać na promocję i kupić coś, na co naprawdę warto wydać pieniądze i być zadowolonym.

Golarką Braun Series 9 9290CC Wet&Dry można kupić w sklepie:

http://www.euro.com.pl/golarki/braun-series-9-9290cc-wet-dry.bhtml?gclid=CJ7dr6LdqNICFQOsaQodvbEEsw&gclsrc=aw.ds&dclid=CKmll6PdqNICFQ5LAQodxJ8Lcw

 

Komiksy Star Wars już w Polsce!

Wydawnictwo De Agostini przygotowało dla fanów najsłynniejszej gwiezdnej sagi kolekcję Komiksy Star Wars. Stanowi ona wyjątkową antologię komiksowych opowieści o świecie Gwiezdnych Wojen, które ukazywały się przez ostatnie 40 lat. ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER HD 820 WYZNACZAJĄ NOWY STANDARD AUDIOFILSKIEGO BR

Sennheiser, podczas targów CES 2018 zaprezentuje nowe zamknięte słuchawki HD 820, które zredefiniują audiofilską jakość brzmienia. Dynamiczne stereofoniczne słuchawki o zamkniętej konstrukcji zapewniają niesamowicie klarowny dźwięk dzięki unikatowej szklanej pokrywie ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER POSZERZA PORTFOLIO SŁUCHAWEK BLUETOOTH

Firma Sennheiser, światowy lider branży audio, podczas targów CES 2018 pokaże nowe bezprzewodowe dokanałowe słuchawki CX 6.00BT. Nowy model wyróżnia się basowym brzmieniem i minimalizmem: wkładki douszne są połączone jedynie ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Philips PerfectCare żelazko dla małych i dużych chłopców

Dorastanie dzieci to trudny temat. Uczenie ich samodzielności również. Jednym z tematów, z którym musimy się zmierzyć to prasowanie. Ponieważ jak to mówią mężczyźni dojrzewają do 6 roku życia potem ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER SET 880 I SET 860 – NOWE SŁUCHAWKI DO TV DLA OSÓB

Firma Sennheiser, wiodący producent najwyższej jakości systemów wspomagania odsłuchu, zaprezentowała nowe stereofoniczne słuchawki do telewizorów – Set 880 oraz Set 860. Urządzenia Set 880 i Set 860 powstały z myślą ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi, czy warto pójść?

Ci, którzy z wypiekami na twarzy, jako mali chłopcy oglądali pod koniec lata 70 „Nową Nadzieję” z nadzieją wybrali się na „Ostatniego Jedi”. Cześć z nas na pewno się nie ...

Recenzje

Czytaj więcej...

Mysz Logitech G203 pewność i precyzja

Kilka słów wstępu, czyli, po co to wszystko?...

Testy

Czytaj więcej...

Philips OLED 973 – najbardziej luksusowy telewizor OLED

Jeżeli marzysz o udekorowaniu wnętrza z pomocą wyjątkowego dodatku lub o zawieszeniu stylowego arcydzieła na ścianie, to nie musisz już dłużej szukać. Nowy Philips OLED 973 TV całkowicie odmieni Twój ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Klawiatura bezprzewodowa Logitech Wireless Touch K400 Plus T

To co wyróżnia klawiaturę szwajcarskiej  firmy Logitech od konkurencji to nie tylko małe wymiary i waga ale przede wszystkim brak konieczności używania myszki dzięki zabudowanemu panelowi ...

Recenzje

Czytaj więcej...

Pilot Spotlight firmy Logitech test i opinia

Ciężko wyobrazić sobie obecnie konferencję, odczyt, wykład czy prezentację biznesową bez pokazu slajdów. Minęły już czasy, kiedy prowadzący musiał siedzieć przy komputerze i przełączać kolejne slajdy, obecnie używamy do tego ...

Testy

Czytaj więcej...

Inteligentne prasowanie z generatorem pary

Philips PerfectCare Elite Plus to pierwsze inteligentne żelazko o najsilniejszym wyrzucie pary. Technologie zapewniające automatyczny wyrzut pary oraz brak regulacji temperatury i ryzyka przypalenia sprawiają, że nie musisz się o ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Monitor Asus ROG PG348Q z wyróżnieniem

News image

Men’s Club Recommendation to wyróżnienie nadawane przez jury składające się z kilkunastoosobowego grona  w skład, którego wchodzą pracownicy naukowi (ze stopniem co najmniej dr hab.), prezesi, dyrektorzy i właścicieli firm ...

Testy

Czytaj więcej...

Saeco Xelsis z Coffee Equalizerem

Wyśmienita kawa, dokładnie taka, jaką lubisz  z ekspresem Saeco Xelsis. Rozkoszuj się ulubioną kawą we własnym domu z nowym ekspresem Saeco Xelsis. Wybieraj spośród 15 światowej klasy napojów, które z ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Trackball MX ERGO – ergonomiczna rewolucja od firmy Logitech

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę bezprzewodowego trackballa Logitech MX ERGO. Wyznacza on nowe standardy w dziedzinie pewności i dokładności. Jest to efekt niemal dziesięcioletniej pracy nad tego ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Victorinox Travel Gear

Victorinox Travel Gear wprowadza na rynek nową kolekcję plecaków, które wynoszą funkcjonalność na wyższy poziom. Bezpośrednią inspiracją dla tej kolekcji produktów jest kultowy szwajcarski nóż oficerski. Dzięki wykorzystaniu fachowej wiedzy ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech podkręci twoją efektywność z innowacyjną klawiaturą

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę klawiatury CRAFT. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku. CRAFT wyposażono w specjalne pokrętło – Koronę, umożliwiającą korzystanie z komputera w ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Nowe urządzenia ubieralne Samsung: Gear Sport, Gear Fit2 Pro

Podczas targów IFA w Berlinie, firma Samsung zaprezentowała trzy nowe urządzenia ubieralne. Są to: Gear Sport – elegancki, uniwersalny i wodoodporny smartwatch; Gear Fit2 Pro – ulepszona opaska sportowa z ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech prezentuje nowe bezprzewodowe głośniki MX SOUND

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę nowych głośników bezprzewodowych MX Sound. Są one przeznaczone dla osób, które oprócz nienagannej jakości dźwięku, oczekują sprzętu wyglądającego stylowo. Obsługa urządzenia jest ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

ASUS Republic of Gamers prezentuje Strix XG27VQ

27-Calowy, zakrzywiony monitor gamingowy z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz ekskluzywnymi technologiami firmy ASUS Extreme Low Motion Blur i Adaptive-Sync (FreeSync)...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech G prezentuje przełomowe rozwiązania dla graczy

Logitech G, marka należąca do firmy Logitech zaprezentowała dziś dwa nowe bezprzewodowe urządzenia dla graczy. Logitech G603 to mysz, którą wyposażono w przełomowy sensor optyczny HERO. Logitech G613 jest klawiaturą ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Więcej w: Nasze rekomendacje, Testy, Recenzje

-
+
24

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony