Pilot Spotlight firmy Logitech test i opinia
poniedziałek, 30 października 2017 00:00

Ciężko wyobrazić sobie obecnie konferencję, odczyt, wykład czy prezentację biznesową bez pokazu slajdów. Minęły już czasy, kiedy prowadzący musiał siedzieć przy komputerze i przełączać kolejne slajdy, obecnie używamy do tego pilota. Niestety sprawa komplikuje się, kiedy chcemy zrobić coś więcej niż tylko przejść do następnego slajdu. Na przykład włączyć film, który jest częścią prezentacji zwróć uwagę słuchaczy na fragment ekranu lub przyciszyć dźwięk. Nie bez znaczenia jest też wygląd sam wygląd urządzenia, które może stanowić uzupełnienie naszego wyglądu i prezentacji lub też wspaniale się z nim kłócić. Rozwiązanie, które my mogliśmy ostatnio testować to Spotlight firmy Logitech.

Wygląd zewnętrzny

Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca smukła sylwetka i nowoczesne wzornictwo nieprzypinające w zupełności pilotów do telewizora. Do naszej redakcji trafił model w kolorze złotym, co odpowiada obecnym trendom szczególnie widocznym na rynku telefonów komórkowych.


W pudełku znajdziemy między innymi: odbiornik USB, kabel USB oraz pilot i futerał


Po podłączenia odbiornika USB  do komputera, dzięki technologii „plug and play” urządzenia samo pobiera niezbędna oprogramowania i jest gotowe do pracy. Dużą zaletą jest fakt, że oprogramowanie jest w języku polskim a instrukcja użytkowania jest w formie krótkiej animacji.

Omówmy z grubsza funkcje, które w naszym przypadku okazały się bardzo przydatne.

Zaczniemy od banału, ale niezwykle użytecznego, jakim jest alarm wibracyjny, który możemy ustawić. Może nas na przykład informować, że nasza prezentacja zbliża się do końca. Jest to niezwykle istotne biorąc pod uwagę czas trwania prezentacji. Nie zawsze jesteśmy autorami prezentacji lub jej części i nie pamiętamy wszystkich slajdów po kolei.

Funkcją, która nas ujęła było natomiast możliwość zaznaczenia fragmentu prezentacji na ekranie!

Używanie w tym celu wskaźnika laserowego jest niewystarczające i mało satysfakcjonujące. W większych pomieszczenia np. dużych aulach wskaźnik laserowy w ogóle się nie sprawdza.

Za pomocą pilota Spotlight możemy powiększyć fragment obrazy:


lub zaznaczyć go przez wyróżnienie:


Możemy ustawić wielkość zaznaczenie oraz poziom przyciemnienia pozostałej części obrazu.

Istnieje możliwość zaprogramowania funkcji klawisza, co pozwala na dostosowanie pilota do naszych potrzeb oraz potrzeb niestandardowej prezentacji.

Spothlight to nie tylko pilot do przewijania slajdów, posiada wiele niezwykle przydanych funkcji. Użytkownicy na pewno docenią możliwość uruchamiania filmów w prezentacji, czy ustawianie siły dźwięku. Nie bez znaczenia jest fakt, że starować prezentacją można nawet z 30 metrów!

Nie martw się, że zapomniałeś naładować pilota. Wystarczy podpiąć pilot do komputera na 1 minutę, aby prowadzić 3 godzinną prezentację!

Testowaliśmy pilot, w szkole na konferencji oraz na forum polityczno-biznesowym. W każdym przypadku doskonale się sprawdził a swym wyglądem i możliwościami wzbudzał dodatkową ciekawość.


Pilot Spothlight firmy Logitech spełniał nasze oczekiwania i potrzeby. Obecnie ciężko nam sobie wyobrazić następną publiczną prezentację bez tego urządzenia.


Ponieważ nie tylko my zgłosiliśmy chęć posiadania Pilota Spothlight, ale również goście na naszych prezentacjach, dlatego postanowiliśmy uhonorować to urządzenie naszą rekomendacji.

Pilot Spothlight firmy Logitech otrzymuje Men’s Club Recommendation, jako trzecie urządzenie w historii portalu:


Na koniec recenzji pozwolimy sobie na kilka uwag, które mogą przydać się naszym użytkownikom w przygotowaniu prezentacji.

Pamiętajmy, że akademicka i konferencyjny schemat prowadzenia wykładu uśpi słuchaczy.

Nie podążajcie poniższą drogą:

- najpierw przedstawiamy temat i omawiamy w punktach treść naszego wykładu

- następnie podsumowujemy to, co powiedzieliśmy i robimy przerwę

- po przerwie przypominamy, o czym mówiliśmy przed przerwą

- podsumowujemy

- kończymy

Pamiętajmy, nie powtarzać tego, co jest wyświetlane na slajdzie. Slajd służy do uzupełnienia lub zilustrowania tego, o czym mówimy!

Bardzo pomocne w przygotowaniu prezentacji mogą poniższe pozycje:

„Jak występować i zabłysnąć’ Macieja Orłosia z tej pozycji dowiemy się jak przygotować interesującą i wciągającą prezentację. Natomiast książka „Sztuka mówienia bez bełkotania i fafluniania” Mirosława Oczkośa pomoże nam nie robić z siebie błaznów.

O nagrodzie Men’s Club Recommendation

Men’s Club Recommendation to wyróżnienie nadawane przez jury składające się z kilkunastoosobowego grona  w skład, którego wchodzą pracownicy naukowi (ze stopniem co najmniej dr hab.), prezesi, dyrektorzy i właścicieli firm (w tym notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych) współpracujący z portalem meskimbyc.pl. Wybór następuje przez aklamację, ponieważ wszystkie te osoby jednogłośnie muszą wyrazić chęć posiadania takiego produktu.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony