Test słuchawek sportowych SHQ5200 Philips
Testy
Wpisany przez Mirek   
środa, 26 listopada 2014 15:07

Słuchawki Philips SHQ5200 to propozycja dla użytkowników, którzy nie chcą zrezygnować z dobrej jakości dźwięku przy uprawianiu sportu.

Konstrukcja co prawda nie jest rozwiązaniem w pełni zamkniętym (cała małżowina uszna nie jest zamknięta wraz ze słuchawką w wytłumionej, szczelnej komorze) jednak pozwala na odizolowanie się od otoczenia w klubie fitness lub zniwelować hałas ulicy.

shq5200

Gumowany szeroki kabłąk zapobiega przesuwaniu się słuchawek nawet po mokrych włosach. Te słuchawki sprawdzą się również w zimowe i jesienne dni kiedy nasza aktywność na zewnątrz wymaga noszenia czapki.

Przy modelu SHQ5200 warto zwrócić uwagę na dwa pożyteczne rozwiązania. Po pierwsze od słuchawek odchodzi jeden kabelek, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem w użytkowaniu.  Drugim fakt, że kabel podzielono na dwa odcinki po 60cm. Dzięki temu znika problem z plączącym się długim kablem, jeżeli na przykład nosimy smartfon na ramieniu.

Jak słuchawki sprawują się w ruchu? 

shq5200W czasie treningów biegowych, skipów czy interwałów słuchawki nigdy nie spadły z głowy ani nie przesuwały się nadmiernie, co jest zasługą szerokiego dobrze zaprojektowanego kabłąka. W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na coś, co często nam umyka. Prezentowany model jak widać na zdjęciu powyżej jest uzupełnieniem stroju i naszego wygląd, który staje się spójny. Często można spotkać ludzi, którzy do sportowego stroju wybierają duże zamknięte często białe słuchawki, które wyglądają jak wielkie futrzana nauszniki. Model SHQ5200 swoim wzornictwem zdradza swoje sportowe przeznaczenie i nie burzy naszego wizerunku.

Dzięki nie w pełni zamkniętej konstrukcji słuchawki można używać również na co dzień w drodze do szkoły czy pracy a ich sportowy charakter na pewno będzie wyróżniał nas z tłumu i podkreślał nasze zainteresowanie sportem.

Na uwagę zasługuje jakość dźwięku zwłaszcza wzmocnienie basu, dzięki czemu dźwięk jest zdecydowanie głębszy i leszy niż w modelu SHQ3200 a waga tylko 9,9g. Ja miałem to szczęście, że do dyspozycji miałem  oba modele i na codzienne treningi zabierałem prezentowany w tym materiale model używałem go również w domu gdzie wygrały z zamkniętym modelem Pioniera oraz Philipsem NL9206AD-4. Natomiast na zawody i treningi zorganizowane zabierałem model SHQ3200.

Podsumowując, ciężko jest wybrać model uniwersalny, który nadaje się na każdą okazję. Wszystko zależy od tego, do czego i w jakich sytuacjach chcemy używać słuchawek. Czasami chcemy zostać we własnym świecie ze swoją ulubioną muzyką czy nowym audiobookiem a czasami przewagę biorą walory praktyczne. SHQ5200 to słuchawki dobrej jakości, z których swobodnie możemy korzystać uprawiając sport nie tracąc nic z domowego komforty słuchania muzyki.

Dane techniczne:

Membrana:

Tworzywo PET

Pasmo przenoszenia:

18–21 000  Hz

Rodzaj magnesu:

Neodymowy

Czułość:

101  dB

Średnica głośnika:

40  mm

Maksymalna moc wejściowa:

40  mW

Impedancja:

32  om

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony