Klawiatura bezprzewodowa Logitech Wireless Touch K400 Plus TV
Recenzje
Wpisany przez Mirek   
środa, 08 listopada 2017 23:17

To co wyróżnia klawiaturę szwajcarskiej  firmy Logitech od konkurencji to nie tylko małe wymiary i waga ale przede wszystkim brak konieczności używania myszki dzięki zabudowanemu panelowi dotykowemu.

Choć firma Logitech w nazwie urządzenia używa skrótu TV wcale nie oznacza, że jest to klawiatura tylko do telewizora. Sprawdza się również w codziennym użytkowaniu.

Ile razy w pracy czy w domu myśleliśmy o wygodnym oparciu się o fotel bez pochylania  się nad biurkiem?

Na dłuższą metę trzymanie laptopa na kolanach też nie jest ani wygodna ani bezpieczne ze względu na możliwość przegrzania się samego urządzenia. Poza tym laptop bardzo często podłączony jest do zewnętrznego monitora, co wcale nie ułatwia sprawy. Leciutka klawiatura doskonale znajduje tutaj zastosowania. Przynajmniej tak było w naszym przypadku. Komfort pracy na klawiaturze Logitech był znacznie wyższy niż praca na standardowych klawiaturach w laptopach.  Wyczuwalny skok klawisza przy miękko pracujących sprężynkach podnosił komfort pracy. Klawisze nie wymagały dużego nacisku, co ma znaczenie przy długim pisaniu. Wielkość klawiszy  pozwala na pracę bez przypadkowego naciskania dwóch klawiszy naraz. Na uwagę zasługują również klawisze multimedialne.

Współpraca z systemem Android otwiera możliwość używania klawiatury nie tylko z telewizorem, ale również z tabletem. Klawiatura sprawdzała się również we współpracy z telewizorami Samsung z systemem Smart TV.  Wreszcie można było łatwo przeglądać internet grać w gry czy obsługiwać YouTube. Pisanie za pomocą pilota od telewizora nie jest ani wygodnym ani szczęśliwym rozwiązaniem. Dzięki zasięgowi do 10 metrów możemy wygodnie usiąść w fortelu i przeglądać np. internet na telewizorze a dzięki panelowi dotykowemu nawigacja jest tak samo wygodna jak komputerze.

Czego nam brakowało?

Podświetlanych klawiszy oraz regulacji ustawień panelu dotykowego. Używanie klawiatury wieczorami przy zgaszonym świetle wcale nie jest łatwe. Brak możliwości ustawienia parametrów panelu dotykowego też trochę przeszkadzała. Poszukiwanie odpowiedniego  oprogramowania  na stronie firmy Logitech też zakończyło się fiaskiem.

Podsumowując klawiatura bezprzewodowa Logitech Wireless Touch K400 Plus TV to urządzeni, które ułatwia nasze codzienne życia i wpływa na podniesienie jego komfortu a telewizor w końcu zacznie być w pełni wykorzystany.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony