Czynniki wpływające na stan włosów
Wiadomości
Wpisany przez HandsomeMen   
czwartek, 16 lipca 2009 15:50

Na stan naszych włosów wpływa każdego dnia wiele czynników. Temperatura, promienie słoneczne, wiatr oraz substancje chemiczne. Bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, na co narażone są nasze włosy w zależności od pory roku i czynników atmosferycznych. W lecie są one najbardziej narażone na negatywny wpływ promieni słonecznych i wiatru. Przez działanie tych czynników, a zwłaszcza negatywnego wpływu działania promieni UV, włosy mogą być znacznie osłabione i wysuszone.

Dlatego zawsze należy pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji oraz o używaniu kosmetyków, które uchronią nasze włosy przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Zimą na nadmierne wysuszenie włosów mogą wpływać zmiany temperatur w pomieszczeniach, w których przebywamy oraz częstsze suszenie suszarką. Pamiętać należy, że każde działanie ciepłem na włosy przy zabiegach służących ich układaniu może spowodować ich łamliwość, jeśli nie poprzedzimy tych zabiegów odpowiednią pielęgnacją. Codzienne prostowanie włosów czy kręcenie ich może bowiem powodować znaczne ich osłabienie. Każdy, kto chce zadbać o właściwą pielęgnację włosów powinien również zwrócić uwagę na to, że włosy niszczy na przykład zbyt częsta i nieprawidłowa ich koloryzacja. Jeśli po takim zabiegu nie zadbamy o to, aby włosy prawidłowo odżywić, musimy liczyć się z tym, że nie osiągniemy efektów, których się spodziewaliśmy, a nasze włosy nie będą miały blasku.

Osoby aktywnie fizyczne, a zwłaszcza te, które regularnie korzystają z basenów, powinny pamiętać również o tym, że negatywnie na stan naszych włosów wpływa chlor. Jest on oczywiście również zawarty w wodzie, z której korzystamy w codziennej higienie, ale woda w basenie zawiera większą ilość tej substancji. Chlor wysusza skórę i włosy, ponieważ uszkadza strukturę włosa i źle wpływa na jego cebulki. Dlatego po każdej kąpieli w basenie powinno się starannie zadbać o włosy, aby uniknąć ich nadmiernego wysuszenia i zniszczenia.

Nie da się ukryć, że na wygląd naszych włosów mogą mieć wpływ również leki, które przyjmujemy. Dlatego, jeśli przewlekle na coś chorujemy powinniśmy dowiedzieć się, jakie działanie mogą mieć leki na nasze włosy oraz co możemy zrobić, aby zniwelować ich negatywne działanie. Niektóre z leków mogą bowiem prowadzić do nadmiernego wypadania włosów, takie przypadki warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Można również spojrzeć na problem inaczej. Jeśli bowiem istnieje tyle negatywnych czynników wpływających na stan naszych włosów, możemy zastanowić się jakie mogą być czynniki pozytywne. Pomóc nam mogą w tym na przykład suplementy diety, które pomogą uzupełnić braki składników mineralnych w naszej codziennej diecie i spowodować nasz lepszy wygląd. Warto o nich pamiętać, zwłaszcza jeśli nie odżywiamy się regularnie, co może znacznie obniżać zdolności naszego organizmu do prawidłowego, zgodnego z naturą sposobu funkcjonowania.

Artykuł przygotowany przez Kilnikę Twoich Włosów HandsomeMen www.handsomemen.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony