Męskim być, czyli nadmierne owłosienie

O łysieniu napisano już bardzo wiele, ale jak pozbyć się nadmiaru włosów?

Nadmierne owłosienie bywa dla wielu z nas powodem stresu. Aby poradzić sobie z tym problemem możemy zastosować depilację laserową.

Metoda ta umożliwia trwałe usunięcie zbędnych włosów zarówno z twarzy (zbyt wysoko podchodzący zarost, rozdzielenie brwi) jak i z dużej powierzchni ciała (np. pleców czy torsu). Istotne jest to, że do tego typu zabiegu bardzo dobrze nadają się włosy ciemne i grube, czyli te najbardziej widoczne. Ich długość w tym przypadku nie ma żadnego znaczenia.

Jak zatem działa laser diodowy?

Światło lasera pochłaniane jest przez ciemny barwnik cebulki włosowej (z tego powodu depilacja laserowa wykonywana jest tylko u osób z ciemnymi włosami), a po dotarciu do niej zamienia się w ciepło, czego następstwem jest termiczne uszkodzenie cebulki ale bez urazu otaczającej skóry.
Podczas jednego zabiegu można usunąć do 30% włosów, stąd też konieczność powtórzenia zabiegu 3-4 razy. Częściowe pozbycie się owłosienia wynika z faktu, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, część z nich znajduje się dopiero w fazie wzrostu i to właśnie one ulegają zniszczeniu.
Zabieg depilacji laserowej (gdy wykonywany jest po raz pierwszy) poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem dermatologiem oraz wykonaną na miejscu próbą laserową na powierzchni, która chcemy poddać depilacji.
Wszystko odbywa się w atmosferze intymności i dyskrecji. Cena jednego zabiegu to 200-800 PLN w zależności od powierzchni, która ma być poddana depilacji.

Przeciwwskazaniami do tego typu zabiegów są:


- świeża i mocna opalenizna
- stosowanie leków fotouczulających
- stosowane ziół: dziurawiec, nagietek ( 2-3 tygodnie przed zabiegiem zakończyć kurację)
- skłonności do przebarwień
- jasne włosy
- bielactwo, łuszczyca
- kremy z retinolem (należy przestać używać 2 tygodnie przed zabiegiem)

Osoby zainteresowane takim zabiegiem zapraszamy do Centrum Kosmetyki Laserowej i Dermatologii Estetycznej „Estetica”
www.estetica.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony