Łysienie - przyczyny wypadania włosów
Wpisany przez Handsomemen   
czwartek, 10 września 2009 17:46

Nadmierne wypadanie włosów jest procesem, który może mieć wiele przyczyn. Najczęstszym powodem jest po prostu zły sposób odżywiania się lub restrykcyjna dieta. Wówczas niedobór witamin i składników mineralnych powoduje, że nasze włosy są znacznie osłabione i mogą wypadać w większej niż dotychczas ilości. To jest jednak najbardziej błahy z powodów, ponieważ wzbogacenie posiłków o konkretne składniki odżywcze pozwala na powrócenie do stanu równowagi. Znacznie poważniejsze są inne czynniki, które powoduja utratę włosów. Przyczyną wypadania włosów może być bowiem wiele chorób, jedną z podstawowych jest anemia, ale może to być również choroba tkanki czy cukrzyca. Równie często zdarza się jednak, że za pogarszający się stan naszych włosów odpowiedzialna jest grzybica. Grzybica skóry głowy może przebiegać bowiem niemalże niezauważalnie, a jej objawem moga być zniszczone, łamliwe włosy.

Najczęściej występującą przyczyną procesu nadmiernego wypadania włosów czy wręcz łysienia są zmiany hormonalne. U mężczyzn najbardziej powszechnym typem łysienia jest łysienie androgenowe, które rozpoczyna się od tworzenia się tak zwanych zakoli, ewentualnie przerzedzenia włosów na czubku głowy. W późniejszym jednak okresie może doprowadzić nawet do całkowitej utraty włosów. Ten proces związany jest ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie. Polega na złej przemianie testosteronu, który w zmodyfikowanej formie powoduje znaczne wypadanie włosów. Łysienie tego typu dotyczy również kobiet, choć oczywiście w mniejszym stopniu, co związane jest z innym rozkładem hormonów w organizmie.

Kolejnym czynnikiem, który może spowodować wypadanie włosów jest wszechobecny we współczesnym świecie stres. Życie w ciągłym biegu zaburza naturalną równowagę organizmu, co może skutkować również utratą włosów.

Niezależnie od tego, jaka jest przyczyna nadmiernego wypadania włosów (czyli w ilości większej niż 100 dziennie), warto pamiętać o tym, aby obserwować swój organizm i dawane przez ciało sygnały. Może się okazać, że przyczyna utraty włosów jest błaha, równie dobrze może jednak być skutkiem rozwijającej się w naszym organizmie choroby, której następstwa mogą być znacznie poważniejsze niże tylko estetyka naszego wyglądu.

Artykuł przygotowany przez HandsomeMen www.handsomemen.pl

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony