Mity dotyczące włosów
Wiadomości - Męska uroda
Wpisany przez HandsomeMen   
środa, 01 lipca 2009 14:04

Mity dotyczące włosów

Mity na temat włosów powstawały przez dziesiątki lat i nadal powstają. Wiele osób chce wierzyć, że niektóre metody pielęgnacji są bardziej skuteczne od innych i w ten sposób wiele mało efektywnych metod ich pielęgnacji uważanych jest za te najbardziej dla włosów korzystne. Warto zweryfikować je jednak, aby przekonać się, w jaki sposób najlepiej zadbać o swoją fryzurę i które z nich mają jakąkolwiek skuteczność.

Najbardziej rozpowszechnionym mitem na temat włosów jest ten, że obcinanie włosów wpływa na to, że zwiększa się ich objętość. Jest to fałsz. Owszem, krótkie fryzury wyglądają na bardziej gęste, ale nie oznacza to, że dzięki obcinaniu włosów tę gęstość uzyskamy. Nie zmieni się bowiem dzięki takim zabiegom naturalne tempo wzrostu włosa. Kolejnym mitem jest informacja, że rozdwojone końcówki włosów mogą być zregenerowane bez ich podcięcia. Najlepszym rozwiązaniem jest podcięcie rozdwojonych włosów, a następnie zadbanie o ich prawidłową pielęgnację. Wiele osób wierzy również, że włosy mają zawsze taką samą strukturę. Nie jest to jednak prawda, ponieważ struktura włosów może zmienić się po wpływem wielu czynników. Na zmianę włosów ze struktury prostej na falowaną lub wręcz kręconą mogą wpływać leki czy zmiany hormonalne, nie jest więc powiedziane, że nasze włosy będą wyglądały przez całe życie tak samo. Innym mitem dotyczącym włosów i zabiegów, które można na nie stosować jest koloryzacja włosów w czasie ciąży. Nie jest bowiem prawdą, że może ona wpływać w jakiś sposób na rozwój dziecka, szkodliwe może być natomiast wdychanie szkodliwych substancji, z którym farba się składa, ale zabieg farbowania włosów można uzgodnić z lekarzem prowadzącym ciążę, nie trzeba z niego rezygnować. Częstym mitem, w który wierzymy jest również ten, że codzienne mycie włosów bardzo je wysusza. Kluczem jednak do zapobiegania temu zjawisku jest prawidłowy dobór kosmetyków do naszego typu włosów. Dzięki temu można zadbać o ich prawidłową pielęgnację i nie martwić się o ich znaczne wysuszenie. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, to wiele osób nie wierzy, że odżywki, które należy spłukać z włosów mogą przynieść jakiekolwiek rezultaty w pielęgnacji, ponieważ nie są wystarczająco długo na włosach. To również nie jest prawdą. Składniki, z których się bowiem składają wnikają we włosy w odpowiednim tempie, więc najlepiej jeśli będzie się je przetrzymywało na włosach właśnie tak długo, jak zalecają to producenci. Nie zostało również naukowo udowodnione, że włosy mogą uodpornić się na stosowany szampon i że po określonym czasie jego stosowania, nie przynosi to już określonego rezultatu.

Oprócz wymienionych mitów istnieje jeszcze kilka innych przekonań, które funkcjonują w powszechnym obiegu, a które okazują się być prawdziwe. Na przykład to, że używanie wspólnych grzebieni czy szczotek może być powodem rozprzestrzeniania się grzybicy skóry. Warto pamiętać, że nawet w salonie fryzjerskim jesteśmy na to zarażeni, jeśli właściciele nie dbają o to, aby po każdym kliencie pracownicy salonu dezynfekowali swoje narzędzia pracy. Jest to bardzo ważny czynnik zachowania higieny i każdy, kto odwiedza salony fryzjerskie powinien zwrócić uwagę na to, co dzieje się z narzędziami używanymi po poprzednim kliencie. Prawdą jest również to, że włosy u nasady głowy mogą inaczej reagować na jakiekolwiek zabiegi kosmetyczne niż włosy przy ich końcach. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku ich farbowania, gdzie włosy u nasady są naszymi naturalnymi i inaczej reagują na substancje chemiczne zawarte w farbach.

Aby prawidłowo dbać o włosy należy pozbyć się pewnych złudzeń i mitów, które przekazywane są drogą ustną, nie zawsze bowiem muszą być w stu procentach prawdziwe. Zweryfikowanie ich pomaga jednak zachować zdrowy rozsądek i wykształcić prawidłowe metody pielęgnacji włosów.

Artykuł przygotowany przez HandsomeMen Klinikę Twoich Włosów www.handsomemen.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony