100 LAT BALLANTINE’S FINEST NA RYNKU - JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

logo ballentinesZa światowym sukcesem marki Ballantine’s Finest stoi wspaniała historia, doświadczenie i pasja tworzenia whisky najwyższej jakości.
W 100. rocznicę wprowadzenia whisky Ballantine’s Finest na rynek, marka niezmiennie inspiruje zachęcając do kreowania indywidualnego planu na życie i poszukiwania tego co wartościowe.

 

Ballantines„Za dużo czegokolwiek szkodzi, za dużo dobrej whisky jest w sam raz" - Mark Twain

W 1910 roku powstał flagowy produkt marki Ballantine’s – Ballantine’s Finest – szkocka whisky mieszana o złożonym, eleganckim i wyrafinowanym smaku. Połączenie starannie dobranych gatunków whisky sprawia, że od 100 lat whisky Ballantine’s Finest pobrzmiewa charakterystycznymi nutami czekolady, jabłek i wanilii, a rodzina produktów Ballantine’s szczyci się najbogatszym asortymentem wysokiej jakości dojrzałej szkockiej whisky mieszanej, dostępnejw każdym zakątku świata i doskonale trafia we współczesne gusta.

 

 

„Lubię starą whisky i młode kobiety" – Errol Flynn

Historia jednej z najbardziej cenionych na świecie whisky sięga 1827 roku, kiedy George Ballantine otworzył swój sklep w Edynburgu. George Ballantine był jednym z pionierow sporządzania whisky a jego misją było oferowanie wyłącznie produktów najwyższej jakości. Zostało to docenione przez samą królową Wiktorię, która w 1895 przyznała marce Ballantine’s królewską gwarancję jakości - Royal Warrant of Appointment. Dodatkowe wyróżnienie - znak herbowy - King of Arms, marka otrzymała w 1938 od Lorda Lyona jako symbol najwyższej jakości szkockiej whisky. Herb, który do dzisiaj widnieje na każdej butelce whisky Ballantine’s przedstawia szkocką flagę oraz cztery żywioły: Ziemię – jako początek idealnej mieszanki słodowej, Wodę – drugi żywioł niezbędny do życia, Ogień – serce procesu wytwarzania whisky oraz Powietrze – ostatnia faza, w której cierpliwość zostaje nagrodzona.

„Miłość sprawia, że świat się kręci? Nie do końca. Whisky sprawia, że świat kręci się dwa razy szybciej“- Compton Mackenzie

George Ballantine zainspirował w przeszłości wielu w świecie whisky swoją osobowością i kreatywnością. W setną rocznicę pojawienia się Ballantine’s Finest na rynku marka zachęca do kreatywnego podejścia do codzienności oraz poszukiwania własnej drogi do wyznaczonych celów. Potwierdza to aktualna kampania wizerunkowa „Plan Ballantine‘s“, która pod hasłem „Ten sam kierunek, ale własna droga“ wskazuje na potrzebę kreowania alternatywnego, indywidualnego planu na życie.

 

100 LAT BALLANTINE’S FINEST NA RYNKU - JUBILEUSZOWE REFLEKSJE

Co 2 sekundy na świecie sprzedaje się butelkę whisky Ballantine’s. Oby kolejne lata przyniosły równie imponujące wyniki, dostarczając wyrafinowanego smaku wszystkim zwolennikom eleganckiego, wyważonego, delikatnego i słodkiego stylu

Ballantine’s Finest – życzy sobie na kolejne stulecie marki Katarzyna Pawlęga, Marketing Manager Brown Spirits.

Ballantine's Finest jest jedną z największych światowych marek alkoholi. To uosabia wizję George’a Ballantine'a, aby stworzyć możliwie najlepszą szkocką whisky. Jesteśmy dumni, że Finest przez lata pozostawała wierna swoim autentycznym korzeniom i nadal cieszy się uznaniem ludzi na całym świecie.

100. rocznica to przełomowe wydarzenie dla Ballantine's. Jesteśmy dumni, że możemy być jego częścią. To jak Ballantine’s Finest rozwijała się w ciągu ostatnich 100 lat jest świadectwem niezmiennej jakości marki, począwszy od jej powstania w 1910  poprzez dzisiejszą, codzienną troskę ze strony naszego obecnego Master Blendera - Sandy’ego Hyslop’a. Setna rocznia jest także doskonałą okazją aby podziękować wszystkim zwolennikom  Ballantine’s Finest, których pasja i przywiązanie do whisky najwyższej jakości umożliwiły marce rozwój – powiedział Peter Moore, Global Brand Director.

Ballantine's Finest reprezentuje najlepszą, stylową szkocką whisky najwyższej jakości. Ballantine’s Finest to szkocka whisky z prawdziwą klasą, wybitnym rodowodem i wielkim charakterem. Jubileusz marki jest fantastyczną okazją do świętowania rocznicy prawdziwej ikony. Ballantine’s Finest powstała na początku ubiegłego stulecia i nadal pozostawia wrażenie na ludziach na całym świecie, zasługuje na świętowanie jej wielkiego stylu w sposób prawdziwie indywidualny – powiedział Ken Lindsay, Ambasador marki Ballantine’s Finest.

CO WARTO WIEDZIEĆ W 100. ROCZNICĘ BALLANTINE’S FINEST:

Czy wiesz że...

Marka Ballantine’s, została dwukrotnie numerem jeden w kategorii scotch standard blended whisky w prestiżowym przeglądzie Whisky Bible 2009

i 2010 przygotowywanym przez Jim‘a Murray‘a.

Czy wiesz, że...

Obecnym Mistrzem kupażowania, czyli Master Blenderem jest Sandy Hyslop – to dopiero 5 posiadacz tytułu w historii marki Ballantine’s. Master Blender czuwa nad jakością w każdej fazie procesu wytwarzania whisky, poczynając od zbioru zboża, a na gotowym trunku kończąc. Sztuki kupażowania Sandy Hyslop uczył się 25 lat.

Czy wiesz, że...

Ballantine’s to marka numer 1 w Korei w kategorii super premium whisky.

Czy wiesz, że...

Filmowy Kwinto w produkcji „Vabank II“, powiedział: “Ballantine’s. Najlepsza whisky na świecie.“

Czy wiesz, że...

Kiedy w Stanach Zjednoczonych zniesiono prohibicję 1933 roku popularność marki Ballantine’s na tym kontynencie rosła w niesłychanym tempie. Marka związała się bowiem ze słynnym „Klubem 21” na Manhattanie, przyczyniając się do zakorzenienia marki wśród elit i tworząc jej luksusowy wizerunek.

Czy wiesz, że...

Na Polskim rynku jedynie marka Ballantine’s może poszczycić się tak szerokim asortymentem roczników:

Ballantine’s Finest – jej głęboki aromat, z wyczuwalną nutą korzenną oraz doskonale wyważony smak z nutami czekolady, jabłka i wanilii oraz delikatnym posmakiem kwiatowym doskonale trafia we współczesne gusta

Ballantine’s 12 YO – ta powstała w latach sześćdziesiątych XX wieku whisky, która swoją premierę miała w Polsce w roku 2008 była wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach, ustanawiając najwyższy standard dla szkockiej whisky w klasie Premium. Jej odświeżający posmak z delikatną nutą soli idealnie komponuje się z aromatyczną słodyczą miodu, dębu i wanilii.

Ballantine’s 17 YO – niezmienny symbol prestiżu. Jej receptura, która nie zmieniła się od początku, tj. Lat trzydziestych XX wieku, jest pilnie strzeżona i przekazywana kolejnym Mistrzom Kupażowania. Charakteryzuje się bursztynowo-złotą barwą, głęboką, kremową i soczystą podstawą oraz złożonym smakiem, w którym nie brakuje dymu torfowego.

Ballantine’s 21 YO – propozycja dla koneserów, która szczyci się doskonałymi referencjami. Tajemnicą jej zachwycającej złożoności jest skrząca się czerwienią i złotem barwa, kwiatowy zapach i smak aromatycznych przypraw oraz sherry.

Ballantine’s 30 YO – najwykwintniejszy i najdroższy gatunek whisky mieszanej. Zalicza się do najdoskonalszych szkockich whisky w klasie Super Premium. Starannie dobrane destylaty zbożowe i słodowe leżakują przez co najmniej 30 lat. Barwa głębokiego starego złota w połączeniu z delikatnie słodkim aromatem oraz złożonym smakiem miodu i wanilii nadają unikalny i luksusowy charakter.


 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony