Wódka Ostoya zwycięzcą międzynarodowych konkursów

Początek 2016 roku wódka Ostoya może zaliczyć do wyjątkowo udanych. Wprowadzona na rynek przez Wyborowa Pernod Ricard w marcu ubiegłego roku, systematycznie zyskuje uznanie konsumentów oraz zdobywa międzynarodowe nagrody. Tym razem jej jakość doceniono podczas San Francisco World Spirits Competition, skąd Ostoya wróciła z podwójnym złotym medalem. Wcześniej Ostoya została wyróżniona podczas World Spirits Award w Austrii– otrzymała tytuł „Spirit of the Year 2016” oraz podwójne złoto. Tym samym Ostoya Vodka dołącza do absolutnie pierwszej ligi najlepszych alkoholi na świecie.

Informacja o przyznaniu Ostoya Vodka tytułu „Spirit of the Year” oraz podwójnego złota jeszcze na początku roku nieoficjalnie podała austriacka organizacja World Spirits Awards (WSA). To jedno
z najbardziej uznanych, niezależnych, branżowych zrzeszeń, które od początku swojego funkcjonowania, tj. od 12 lat, obrało sobie za cel stworzenie rankingu najlepszych alkoholi na świecie. Obecnie skupia wokół siebie wybitnych znawców tematu, którzy w ramach tegorocznych prac ocenili 500 próbek z ponad 100 destylarni z całego globu. Wraz z zaszczytnym tytułem dla Ostoya Vodka oraz najwyższym wyróżnieniem, w ręce producentów trafiła jakościowa ocena wódki.
W stupunktowej skali WSA, która pomaga sędziom uszeregować swoje oceny – Ostoya zdobyła 96 punktów. Jurorzy docenili przede wszystkim smak, zapach oraz aromat wódki.

Podwójne złoto dla Ostoya Vodka prosto z San Francisco

Podwójne złoto to kolejne wyróżnienie, które Ostoya Vodka otrzymała w ciągu ostatnich dniach. Markę docenili jurorzy z San Francisco World Spirits Competition (SFWSC). To szesnasta już edycja amerykańskiego konkursu, który gromadzi niemal 40. ekspertów z całego świata. W tym roku pod ocenę poddanych zostało blisko 1900 próbek, z których to Polska Wódka Ostoya otrzymała jedno
z najwyższych wyróżnień. Wśród oceniających znaleźli się niezależni eksperci branżowi, światowej sławy barmani, redaktorzy pism specjalistycznych oraz lifestylowych.

„Ostoya Vodka to esencja polskiej natury. Produkowana z bieszczadzkiej pszenicy, która dojrzewa
w jednym z najbardziej dziewiczych regionów w Polsce. Cały proces produkcji: od zebranego ziarna po zamknięcie finalnego płynu w butelce odbywa się w naszym kraju, dzięki temu Ostoya Vodka posiada status Polskiej Wódki. Dzisiaj jesteśmy niezwykle dumni, że nasza marka została doceniona w najważniejszych międzynarodowych konkursach. Osobiście czuję ogromną radość i satysfakcję ponieważ wiele osób przez ostatnie 3 lata ciężko pracowało na to, aby dziś móc odbierać tak zaszczytne międzynarodowe wyróżnienia.” – powiedziała Dorota Durakiewicz, zarządzająca marką
w Polsce.

Tegoroczne nagrody to kontynuacja promocji Polskiej Wódki na świecie. Ostoya Vodka mająca na swoim opakowaniu znak „Polska Wódka” poza udziałem w międzynarodowych konkursach, była serwowana m.in. w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony