(Nie)męski problem
Wpisany przez Aneta Włodarczyk   

Wszystkich mężczyzn fascynują wyścigi samochodowe i każdy z nich wprost marzy o tym, aby triumfować za kierownicą sportowego auta. Żaden jednak nie chce być szybki jak kierowca rajdowy w swojej sypialni. Niestety, jak pokazują badania, coraz więcej młodych mężczyzn cierpi na problemy związane z potencją. Co należy zrobić, aby skutecznie rozwiązać ten wstydliwy kłopot?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Życie na pełnych obrotach, przepracowanie, codzienne kłopoty – oto główne stresory, które powodują, że mężczyźni coraz częściej miewają problemy z erekcją. Okazuje się, że z tego powodu cierpią coraz młodsi ludzie wspinający się po szczeblach kariery. Powstało nawet fachowe określenie tej przypadłości zwane „impotencją biznesmena”. Szacuje się, że na zaburzenia erekcji cierpi ok. 2,5 mln mężczyzn w Polsce, z których 90% nie decyduje się na leczenie.

Wielu z nas wstydzi się przyznać do krępującego problemu. Często zaczynamy unikać zbliżeń z partnerką, co jeszcze bardziej go pogłębia. Zamknięcie się w sobie jest najgorszym możliwym rozwiązaniem. W jaki sposób możemy sobie pomóc? Okazuje się, że jedną z bardziej skutecznych metod walki z męskim problemem jest… aktywność fizyczna.

Specjaliści zgodnie radzą, by zawczasu pomyśleć o profilaktyce zaburzeń erekcji i zadbać o swoją kondycję fizyczną. Aby zminimalizować ryzyko pojawienia się problemów warto przede wszystkim zacząć aktywnie spędzać czas, uprawiać sport, a także zmienić negatywne przyzwyczajenia żywieniowe, tzn. zrezygnować ze spożywania nadmiernych ilości alkoholu, kawy oraz rzucić palenie. Warto pamiętać także o tym, aby czas poświęcony na pracę lub naukę równoważyć z czasem przeznaczonym na relaks.

Równie ważne jest uporanie się z problemami pojawiającymi się w psychice, tym bardziej, że 70% przyczyn zaburzeń ma źródło właśnie w niej. Dzięki temu możemy skutecznie uniknąć zaniżenia własnej oceny. Warto pamiętać, że dysfunkcje seksualne dotyczą bardzo wielu mężczyzn i wcale nie są oznaką słabości. Często szczera rozmowa z partnerką, której ufamy i którą kochamy, może odnieść terapeutyczny skutek i nie musi wcale oznaczać kryzysu w związku - każdemu przecież zdarzają się gorsze dni.

O tym jak zapobiegać problemom z erekcją, jak dbać o kondycję, walczyć ze stresem i znaleźć czas na relaks dowiesz się więcej na stronie akcji Wyzwól Byka pod adresem  www.wyzwolbyka.pl.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony