Magnez w stresie i przemęczeniu

Nazywany pierwiastkiem życia magnez jest jednym z czterech najważniejszych dla człowieka kationów - jonem wewnątrzkomórkowym. Prawidłowy poziom magnezu w organizmie jest istotny w zapobieganiu odczuwania zmęczenia, kurczy mięśni, przy redukcji stresu i w ochronie serca (wpływając na regulację ciśnienia krwi i przepływy obwodowe). Magnez może też wpływać na występowanie comiesięcznych dolegliwości kobiecych. Prawidłowa suplementacja diety magnezem uwarunkowana jest podawaniem soli dobrze wchłanianych i tolerowanych, takich jak cytrynian magnezu zawarty w Magne-B6 MAX Niewiele osób wie, że popularne preparaty z magnezem mogą przyswajać się tylko w 4%. Organiczne sole magnezu (np. mleczany i cytryniany) są lepiej wchłaniane niż związki nieorganiczne. Magne-B6 Max to wysokiej jakości produkt zawierający cytrynian magnezu. Cytrynian zawarty w preparacie jest jedną z najlepiej przyswajalnych soli magnezu. Według badań4, wchłanialność cytrynianu magnezu może dochodzić nawet do 90%. Dzięki temu do organizmu dociera odpowiednia dawka magnezu, który pomaga zwalczyć objawy stresu i przemęczenia, poprawić koncentrację i funkcjonowanie układu nerwowego.

Stres, wysiłek i PMS
Niedobór magnezu sprzyja uwalnianiu związków będących tzw. hormonami stresu-katecholamin. Mogą one być jednym z wielu czynników powodujących schorzenia układu sercowo-naczyniowego, np. nadciśnienia tętniczego choroby niedokrwiennej serca, zaburzeń rytmu serca. Długotrwałe ćwiczenia fizyczne mogą powodować obniżenie poziomu magnezu w organizmie poprzez zwiększenie jego wydalania z potem i moczem, a w konsekwencji-dysfunkcje neuromięśniowe, osłabienie i kurcze mięśni.

Niedobór magnezu bywa też wyjątkowo uciążliwy dla kobiet – w zespole napięcia przedmiesiączkowego stężenie magnezu w erytrocytach może być nawet o 30% niższe od prawidłowego. Pojawia się wtedy wzmożone napięcie nerwowe8, zmienność i obniżenie nastroju8,niepokój i stany depresyjne9, bóle głowy i migreny, zatrzymanie płynów ustrojowych  czy bóle brzucha. Stosowanie magnezu z witaminą B6 zmniejsza uciążliwe objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Wchłanianie kluczem do sukcesu
MAGNE-B6 MAX przeznaczony jest dla osób aktywnych, często żyjących pośpiechu i w stresie, a przez to często odczuwających osłabienie oraz zmęczenie. Magne-B6 Max to suplement diety zawierający magnez, który przyczynia się do  zmniejszenia objawów zmęczenia, wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i poprawę koncentracji. Zawiera zwiększoną dawkę magnezu w bardzo dobrze przyswajalnej formie cytrynianu trójmagnezowego. Wystarczą dwie tabletki dziennie i Magne-B6 Max pomoże stawić czoła codziennym wyzwaniom.

MAGNE-B6 MAX suplement diety
Uśredniona cena detaliczna: 21,80 PLN

MAGNE-B6 MAX suplement diety
Postać: tabletki powlekane Zawartość substancji czynnych w zalecanej do spożycia porcji dziennej (2 tabletki): 200 mg jonów magnezu (cytrynian trójmagnezowy) - 53% ZDS, 4 mg witaminy B6 (chlorowodorek pirydoksyny) -286% ZDS. [ZDS – zalecane dzienne spożycie]. Zalecane spożycie: dorośli – 1 tabletka 2 razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. Korzystny efekt można zaobserwować w przypadku codziennego spożywania 1 tabletki produktu.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony