Jak ubrać się na wyjazd służbowy

Podróż służbowa, lub kojarząca się trochę z poprzednim ustrojem - delegacja. Dla większości miła odmiana od biurowego życia, dla innych smutny obowiązek, dla wielu stres związany z pakowaniem. Najłatwiej to trudne zadanie powierzyć żonie, tylko czy żona na pewno wie, co mąż ma osiągnąć swoim wyglądem?

 

Podróż służbowa, lub kojarząca się trochę z poprzednim ustrojem - delegacja. Dla większości miła odmiana od biurowego życia, dla innych smutny obowiązek, dla wielu stres związany z pakowaniem. Najłatwiej to trudne zadanie powierzyć żonie, tylko czy żona na pewno wie, co mąż ma osiągnąć swoim wyglądem? I czy naprawdę to aż tak trudne jak nam się wydaje? To, co spakujesz do walizki wyjeżdżając np. na targi branżowe zadecyduje o sukcesie tej podróży. I powinieneś sam o tym zadecydować, ponieważ decyzje dotyczące wizerunku są kluczowe dla kariery. Weź więc sprawy, a właściwie walizki, w swoje ręce i do dzieła. Co powinieneś spakować?


  1. Garnitur. Najlepiej szary, ewentualnie granatowy, ponieważ to uniwersalne biznesowe kolory. Ale nie wyciągaj go z głębokiego dna szafy- musi być w miarę nowoczesny, o kroju „fit” czyli dopasowanym w talii, do tego w miarę wąskie spodnie bez mankietów. Przecież musisz wyglądać stylowo i energicznie.

  2. Marynarka. Jeżeli wyjeżdżasz na dłużej niż 3 dni zabierz dodatkową marynarkę, pasującą do spodni od garnituru. Do szarych spodni możesz dobrać np. jasnoszarą marynarkę w delikatne prążki lub kratkę w kolorze spodni. Dzięki temu nie będziesz codziennie wyglądał tak samo.

  3. Koszula. Po jednej na każdy dzień. Nie idź na łatwiznę i nie zabieraj koszul w jednym kolorze! Biała przyda się także na wieczorne, bardziej oficjalne wyjście, a jasnoszara, niebieska lub jasnoróżowa na codzienne rozmowy z kontrahentami i potencjalnymi klientami.

  4. Krawat. Zabierz minimum dwa. Z lekkim połyskiem jeżeli szykuje się jakieś biznesowe party (wtedy też przyda się biała koszula) oraz krawat na co dzień, gładki pasujący do garnituru lub we wzory kolorem pasujące do koszul.

  5. Sweter lub kamizelka. Klasyczny sweter, niezbyt ciepły, narzucony na koszulę przyda się na mniej oficjalne spotkania. Jeśli lepiej czujesz się w dzianinowych kamizelkach wybierz taką w kolorze spodni od garnituru. Z bladoróżową koszulą stworzą idealną całość.

  6. Buty. Wystarczą jedne, ale zadbane i wygodne. Najlepiej czarne, mogą być wsuwane na trochę wyższej podeszwie.

  7. Zegarek. W kolorze butów, elegancki i stylowy, nigdy sportowy.

  8. Pasek. Wystarczy jeden. Cienki, ze małą srebrną klamrą, czarny tak jak reszta dodatków.


Nie traktuj tej listy zbyt literalnie- to Ty wiesz na jakie targi się wybierasz, z kim się spotkasz i jakie efekty chcesz osiągnąć. Nie traktuj też wyjazdu służbowego jak wakacji od przymusu trzymania pewnego stylowego poziomu. Przecież to właśnie tu spotykasz nowych ludzi i to tu musisz nieustannie robić doskonałe pierwsze wrażenie. A nie zrobisz tego bez przemyślanego, modnego i zadbanego biznesowego mundurka.

Rada : „Nie masz czasu prasować, a koszula na ważne spotkanie pogniotła się podczas podróży? Wskocz pod ciepły prysznic a koszulę powieś na wieszaku niedaleko kabiny – gorąca para rozprostuje niegroźne zagniecenia.”

Artykuł opracowany przez Monikę Jurczyk:

http://www.personalstylist.pl/pl/kontakt.htm

 

Poprawiony: wtorek, 08 września 2009 21:08
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony