Dobry garnitur na miarę jak japońska katana

Szycie ubrań na miarę pozwala dopasować je pod każdym względem do osoby, która będzie je nosić. Efekt finalny pracy krawca zawsze powinien być unikalny i odzwierciedlać osobowość jego klienta. Zupełnie jak dzieła japońskich płatnerzy, które od wieków miały być odbiciem duszy wojownika, który będzie go nosił.

garnitur_miaraUbranie jak druga skóra

Jak powiedział Charles Dickens, każdy mężczyzna może mieć dobry charakter i nastrój, o ile jest dobrze ubrany. Podstawowym elementem jego stroju może być dobrze skrojony garnitur. Renomowane atelier potrafią go idealnie skomponować, dopasowując do rodzaju sylwetki i wzrostu klienta, ofertując przy tym fason, który jest dla niego najbardziej odpowiedni, niezależnie od trendów, które aktualnie panują na sklepowych półkach. Dobry krawiec potrafi przy tym połączyć wymagania klientów z żelaznymi zasadami, jakie wiążą się z dobrą jakością szytych na miarę ubrań. Bywa, że podobnie jak japońscy płatnerze, łączy w swoim dziele przeciwstawne cechy. Garnitury ich klientów mają być dobrze dopasowane do sylwetki klientów i zarazem nie krępować ich ruchów. Podobnie jak katana, której stal powinna być bardzo twarda, aby dobrze ciąć. Żeby jednak jej klinga nie pękała od uderzeń, a ostrze nie szczerbiło się, stal musi być elastyczna. W toku wieloletnich prób, opracowano różne typy konstrukcji głowni mieczy. Płatnerze współpracując z ekspertami szermierki, dopracowywali głownie idealne pod względem materiału oraz kształtu. Tak samo działają atelier, które nabywając doświadczenie przy kolejnych klientach, mogą doskonalić swoją swój produkt doprowadzając go na przestrzeni lat do stanu perfekcji.

W prawdziwych atelier szycia dla mężczyzn możemy skomponować swój strój od garnituru, płaszcza nawet po skarpetki, bo tak naprawdę detale nadają nam charakteru. Specjaliści pomogą nam dobrać odpowiednie buty, krawat, poszetkę czy szalik. Nie musimy więc martwić się, że dokonamy niekorzystnego wyboru. Każdorazowo będzie to produkt idealnie dobrany do naszych potrzeb, dający jakość którą trudno samodzielnie znaleźć w sklepie – mówi  Edyta Poszalska, Managing Director w firmie Spicco Su Misura, specjalizującej się w produkcji włoskich garniturów na miarę.

Dobry materiał to podstawa

Odpowiednio uszyte na miarę ubranie powinno wyróżniać się również najwyższej jakości materiałami. Profesjonalne atelier  oferuje swoim klientom ogromny wachlarz tkanin, często nie dostępnych w sklepach, dzięki którym garnitur, płaszcz czy koszula będą leżeć tak jak tego oczekujemy. Ich producenci to wieloletni i sprawdzeni dostawcy mistrzów krawiectwa, którzy zmieniani są dość rzadko. Jest to wręcz kwestia tradycji, podobnie, jak w przypadku rudy darniowej, stosowanej przez japońskich płatnerzy do wykuwania katan, która sprowadzana jest ze specjalnej kopalni znajdującej się w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ubranie uszyte z dobrych emocji

Światowej sławy projektant, Tom Ford, powiedział kiedyś, że czas i cisza, to najcenniejsze rzeczy w dzisiejszym świecie. Dotyczy to również warunków, w jakich szyjemy ubrania na miarę. Pośpiech i złość nie są w tym wypadku wskazane. Mogą wpłynąć na efekt finalny. Dlatego też ważne jest, aby atelier, z  usług którego korzystamy  mogło zagwarantować nam jak najbardziej komfortowe warunki.

Ważną rzeczą, zarówno dla krawca, jak i jego klienta jest spokój i czas. W miejscach, gdzie szyjemy na miarę nie powinno być kolejek, natłoku ludzi. Powinniśmy tam móc w spokoju porozmawiać, napić się kawy czy prosecco, i co najważniejsze, bez pośpiechu wybrać i uszyć, to co chcemy. Pamiętajmy, że zdejmowanie miary z klienta a potem szycie jego ubrań nie może być procesem, w który wkrada się nerwowość. Mistrz krawiectwa powinien mieć odpowiednie warunki do tego, aby nadać im odpowiedni charakter. Nie będzie zbyt wielką przesadą, jak porównamy go do japońskiego płatnerza, którego klinga odzwierciedla jego emocje i duszę, nadając mieczowi charakter i warunkując, czy oręż będzie przynosił właścicielowi szczęście – zwraca uwagę Edyta Poszalska.

Szycie po szyciu

Szycie na miarę w sprawdzonych miejscach daje ich klientom dodatkowy komfort w postaci kompleksowej konserwacji, czy naprawy zamówionych elementów garderoby i nie tylko.

Rzeczy uszyte w atelier powinny podlegać swoistej gwarancji. Jeśli np. z marynarki odpadnie guzik, pracownia powinna przyszyć identyczny nowy lub na życzenie klienta wymienić pozostałe na inne, ale dalej pasujące do stroju. Klient powinien też zawsze mieć możliwość modyfikacji swoich zamówień. Zmiana klap od marynarki, inne kieszenie czy podszewka spowodują, że kolejny garnitur, płaszcz lub koszula będą niepowtarzalne – wskazuje Edyta Poszalska.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony