Nie jest łatwo być gruszką, czyli rzecz o zbyt dużym brzuchu.

Nie jest łatwo być gruszką, czyli rzecz o zbyt dużym brzuchu.

Siedzący tryb życia, za dużo pewnych gazowanych napojów (bezalkoholowych oczywiście) i tłusta dieta. To winowajcy. Brzuch zwykle rośnie w zastraszającym tempie, a jego posiadacz dość późno orientuje się, że jest on zbyt duży. Co wtedy? Nie jestem specjalistką od ćwiczeń, natomiast wiem jak, chociażby optycznie, zniwelować brzuch dzięki odpowiednio dobranym ubraniom.

1. Spodnie. Wybieraj takie, które mają bogato zdobione kieszenie- podkreślą to, co masz najzgrabniejszego, czyli pośladki. Przecież z tyłu wyglądasz jak młody bóg prawda? Jeśli lubisz styl militarny to świetnie- duża ilość kieszeni także na nogawkach jest bardzo dobra dla Twojej figury- optycznie poszerzy nogi, a więc odrobinę zmniejszy brzuch. Również spodnie z szerokimi nogawkami wyrównają proporcje. Czeka Cię jednak trudne zadanie- musisz znaleźć taki rozmiar i fason, w którym dopinasz się w talii. Nie stroń od krawieckich poprawek oferowanych w niektórych salonach odzieżowych- czasem trudno znaleźć fabrycznie wyprodukowane spodnie szerokie w pasie a wąskie w biodrach, dlatego wprawny krawiec może uratować niejeden garnitur.

2. Koszule i T-shirty. Kupuj ciemne T-shirty, na które zakładaj odrobinę jaśniejsze koszule, które wysmuklą Cię w pasie. Pamiętaj, aby zrezygnować z dużych wzorów i gigantycznych aplikacji- optycznie jeszcze bardziej poszerzą górę Twojej sylwetki.

Wiem, że wygodna i miła dla ciała jest cienka bawełna, ale Ty wybieraj rzeczy ze sztywnych materiałów- tylko one nie opną się WIADOMO GDZIE. Pamiętaj, żeby ubrania były dopasowane w barkach. Ta rada dotyczy także marynarek- za duża w ramionach niepotrzebnie stworzy wrażenie jakby cała góra Twojej sylwetki była zbyt szeroka

3. Kamizelki. To doskonały wybór- z dekoltem w serek wyszczuplą Twoją figurę, a dodatkowa warstwa ubrana na koszulę zniweluje dysproporcje.

4. Dodatki. Możesz pozwolić sobie na lekką manię wielkości. Duże zegarki i torby czy szerokie krawaty sprawią, że Twój brzuch będzie wydawał się mniejszy.

Odpowiednio dobrane ubrania mają wielką siłę, choć nie rozgrzeszają z braku ruchu czy niezdrowego jedzenia. Dopóki jednak mocne postanowienie poprawy nie nabierze mocy zainwestuj w kilka trafnie wybranych koszul i spodni- pozwolą przetrwać okres, dopóki Twoja sylwetka nie wróci do normy.

Rada stylistki: „Nigdy nie noś spodni pod brzuchem! Stracą fason, a Ciebie optycznie poszerzą!

Artykuł opracowany przez panią Monikę Jurczyk osobistą stylistkę www.personalstylist.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony