Męskie dłonie - wizytówka, o którą trzeba dbać
Wiadomości
wtorek, 23 czerwca 2009 12:18

Ręce mówią o nas więcej niż przypuszczamy, aż 90% naszych rozmówców patrzy na nasze dłonie. Ich wygląd i gestykulacja mówią czasem dużo więcej niż słowa. Ciepłe i delikatne, czułe i pomocne, szlachetne i otwarte.., aksamitne, delikatne.., dłonie.., męskie dłonie… Jakże ważna część urody i prawdziwej męskości. Prawdziwe świadectwo kultury osobistej i istota męskiego wizerunku.

Tak postrzegają je kobiety i takich oczekują od swoich życiowych towarzyszy. Panowie muszą sobie zdawać sprawę, że przy  pierwszym spotkaniu ważne jest nie tylko pierwsze spojrzenie, nieśmiały uśmiech, blask oczu ale przede wszystkim stan męskich dłoni. I jak się okazuje rzeczywistość wygląda dużo inaczej… bowiem większość Panów nie dba o codzienną pielęgnację i higienę swoich dłoni i paznokci. Rzadko kiedy sięgają po krem, co dopiero po bardziej zaawansowaną kosmetykę.

A dłonie ze względu na swój cienki płaszcz lipidowy wymagają starannej i przede wszystkim systematycznej pielęgnacji. Owa dbałość to nie tylko mycie i nakładanie kremów ale także szereg zabiegów, które tę jakże ważną część ciała nawilżą i ochronią. Szczególną jednak uwagę należy zwrócić na paznokcie. Odpowiednia długość, ładny kształt, umiejętne usunięcie skórek (nie wolno ich wycinać!) wiele powiedzą nam o ich właścicielu.

Koniecznie jednak trzeba sobie uświadomić, że zniszczone dłonie (przez pracę!) to nie to samo co ręce niedomyte z brudnymi paznokciami. Te pierwsze świadczą o czymś zupełnie innym, drugie to efekt lenistwa. Już czas zrozumieć, że wszelkie „brudne” zajęcia można i trzeba wręcz wykonywać w rękawicach ochronnych (praca zawodowa, prace domowe). Bezpośrednie działanie środków czyszczących, detergentów, chemikaliów i innych na skórę dłoni powoduje zawsze utratę jej dobrej kondycji i sprawia, że szybciej się starzeje.

Zachęcamy wszystkich, zarówno do samodzielnej jak i profesjonalnej pielęgnacji. W zaciszu domu Panowie mogą zadbać o podstawy, szersze jej ramy dostępne będą w centrach i salonach kosmetycznych. Miejsca te poza miłym dla ciała i ducha relaksem zapewnią stosowną kosmetykę dłoni. A składać się na nią mogą takie zabiegi jak peelingi, maseczki, kąpiele parafinowe. Kilka spędzonych tam chwil, a jaki efekt! Naturalna elastyczność, delikatność i gładkość dłoni będą  nie tylko Waszymi atutami ale i sprzymierzeńcami w pracy, służbowych spotkaniach, w domu…

Aby tę pielęgnację uzupełnić i zapewnić jeszcze lepszą skuteczność warto także skupić się na odpowiednio zdrowej i wartościowej diecie (szczególnie istotne będą tu minerały: cynk, żelazo wapń oraz nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT). Odżywianie oraz odpowiednia suplementacja zapewni nie  tylko dłoniom i paznokciom ale i całemu ciału sprężystość i dobrą formę.

Zatem Panowie – odrobina chęci i systematyczność zapewni Wam nie tylko doskonały wygląd ale i sprawi, że poczujecie się wyjątkowi, zadbani jak nigdy dotąd. A oto, nie tylko latem ale i przez cały rok bez względu na okoliczności przecież chodzi!
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony