Parowar Philips HD9190 nasz test i opinia
Testy

paropwar hd9190 philipsZapraszamy Państwa na test parowaru Philips HD9190. Urządzenia, które wniosło nie tylko wiele ożywiania w nasze zwyczaje kulinarne, ale stało się pożądanym numerem jeden na liście naszych zakupów.

Obecnie dużo mówi się i pisze o zdrowym odżywianiu, diecie i odchudzaniu. Media uparcie przekonują, że bycie szczupłym jest naszym obowiązkiem a opis Jagienki w „Krzyżakach” Henryka Sienkiewicza budzi zapewne niezrozumienie u większości młodych czytelników.

O tempora, o mores! Powiedziałby zapewne przewracający się w grobie Peter Paul Rubens. Jego „Trzy Gracje” redaktorki i redaktorzy Onetu opatrzyliby zapewne tytułem „Popatrzcie, co one ze sobą zrobiły!”

Tak, gusta ludzkie się zmieniają, ale i o gustach się nie dyskutuje.

Odpowiednie odżywianie jest ważna nie tylko dla naszego samopoczucia, ale i zdrowia. Ostatnio wielką karierę robi wskaźnik BMI (ang. Body Mass Index), czyli współczynnik masy ciała, który obliczamy dzieląc masę ciała podaną w kilogramach przez wzrost podniesiony do kwadratu.  Za moich młodych lat lekarze mówili o rozkojarzeniu wagowo-wzrostowym. Im coś brzmi mądrzej tym bardziej ludzie w to wierzą. Już wkrótce ktoś wymyśli wskaźnik uwzględniający pierwiastek obwodu głowy do odległości kciuka od łokcia i ludzie na to pójdą, bo mądrze brzmi. Taka już nasza natura. Jak ze sztuką, im bardziej niezrozumiała tym większa! Zostawmy jednak naukowe rozważania, które najlepiej podsumował mój znajmy stwierdzając: „Mężczyzna powinien zacząć się odchudzać wówczas, gdy schodzi po schodach i cycki mu się trzęsą” Coś w tym jest, wyjaśnia to zagadkę, dlaczego kobiety wiecznie się odchudzają.

Wróćmy jednak do parowaru

Parowar jak sama nazwa wskazuje służy do gotowania na parze. Dostarczony model składa się z trzech ponumerowanych pojemników nakładanych na siebie oraz miski na zupę. To, że producent nazwał coś pojemnikiem na zupę oznacza, że doskonale sprawdzi się również przy przygotowaniu innych potraw. W spodzie pojemników znajdują się specjalne wgłębienia, w których możemy ustawić jajka do gotowania. Bardzo ważnym elementem urządzenia jest siteczko na przyprawy!

Jakość wykonania

Naklejka na panel sterujący wygląda tak realistycznie, że klepałem w nią przez kilkadziesiąt sekund próbując uruchomić urządzenie. Ponieważ nic się nie działo wróciłem do instrukcji obsługi, dopiero po chwili zorientowałam się, że na panel przyklejona jest naklejka.

Czego nie ma w instrukcji

Pamiętajmy, aby nie wkładać do parowaru głęboko zamrożonej ryby lub warzyw. Efekt będzie taki, że w czasie gotowania posiłku nadmiar wody nie będzie w stanie zmieścić się w pojemniku ociekowym i zacznie wypływać na zewnątrz. Nam w czasie testu udało się zebrać prawie litr wody z podłogi. Włożyliśmy pół kilo mrożonego morszczuka i 750g mrożonych warzyw.

W instrukcji jest napisane, aby nie wkładać do parowaru zamrożonego mięsa, drobiu i owoców morza. Ze swojej strony dodajemy ryb i warzyw również. Generalnie przed włożeniem produktów do parowaru należy je rozmrozić!

Czy to oznacza, że w parowarze nie można rozmrażać? Polak potrafi! Albo wlejemy mniej wody do pojemnika i ewentualnie w razie konieczność jej uzupełnienie, o czym zostaniemy poinformowani sygnałem dźwiękowym i zapaleniem się odpowiedniej ikony na pulpicie dolejemy ją przez specjalnie przeznaczony do tego otwór. Albo będziemy w takcie rozmrażania lub gotowania częściej opróżniać pojemnik ociekowy.

Tu nasza uwaga do producenta, że przydałaby się sygnalizacja pełnego pojemnika ociekowego przeznaczona dla tych uparcie pchających zamrażane produkty (czyli my) i dla tych nieczytających instrukcji obsługi zbyt dokładnie lub wcale (znowu my).

Jeżeli natomiast chcemy umyć urządzenia zaraz po użyciu należy pamiętać, że popielaty element znajdujący się w zbiorniku na wodę jest mocno ciepły!

Podczas gotowania na pokrywce skrapla się para. Jeżeli zdejmujemy pokrywkę pamiętajmy, że ścieka z niej spora ilość wody.

Obsługa

Urządzenie można programować ręcznie lub zdać się na gotowe programy zwane w instrukcji kucharzem. Wybieranie opcji jest dziecinnie proste. Możemy programować czas gotowania dla każdego z trzech pojemników osobno. Wówczas pojemnik o najkrótszym czasie gotowania dajemy na samą górę i zakładamy, jako ostatni. Urządzeni samo będzie nam przypominać o konieczności umieszczenia kolejnego pojemnika. Widać też ile czasu pozostało do zakończenia gotowania.

Czasy gotowania poszczególnych produktów znajdziemy w instrukcji. Możemy jednak przyjąć, że dla trybu ręcznego waha się on w granicach 10-25min. Dzięki funkcji Turbo Start urządzenie nie wymaga czasu na nagrzewanie się, jest gotowe do pracy w ciągu kilku sekund.

Inną opcją jest skorzystanie z gotowego oprogramowania dobranego dla poszczególnych typów produktów jak np.: ryby, mięso, warzywa. Proces gotowania jest wówczas dłuższy, bo urządzenie pracuje na optymalnych parametrach dobranych dla danego produktu.

Potrawy można też wstępnie przyprawić i włożyć na tackę w pojemniku parowaru. Ziemniaki można lekko posolić. Rybę posypać przyprawami. Mięso nawet zamarynować. Następnie włożyć do pojemników i uruchomić urządzenie. Czas przygotowania obiadu dla czterech osób to 20minut!

Bardzo wygodną funkcją jest możliwą utrzymywanie ciepła potraw przez 60 minut z możliwością przedłużenia . Funkcja ta jest bardzo wygodna w codziennym życiu. Domownicy a zwłaszcza dzieci schodzą się w różnym czasie. Zdarza się, że mamy jakąś partaninkę na ukończeniu, gdy żona subtelnie daje nam do zrozumienia, że nie będzie odgrzewać i będziemy jeść zimne. Nic tak nie denerwuje jak niedoceniania starań i wysiłku drugiej osoby.

Nie tym razem. Niezwykle ważne jest to, że potrawy nic nie tracą na swojej świeżości i smaku! Pół godziny później potrawy są równie dobre i ciepłe jakby skończyły się gotować przed chwilą!

Jeszcze bardziej niesamowity jest fakt, że można przygotować nie tylko drugie danie, ale również zupę i deser!

Tu przechodzimy do przepisów. Często pokutuje przekonanie, że w parowarze to tylko warzywka. Nic bardziej błędnego!

W internecie można znaleźć wiele przepisów i informacji. Między innymi takie, że potrawy z parowaru są: mdłe, bez smaku czy rozgotowane. Moim skromnym zdaniem, jaki kucharz takie potrawy. Co i czym przyprawiać znajdziemy w instrukcji. Doskonałym dodatkiem jest również książeczka z przykładowymi potrawami tymi prostymi i tymi bardziej wykwintnymi. Znajdziemy tu przepisy między innymi na: ratatouille, ravioli, gulasz z jagnięciny, miniburgery, pilaw z wołowiną, barszcz czerwony oraz na puddingi i ciasta!

Czyszczenie

Po katastrofie z wylewającą się wodą na obudowie typu inox nie pozostał ślad. Większość elementów można myć w zmywarce jednak nie wszystkie a elementy z przezroczystego plastiku myte w zmywarce mogą z czasem lekko zmatowieć.

Podsumowanie

Parowar Philips HD9190 zdobył nie tylko uznanie w naszej redakcji. Smak potraw, łatwość obsługi i czas przygotowania posiłku sprawiły, że parowar Philips stał się, jak wspominaliśmy na początku testu pożądanym numerem jeden. Udowodnił swoją przydatność w życiu codziennym usprawniając i skracając czas przygotowania posiłków a potrawy zyskują nowy bogatszy smak. Nawet te same ziemniaki smakują lepiej! Dzięki zastosowania sitka na przyprawy w czasie gotowania rozchodzi się niesamowity zapach.  Zamiast używać worków do pieczenia lub smażyć kurczaka w specjalny papierze (jak przekonuje reklama) po to, aby całe bogactwo smaku, witamin i aromatu pozostało w środku użyjmy parowaru. Jest dużo tańszy od piekarników parowych a daje lepszy efekt niż wspomniane wyżej półśrodki. Z całą odpowiedzialnością polecamy Państwu parowar Philips HD9190 w tym przypadku zdrowe odżywianie to tylko dodatek, który otrzymujemy gratis do szybko przygotowanych i smacznych i posiłków!

 

Komiksy Star Wars już w Polsce!

Wydawnictwo De Agostini przygotowało dla fanów najsłynniejszej gwiezdnej sagi kolekcję Komiksy Star Wars. Stanowi ona wyjątkową antologię komiksowych opowieści o świecie Gwiezdnych Wojen, które ukazywały się przez ostatnie 40 lat. ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER HD 820 WYZNACZAJĄ NOWY STANDARD AUDIOFILSKIEGO BR

Sennheiser, podczas targów CES 2018 zaprezentuje nowe zamknięte słuchawki HD 820, które zredefiniują audiofilską jakość brzmienia. Dynamiczne stereofoniczne słuchawki o zamkniętej konstrukcji zapewniają niesamowicie klarowny dźwięk dzięki unikatowej szklanej pokrywie ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER POSZERZA PORTFOLIO SŁUCHAWEK BLUETOOTH

Firma Sennheiser, światowy lider branży audio, podczas targów CES 2018 pokaże nowe bezprzewodowe dokanałowe słuchawki CX 6.00BT. Nowy model wyróżnia się basowym brzmieniem i minimalizmem: wkładki douszne są połączone jedynie ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Philips PerfectCare żelazko dla małych i dużych chłopców

Dorastanie dzieci to trudny temat. Uczenie ich samodzielności również. Jednym z tematów, z którym musimy się zmierzyć to prasowanie. Ponieważ jak to mówią mężczyźni dojrzewają do 6 roku życia potem ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER SET 880 I SET 860 – NOWE SŁUCHAWKI DO TV DLA OSÓB

Firma Sennheiser, wiodący producent najwyższej jakości systemów wspomagania odsłuchu, zaprezentowała nowe stereofoniczne słuchawki do telewizorów – Set 880 oraz Set 860. Urządzenia Set 880 i Set 860 powstały z myślą ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi, czy warto pójść?

Ci, którzy z wypiekami na twarzy, jako mali chłopcy oglądali pod koniec lata 70 „Nową Nadzieję” z nadzieją wybrali się na „Ostatniego Jedi”. Cześć z nas na pewno się nie ...

Recenzje

Czytaj więcej...

Mysz Logitech G203 pewność i precyzja

Kilka słów wstępu, czyli, po co to wszystko?...

Testy

Czytaj więcej...

Philips OLED 973 – najbardziej luksusowy telewizor OLED

Jeżeli marzysz o udekorowaniu wnętrza z pomocą wyjątkowego dodatku lub o zawieszeniu stylowego arcydzieła na ścianie, to nie musisz już dłużej szukać. Nowy Philips OLED 973 TV całkowicie odmieni Twój ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Klawiatura bezprzewodowa Logitech Wireless Touch K400 Plus T

To co wyróżnia klawiaturę szwajcarskiej  firmy Logitech od konkurencji to nie tylko małe wymiary i waga ale przede wszystkim brak konieczności używania myszki dzięki zabudowanemu panelowi ...

Recenzje

Czytaj więcej...

Pilot Spotlight firmy Logitech test i opinia

Ciężko wyobrazić sobie obecnie konferencję, odczyt, wykład czy prezentację biznesową bez pokazu slajdów. Minęły już czasy, kiedy prowadzący musiał siedzieć przy komputerze i przełączać kolejne slajdy, obecnie używamy do tego ...

Testy

Czytaj więcej...

Inteligentne prasowanie z generatorem pary

Philips PerfectCare Elite Plus to pierwsze inteligentne żelazko o najsilniejszym wyrzucie pary. Technologie zapewniające automatyczny wyrzut pary oraz brak regulacji temperatury i ryzyka przypalenia sprawiają, że nie musisz się o ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Monitor Asus ROG PG348Q z wyróżnieniem

News image

Men’s Club Recommendation to wyróżnienie nadawane przez jury składające się z kilkunastoosobowego grona  w skład, którego wchodzą pracownicy naukowi (ze stopniem co najmniej dr hab.), prezesi, dyrektorzy i właścicieli firm ...

Testy

Czytaj więcej...

Saeco Xelsis z Coffee Equalizerem

Wyśmienita kawa, dokładnie taka, jaką lubisz  z ekspresem Saeco Xelsis. Rozkoszuj się ulubioną kawą we własnym domu z nowym ekspresem Saeco Xelsis. Wybieraj spośród 15 światowej klasy napojów, które z ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Trackball MX ERGO – ergonomiczna rewolucja od firmy Logitech

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę bezprzewodowego trackballa Logitech MX ERGO. Wyznacza on nowe standardy w dziedzinie pewności i dokładności. Jest to efekt niemal dziesięcioletniej pracy nad tego ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Victorinox Travel Gear

Victorinox Travel Gear wprowadza na rynek nową kolekcję plecaków, które wynoszą funkcjonalność na wyższy poziom. Bezpośrednią inspiracją dla tej kolekcji produktów jest kultowy szwajcarski nóż oficerski. Dzięki wykorzystaniu fachowej wiedzy ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech podkręci twoją efektywność z innowacyjną klawiaturą

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę klawiatury CRAFT. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku. CRAFT wyposażono w specjalne pokrętło – Koronę, umożliwiającą korzystanie z komputera w ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Nowe urządzenia ubieralne Samsung: Gear Sport, Gear Fit2 Pro

Podczas targów IFA w Berlinie, firma Samsung zaprezentowała trzy nowe urządzenia ubieralne. Są to: Gear Sport – elegancki, uniwersalny i wodoodporny smartwatch; Gear Fit2 Pro – ulepszona opaska sportowa z ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech prezentuje nowe bezprzewodowe głośniki MX SOUND

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę nowych głośników bezprzewodowych MX Sound. Są one przeznaczone dla osób, które oprócz nienagannej jakości dźwięku, oczekują sprzętu wyglądającego stylowo. Obsługa urządzenia jest ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

ASUS Republic of Gamers prezentuje Strix XG27VQ

27-Calowy, zakrzywiony monitor gamingowy z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz ekskluzywnymi technologiami firmy ASUS Extreme Low Motion Blur i Adaptive-Sync (FreeSync)...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech G prezentuje przełomowe rozwiązania dla graczy

Logitech G, marka należąca do firmy Logitech zaprezentowała dziś dwa nowe bezprzewodowe urządzenia dla graczy. Logitech G603 to mysz, którą wyposażono w przełomowy sensor optyczny HERO. Logitech G613 jest klawiaturą ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Więcej w: Nasze rekomendacje, Testy, Recenzje

-
+
24

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony