Amundsen Photo Awards

Podróże są doskonałą inspiracją i potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych eksploratorów. Fotografia natomiast pozwala uchwycić te wyjątkowe momenty i przedstawić świat w sposób, w jaki widzi go autor. 12 grudnia, w Fortecy Kręgliccy odbyła się Gala Amundsen Photo Awards, podczas której wyłoniono autorów najlepszych fotografii w czterech wyjątkowych kategoriach. Galę poprowadził Olivier Janiak.

Fotografia to sztuka przedstawienia innym swojej perspektywy patrzenia na świat. Jej wyjątkowość polega na tym, że przy okazji pozwala uchwycić czas wraz z towarzyszącymi mu emocjami. Podróże z kolei nie tylko inspirują, lecz także zachęcają do wychodzenia poza utarte szlaki, nawet w pobliżu miejsc, które mijamy każdego dnia. Wiele z nich tylko czeka, aby odkryć je na nowo. Dlatego też fotografia i podróże znakomicie do siebie pasują. Z połączenia tych elementów powstaje fotografia podróżnicza będąca bezpośrednim odniesieniem do kampanii Amundsena #OdkrywajWięcej.

Konkurs dla odkrywców

Z myślą o wszystkich doświadczonych fotografach, podróżnikach i pasjonatach, marka Amundsen w tym roku przygotowała specjalny konkurs Amundsen Photo Awards. Mogli wziąć w nim udział wszyscy, bez względu na stopień doświadczenia. Każdy znalazł coś dla siebie, co ułatwiały trzy główne kategorie – zwierzęta, ludzie, krajobraz oraz jedna kategoria specjalna nawiązująca do idei marki i jej historii - Zimowa Ekspedycja. Uczestnicy mogli wysłać maksymalnie 3 fotografie w kategorii.  Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Niemal 4 tysiące zgłoszeń, czyli aż 14 tysięcy zdjęć sprawiło, że jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. Ostatecznie wyłoniono po 5 finalistów z każdej kategorii.

Gala Amundsen Photo Awards

Środowy wieczór, podobnie jak cały rok 2018, przyniósł wiele emocji. Zaproszeni goście mogli obejrzeć wystawę najlepszych prac, ale przede wszystkim poznali laureatów konkursu na najlepszą fotografię podróżniczą. Oto zwycięzcy!

Kategoria: ZWIERZĘTA

 1. Aneta Łącka
 2. Szymon Kaczmarczyk
 3. Arkadiusz Miaśkiewicz

Kategoria: LUDZIE

 1. Piotr Zwarycz
 2. Olga Rachwalak
 3. Krystian Niedbał

Kategoria: KRAJOBRAZ

 1. Wojciech Kruczyński
 2. Piotr Kanka
 3. Paweł Zygmunt

Kategoria specjalna: ZIMOWA EKSPEDYCJA

 1. Adam Kokot
 2. Rafał Bachanek
 3. Barbara Grubka

Przez świat marki gości przeprowadził Olivier Janiak, a nagrody wręczyli ambasadorzy kampanii - Łukasz Nowicki, Marcin Dobas i Krzysztof Starnawski, a zwycięzca kategorii specjalnej otrzymał ją z rąk Marka Sypka, Dyrektora Zarządzającego w Stock Polska. Wśród nagród znalazł się profesjonalny sprzęt fotograficzny i 4-dniowe warsztaty z Marcinem Dobasem. Gala Amundsen Photo Awards była idealnym zwieńczeniem całorocznej kampanii #OdkrywajWięcej.

A po rozdaniu nagród…

Po części oficjalnej, przyszedł czas na kolejne atrakcje. Atmosfera towarzysząca odkrywaniu przeniosła się do kuluarów, gdzie goście kontynuowali rozmowy i opowieści o swoich podróżach i pasjach. Na gości czekała niezwykła wystawa najlepszych zdjęć konkursowych, a wszyscy chętni mogli także przetestować możliwości profesjonalnego sprzętu fotograficznego marki Olympus. O dobrą zabawę zadbał DJ HAADE, zaś o wyśmienity nastrój gości - Amundsen Extreme Quality Vodka.

Partnerami konkursu Amundsen Photo Awards są Olympus Polska oraz Alstor.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony