Zielone śniadanie

Pożywne śniadanie to nie zawsze musi być kanapka czy płatki na mleku. Skuś się na zielone śniadania przygotowane w blenderze kielichowym. Witaminy i minerały, w które niezwykle bogate są warzywa i owoce, budują nasze zdrowie. Dlatego tak ważne jest, by spożywać dziennie 5 porcji warzyw i owoców. Można też od nich rozpocząć swój dzień i przygotować w blenderze zdrowy i pożywny koktajl z dodatkami, który będzie świetną alternatywą dla znudzonej od podstawówki kanapki z żółtym serem i masłem. Wypróbuj propozycję zielonego śniadania przygotowaną przez dietetyczkę i ekspertkę żywieniową Philips, Agatę Ziemnicką - Łaskę.

hr2095dPodstawą koktajlu są owoce i szpinak, ale niezbędne w śniadaniu jest też białko, które buduje hormony, enzymy, mięśnie i odpowiada za tempo metabolizmu. Zatem konieczne jest dodanie produktu bogatego w ten składnik. Warto wybrać migdały, amarantus, spirulinę, nabiał: np. jogurt czy kefir lub mleko roślinne: sojowe, owsiane albo migdałowe. Dobrze też wzbogacić koktajl śniadaniowy produktami zbożowymi, np. kaszą jaglaną, płatkami owsianymi, aby zwiększyć ilość witamin z grupy B oraz cukru złożonego odżywiającego bezpośrednio mózg. Do ideału brakuje jeszcze dobrego tłuszczu, który sam w sobie naoliwi układ nerwowy i da zdecydowanie lepszy start dnia, ale też pozwoli witaminom rozpuszczalnym w tłuszczach wchłonąć się do naszego organizmu (wit. A,D,E,K).

ZIELONE ŚNIADANIE

(składniki na porcje dla rodziców z dwójką dzieci lub 3 dorosłych osób)

2 kiwi

1 gruszka

Pół banana

Garść liści szpinaku

Szklanka mleka migdałowego/kefiru

2 łyżki płatków owsianych

2 łyżeczki siemienia lnianego

1 łyżka miodu

Owoce obierz ze skórki i pokrój. Szpinak umyj. Wszystkie składniki wrzuć do blendera i miksuj aż do uzyskania należytej konsystencji. W zależności od upodobań dodaj więcej mleka lub kefiru. Włącz blender i zielone śniadanie gotowe!

Do przygotowywania aksamitnych koktajli najlepiej sprawdzi się blender kielichowy. Blendery marki Philips z technologią ProBlend: kilkuramiennymi ostrzami zapewniają wyjątkowo skuteczne miksowanie i dokładniejsze rozdrobnienie. Dzięki temu doskonale nadają się do wszelkich owoców, warzyw, nasion, orzechów, mleka, jogurtów a nawet lodu. Dodatkowo do przygotowania koktajlu znakomicie sprawdzi się dostępny w modelu HR2195 specjalny przycisk do koktajli. Jedno naciśnięcie i gotowe - napój robi się sam na Twoich oczach!

Teraz dzięki promocji „Satysfakcja soki i koktajle”, która trwa od 1.02.2016 do 30.06.2016 możesz wypróbować działanie blenderów kielichowych bez ryzyka. Wybierz model blendera kielichowego Philips i testuj go przez 30 dni. Jeśli nie spełni Twoich oczekiwań, po prostu otrzymasz zwrot pieniędzy.

Rekomendowane ceny detaliczne wybranych modeli blenderów kielichowych Philips wynoszą:

HR2195/00 - 459 pln

HR2095/90 - 409 pln

HR2166/00 - 339 pln

HR2163/00 - 269 pln

HR2162/90 - 249 pln

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony