Najszybsze opony na najszybszych samochodach

Michelin zaprezentuje na rozpoczynającym się w piątek 10 kwietnia Poznań Motor Show 2015 swoje nowatorskie opony. MICHELIN Pilot Sport Cup 2 będzie można zobaczyć na jednej z najciekawszych premier imprezy – pierwszym polskim supersamochodzie Arrinera, który może rozwijać prędkość 340 km/h. Z kolei na najszybszych oponach na świecie MICHELIN Pilot Super Sport przyjadą do Poznania najnowsze Porsche Cayman GT4 oraz nowe modele BMW X5 M i BMW X6 M. Wielką atrakcją imprezy będzie pokazane po raz pierwszy w Polsce Porsche 919 Hybrid wyposażone w profesjonalne opony wyścigowe MICHELIN Endurance Racing Slick będące przykładem zaangażowania Michelin w najbardziej prestiżowe wyścigi na świecie.

michelin_pilot_sport_cup_2Pierwszy polski supersamochód Arrinera jest wyposażony w silnik V8 o mocy ponad 800 KM, który umożliwia przyspieszenie do 100 km/h w 3,2 sekundy oraz do 200 km/h w 8,9 sekundy. Auto może osiągać prędkość 340 km/h. Arrinera była testowana na nowatorskich oponach MICHELIN Pilot Sport Cup 2.  Producent supersamochodu planuje wyposażyć w to ogumienie zarówno model wyścigowy, jak i cywilną Arrinerę Hussarya. MICHELIN Pilot Sport Cup 2 dla samochodów o najwyższych osiągach to przykład przeniesienia doświadczeń z torów wyścigowych do seryjnej produkcji. Samochody wyposażone w MICHELIN Pilot Sport Cup 2 pobiły między innymi rekordy okrążenia toru Nürburgring w Niemczech. Dzięki zastosowaniu technologii Track Variable Contact Patch 3.0 oponę cechuje niezawodna przyczepność na łukach i ciasnych zakrętach, zaś technologia Bi-Compound zapewnia maksymalną i przewidywalną przyczepność w zakrętach na suchej nawierzchni oraz wysoką reakcyjność i precyzję kierowania.

Wielką atrakcją imprezy będzie Porsche 919 Hybrid wyposażone w  profesjonalne opony wyścigowe MICHELIN Endurance Racing Slick. Samochód zostanie pokazany w Polsce po raz pierwszy. Porsche 919 Hybrid na oponach Michelin to auto, którym firma Porsche wróciła do rywalizacji w LeMans 24h oraz mistrzostw World Endurance Championships (WEC). Michelin angażuje się w najbardziej prestiżowe wyścigi na świecie, by następnie wykorzystywać te doświadczenia w seryjnej produkcji opon do samochodów sportowych. Przykładem  takiego ogumienia są MICHELIN Pilot Sport Cup 2 i MICHELIN Pilot Super Sport.

Na Poznań Motor Show 2015 będzie można również obejrzeć modele BMW X5 M i X6 M z 21-calowymi aluminiowymi felgami wyposażone w opony MICHELIN Pilot Super Sport w rozmiarze 285/35ZR21 105Y (przód) oraz 325/30ZR21 108Y (tył). Ogumienie to będzie można oglądać też na prezentowanym w Poznaniu nowym Porsche Cayman GT4, kolejnym sportowym samochodzie z rodziny GT.

MICHELIN Pilot Super Sport, opony które zobaczymy w Poznaniu na modelach Porsche Cayman GT4 i najnowszych BMW to najszybsze opony na świecie produkowane seryjnie. Ogumienie przeznaczone jest zarówno do codziennej jazdy po drogach publicznych, jak i po torach wyścigowych. Aby opona spełniała najwyższe normy bezpieczeństwa, Michelin przyjął standardy stosowane w przemyśle lotniczym. Podczas testów MICHELIN Pilot Super Sport przebyła kilkadziesiąt tysięcy km, wytrzymując ekstremalne obciążenia równe dwukrotnej nośności auta.

Podczas konstruowania opony MICHELIN Pilot Super Sport wykorzystano nowatorskie technologie zapewniające precyzyjne panowanie nad pojazdem, sportowe wrażenia z jazdy oraz bezpieczeństwo. Są to:

  • opasanie z włókna aramidowego Twaron
  • dwumieszankową konstrukcję bieżnika Bi-Compound
  • zmienny kształt kontaktu opony z podłożem Variable Compact Patch 2.0
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony