Opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 dla Porsche 911 GT3 RS

Marka Porsche zdecydowała, że opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 do samochodów o najwyższych osiągach będą elementem oryginalnego wyposażenia najnowszego modelu Porsche 911 GT3 RS. MICHELIN Pilot Sport Cup 2 zacierają podział na opony przeznaczone do sportów motorowych oraz na zwykle drogi i stanowią przykład przeniesienia doświadczeń z torów wyścigowych do seryjnej produkcji.

michelin_pilot_sport_cup_2Opona MICHELIN Pilot Sport Cup 2 zaprojektowana specjalnie dla aut o najwyższych osiągach będzie montowane w najnowszym modelu Porsche 911 GT3 RS – z przodu w rozmiarze 265/35 ZR20, zaś na tylnej osi w rozmiarze 325/30 ZR21.

Opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 zostały specjalnie dostosowane do wymagań nowego modelu Porsche. Większy rozmiar ogumienia, w porównaniu z wersją GT3, spowodował  jednoczesne powiększenie obszaru kontaktu opon z podłożem – z przodu o 20%, zaś z tyłu o 18%. W rezultacie zaowocowało to lepszą przyczepnością i bardziej dynamiczną sterownością samochodu.

Dzięki całemu zestawowi innowacyjnych technologii zastosowanych w MICHELIN Pilot Sport Cup 2 opony oferują kierowcom zrównoważone osiągi w obszarze bezpieczeństwa i wrażeń z jazdy. Sprawia to, że ogumienie jest polecane zarówno do codziennej jazdy po drogach, jak i na wymagającym torze wyścigowym. Mieszanka bieżnika MICHELIN Pilot Sport Cup 2 produkowana przy użyciu technologii Bi-Compound pozwala na zastosowanie dwóch różnych rodzajów gumy po wewnętrznej i zewnętrznej części bieżnika. Zmienna powierzchnia kontaktu, czyli technologia Track Variable Contact Patch 3.0, optymalizuje naciski na powierzchni kontaktu opony z podłożem, tak aby przylegało do niego jak najwięcej gumy zarówno podczas jazdy na wprost, jak i na zakrętach.

W porównaniu do poprzedniej generacji opon Pilot Sport Cup+ ogumienie MICHELIN Pilot Sport Cup 2 zapewnia żywotność dłuższą aż do 50%, wyższą prędkość okrążenia toru* oraz większą odporność na aquaplaning.

Opony Michelin są rekomendowane przez Porsche do modelu 911GT3 RS również na zimę:

-       245/35R20 91V XLTL Pilot Alpin 4 N0

-       315/35R20 110V XLTL Pilot Alpin 4 N0* testy wewnętrzne Michelin

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony