MICHELIN Pilot Sport Cup 2
Auto

Najnowsza wersja Porsche 911 GT3 prezentowana podczas trwającego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie zostanie wyposażona w ogumienie Michelin. Osiem na dziesięć egzemplarzy tego auta wyjedzie z fabryki na oponach MICHELIN Pilot Sport Cup 2 N1 o ultrawysokich osiągach.

michelin porsche 911 gt3 Opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 N1 zostały zaprojektowane specjalnie dla modelu Porsche 911 GT3. Cały proces wraz z dostosowywaniem ogumienia do wymagań Porsche zajął 2,5 roku. W tym czasie powstało 350 prototypowych egzemplarzy opony, które były następnie testowane m.in. na torach Nürburgring w Niemczech oraz Nardo we Włoszech.

MICHELIN Pilot Sport Cup 2 N1 to ostatnia generacja opony stworzonej do jazdy po torze wyścigowym i dopuszczonej do użytku na drodze. Wyróżnia się ona bardzo wysokimi osiągami, stabilnością prowadzenia i sportowym charakterem, oferując kierowcom zarówno bezpieczeństwo, jak i przyjemność dynamicznej jazdy. Dzięki swoim parametrom MICHELIN Pilot Sport Cup 2 N1 sprawdzi się podczas codziennego użytkowania na drogach oraz w czasie wymagających zmagań na torze.

W oponie zastosowano innowacyjne rozwiązania rozwijane przez Michelin na potrzeby sportów motorowych, takie jak:

- Bi-Compound – wykorzystanie dwóch różnych mieszanek gumy na wewnętrznej i zewnętrznej stronie bieżnika dla wysokiej przyczepności bez względu na warunki pogodowe;

- Track Variable Contact Patch 3.0 – technologia optymalizuje ciśnienie na obszarze kontaktu opony z podłożem, tak aby powierzchnia przylegania i przyczepność opony była taka sama zarówno podczas jazdy po prostej, jak i na zakrętach.

W najnowszym Porsche 911 GT3 na przedniej osi będą montowane opony MICHELIN Pilot Sport Cup 2 N1 w rozmiarze 245/35 ZR20, zaś w rozmiarze 305/30 ZR20 na tył.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony