Henri Lloyd kolekcja wiosna lato 2013

Henri Lloyd, Brytyjska marka żeglarska założona w 1963 roku przez Polaka – Henryka Strzeleckiego, odznaczonego tytułem MBE przez królową angielską. Po ponad pięciu dekadach działalności firmy, może poszczycić się światową reputacją innowacyjności wzornictwa i niezrównanej jakości odzieży żeglarskiej.

Od samego początku firma założona w Manchester, była pionierem w adaptacji takich technologii jak: „cudowny” materiał lat ’60-tch Bri-Nylon, ręczne podklejanie szwów dla zapewnienia wodoodporności i zwiększenia wytrzymałości produktu, wykorzystanie rzepu w odzieży oraz wraz z porozumieniem ze Szwajcarską firmą Riri®, pierwszy nierdzewny zamek. Pionierzy, którzy opłynęli ziemię dookoła - Sir Francis Chichester, Sir Robin Knox-Johnson, Sir Ranulph Fiennes oraz Krystyna Chojnowska-Liskiewicz korzystali z tych technologii.

Na początku lat ’80-tych świat Henri Lloyd zmienił się na zawsze, wtedy to Mediolańska społeczność „Paninari” wykorzystała kurtkę Henri Lloyd Consort jako swój uniform.

Dziś, Henri Lloyd wybierany jest przez współczesnych mistrzów takich jak Ben Ainslie CBE, Shirley Robertson OBE, Maciej Grabowski, Team Origin – Brytyjski zespół na Puchar Ameryki, załogi na Round The World Yacht Race, a także BrawnGP, Mercedes GP Petronas i wiele innych osób ze świata sportu i mediów.

 


 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony