Ołówek, czyli sylwetka chudzielca
Wpisany przez Monika Jurczyk   
czwartek, 22 października 2009 10:57

Jesteś chudzielcem? Pewnie często skarżysz się na to, że przez zbyt chłopięcy wygląd ludzie nie traktują Cię poważnie. Narzekasz także na zawsze za krótkie rękawy i nogawki spodni. I faktycznie czasem w marynarce pasującej w talii wyglądasz jakbyś pożyczył ją od młodszego (i niższego brata), ponieważ jej mankiety kończą się za blisko łokcia. Czy jednak na pewno tak szczupły mężczyzna jak Ty ma powody do narzekać? Absolutnie nie! Dlaczego? Ponieważ jesteś ołówkiem, sylwetkę, którą bardzo łatwo skorygować ubraniem. A co najbardziej chcesz poprawić (w Twoim przypadku poszerzyć)? Sam odpowiedz sobie na to pytanie, a poniżej znajdziesz kilka użytecznych dla ołówków wskazówek.

Wzory. Oczywiście, każdy ołówek marzy o szerszej klatce piersiowej, a tu pomocne będą wzory. Na pewno duże i wyraźne- może to być koszula w szeroką kratkę lub paski, unikaj jednak pasków pionowych. Wśród ołówków mogliby się znaleźć także miłośnicy koszul hawajskich- ale pamiętaj- to koszula stricte wakacyjna! Świetnym rozwiązaniem, dla tych, którzy chcieliby wyglądać młodziej i modniej są T-shirty w duże wzory lub wyraźne napisy. One także poszerzą optycznie klatkę, a połączone z casualową marynarką dodadzą chłopięcego uroku. Jeśli jednak doskwiera Ci to ciągłe odmładzanie spraw sobie sweter w duży wzór, najlepiej klasyczne romby i noś go na koszulę- taki zestaw zawsze działa wyszczuplająco. Uniwersalnym rozwiązaniem są szerokie pionowe pasy, niezawodne w poszerzaniu i na tyle klasyczne, by móc je nosić w każdym wieku.

Kolory. To przecież jasne! Ołówki muszą wybierać kolory. Wielobarwne kombinacje wzorów nie tylko dodadzą centymetrów tam, gdzie bardzo ich potrzebujesz, ale wniosą też trochę świeżości do garderoby każdego ołówka. I pamiętaj - w  Twoim przypadku jasne muszą być zarówno koszule jak i spodnie!

Mankiety. To odwieczny problem ołówków. Co z  tego, że trafimy na koszulę, która nam odpowiada jeśli zawsze, po prostu zawsze, jej rękawy są za krótkie? Po pierwsze- nie zrażajmy się. Jeśli chodzi o koszule typu casual to bardzo modne jest teraz wywijanie rękawów- to doskonały sposób, by jednak kupić i nosić wymarzoną rzecz. W przypadku koszul na poważniejsze okazje nie będzie tak łatwo. Proponuję znaleźć jeden sklep, w którym koszule jednak na nas pasują (a wiem z doświadczenia, że takie sklepy istnieją) i tego wyboru trzymać się przy kolejnych zakupach. Oszczędzisz dzięki temu sporo czasu i nerwów- po co przymierzać koszule w innych sklepach skoro ostatnio nic tam na Ciebie nie pasowało? Podobnie jest ze spodniami, tutaj także warto po prostu poszukać salonu, w którym znajdziemy spodnie szyte na modeli- wąskie i długie. I koniecznie z mankietami, które optycznie skrócą za długą, ołówkową sylwetkę.

Fasony. Szczęściarz. Możesz nosić takie fasony jakie Ci się tylko zamarzą. Nawet modne spodnie z wąskim nogawkami będą dla Ciebie odpowiednie, pod warunkiem, że będziesz się w nich dobrze czuł. Najbezpieczniejszym fasonem spodni jest natomiast fason z prostymi nogawkami z dość grubego materiału, co doda szczupłym nogom trochę objętości. I nie opinaj za bardzo pośladków. Są zbyt kościste na podkreślanie.

Tak, jesteś szczęściarzem. Możesz przebierać w fasonach i kolorach, a nawet pozwolić sobie na odrobinę awangardy. Z fantazją wybieraj też dodatki- paski z oryginalną klamrą czy modne zegarki na pewno dodadzą stylu. I nie martw się, że czasem dłużej musisz poszukać rzeczy z odpowiednio długimi rękawami lub nogawkami, bo jak już je znajdziesz na pewno będziesz wyglądał fenomenalnie. Są większe wady niż szczupła sylwetka.

Rada stylisty: „Za wszelką cenę unikaj czerni. Wyszczupli i podkreśli kanciastą sylwetkę!”

Monika Jurczyk - OSA Osobista Stylistka www.personalstylist.pl

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony