Sztuka miksowania drinków

W karnawale zwykle pozwalamy sobie na więcej luzu, na drobne grzeszki i przyjemności. Kaloryczne ale efektownie podane potrawy i bajecznie kolorowe drinki, które wprawią wszystkich w imprezowy nastrój. Kiedy przyrządzamy drinki, warto pamiętać o głównym ich podziale.

Z pewnością zabłyśniemy wśród znajomych kiedy zaproponujemy im na przykład „longa w tumblerze”.

Long drink to wieloskładnikowy koktajl przygotowywany najczęściej z wysokoprocentowego alkoholu (w składzie drinka nie powinno być więcej niż połowa), który uzupełniany jest wodą sodową, napojami gazowanymi, piwem czy winem. Podawany jest z dużą ilością lodu, w wysokiej szklance, często ze słomką.
Jeśli chodzi o szkło to long drinki serwujemy w szklankach typu highball (jest to prosta szklanka o pojemności od 240 do 300 ml, najbardziej uniwersalna szklanka koktajlowa) lub tumblerach, czyli wysokich szklankach o grubym dnie i pojemności 200ml.
Przystrojone mogą być tradycyjnie plasterkiem cytryny czy limonki umieszczonej na brzegu szklanki lub bardziej oryginalnie, według inwencji twórczej.

Short drink rodzaj przyrządzania i podawania koktajlu alkoholowego. Short drink ma objętość do 100ml. Napoje tego typu są mocniejsze od long drinków ponieważ ich składnikami są zazwyczaj mocne alkohole, a sporządzamy je bez dodatku rozcieńczaczy.

Składniki bezalkoholowe dodajemy w małych ilościach. Szkło do short drinków to zazwyczaj kieliszek koktajlowym. Do tego typu koktajlu czasami dodaje się żółtko (czego absolutnie nie robi się w przypadku long drinków), cytrynę lub cukier. Doskonale znany jest on the rocks – sposób podawania alkoholu na lodzie.

Gorzka imbir drinkGorzka Imbir – (long drink)

50ml żołądkowej, 20ml soku cytrynowego, 10ml syropu cukrowego, 2-3 cm kawałek, świeżego imbiru, dopełnij wodą gazowaną

drinkCarribean Prestige – (long drink)

40ml Prestige Vodka, 20ml Peach Tree , 20ml Malibu , 100ml Soku pomarańczowego, 10ml Grenadiny
drinkPear B. – (short drink)

40ml brandy Stock 84, 60ml soku gruszkowego, 2-3 plasterki gruszki.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony