Nowiści na targach IFA 2012 - Sharp

Targi IFA, Berlin 2012 – na targach IFA, firma Sharp podsumowała stulecie swojej innowacyjnej działalności i zaprezentowała nowe wyróżniające się technologie, produkty i rozwiązania. Firma Sharp przyjechała na targi IFA z wieloma innowacyjnymi produktami i technologiami stworzonymi po to, by na nowo określić sposób, w jaki klienci mogą korzystać z materiałów multimedialnych. Aspirując do pozycji lidera w segmencie wielkoekranowych telewizorów LED firma Sharp skoncentrowała swoje wysiłki na zapewnieniu klientom najgłębszych doznań audiowizualnych..

Twórzmy produkty, które inni chcą naśladować” – te słowa wypowiedziane przez Tokuji  Hayakawę, założyciela firmy Sharp, są więcej niż tylko mottem. Stanowią one podstawę filozofii firmy, pozwalając jej osiągnąć obecną pozycję lidera innowacji i technologii w wielu branżach.           „W firmie Sharp wierzymy, że nasze produkty rozwiązują prawdziwe ludzkie problemy, wzbogacają naszą kulturę i czynią życie lepszym i prostszym.  Właśnie, dlatego zawsze poszukujemy okazji do poprawy życia zarówno w społeczeństwie jak i w środowisku naturalnym oraz oferujemy rozwiązania z myślą o ich użytkowniku” – dodaje Hayakawa.

Targi IFA, Berlin 2012na targach IFA, firma Sharp podsumowała stulecie swojej innowacyjnej działalności i zaprezentowała nowe wyróżniające się technologie, produkty i rozwiązania. Firma Sharp przyjechała na targi IFA z wieloma innowacyjnymi produktami i technologiami stworzonymi po to, by na nowo określić sposób, w jaki klienci mogą korzystać z materiałów multimedialnych. Aspirując do pozycji lidera w segmencie wielkoekranowych telewizorów LED firma Sharp skoncentrowała swoje wysiłki na zapewnieniu klientom najgłębszych doznań audiowizualnych.

Produkty, które prezentujemy, pokazują pasję firmy Sharp do tworzenia innowacyjnych technologii, które w pełni zaspokajają oczekiwania klientów” – stwierdza Herman Karabetyan, Vice President Marketing, Sharp Europe. „Od telewizorów wielkoekranowych po interaktywne panele dotykowe
i najnowocześniejsze rozwiązania w technologii paneli słonecznych oraz produkty AGD – wszystkie urządzenia, które prezentujemy na naszym stoisku stworzono w celu poprawy jakości życia ludzi w domu, w pracy i w każdej innej sytuacji.”

Najważniejszym elementem oferty firmy Sharp prezentowanej na targach IFA jest premiera 90-calowego telewizora AQUOS 3D LED. To największy na świecie telewizor 3D LED, oferujący ekran o ponad dwukrotnie większej powierzchni niż model 55-calowy. 90-calowy ekran Full HD
z pełnym podświetleniem LED wykorzystuje technologię Sharp Quattron, która zapewnia więcej kolorów i najjaśniejsze obrazy 3D. Wbudowany modem Wi-Fi pozwala uzyskać dostęp do najbardziej popularnych serwisów, takich jak YouTube, Facebook i Twitter, które są dostępne poprzez interfejs użytkownika Sharp AQUOS NET+.

Szczegóły na temat nowych produktów i technologii prezentowanych na targach IFA:

Szeroka gama DUŻYCH telewizorów

Firma Sharp zaprezentowała całą gamę tegorocznych modeli telewizorów AQUOS LED z ekranami o przekątnych od 32 do 90 cali, wśród których znajduje się siedem modeli o ekranach o przekątnych 60 cali i więcej, z których wiele obsługuje standard 3D. Wiele modeli wielkoekranowych wyposażono w łączność WiFi, a wszystkie modele o przekątnej ponad 60 cali posiadają interfejs użytkownika Sharp AQUOS NET+. Wielkoekranowe modele firmy Sharp mają klasę energetyczną A+ a nawet A++.

Zobaczyć to znaczy uwierzyć z telewizorem ICC-LED (3840 x 2160)

W ramach dążeń, by zaoferować klientom najwspanialsze doznania wizualne, firma Sharp zaprezentowała swój telewizor ICC-LED. Model ten łączy w sobie technologię ICC opracowaną przez I-cubed Research Center oraz opracowaną przez firmę Sharp wielkoekranową technologię LCD o wysokiej rozdzielczości. Technologia ICC (Integrated Cognitive Creation) to całkowicie nowy sposób przetwarzania obrazu, zaprojektowany w celu odtworzenia procesów „poznawczych”,
w których ludzki umysł interpretuje pobudzenie światłem w świecie naturalnym. W ten sposób sygnały, natywnie stworzone w 1080p są w stanie na nowo zaskoczyć widza swoją jakością
w rozdzielczości 4K2K. Nowy panel jest tworzony z myślą o osiągnięciu zarówno superwysokiej rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli oraz niskiego zużycia energii, co jest możliwe dzięki bardziej sprawnemu wykorzystaniu światła.

AQUOS Freestyle

Z myślą o klientach, którzy poszukują ultrapłaskich telewizorów LED, umożliwiających wygodne ustawienie w dowolnym miejscu mieszkania, firma Sharp prezentuje koncepcję AQUOS Freestyle. Dostępne w czterech rozmiarach – 40, 46, 52 i 60 cali – modele AQUOS Freestyle wyróżnia znacznie smuklejszy i ciekawszy design w porównaniu z większością telewizorów LED. Telewizory te odbierają obraz HD poprzez WiFi, więc można je łatwo postawić w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do gniazdka elektrycznego.

Audio, bo dźwięk także ma znaczenie

Boombox GX-M10 firmy Sharp łączy kultową koncepcję lat 1980 z innowacyjnymi rozwiązaniami. Wyposażony w stację dokującą urządzenia iPod/iPhone4, port USB, wejście mikrofonowe i gitary oraz potężne basy o mocy 100 watów dołącza do nowoczesnych technologii audio. Ponadto nowy boombox firmy Sharp jest urządzeniem przenośnym i bardzo trwałym. To sprawia, że model GX-M10 jest nieodzownym urządzeniem dla wszystkich miłośników muzyki i tańca.

Dzięki nowym zestawom hi-fi XL-HF401PH/DK-KP95 firmy Sharp odtwarzanie ulubionych nagrań muzycznych z optymalną jakością dźwięku w przenośnych odtwarzaczach nigdy nie było tak łatwe: za pomocą funkcji AirPlay poszczególne nagrania lub kompletne listy odtwarzania z iTunes można odtwarzać w dowolnym urządzeniu firmy Apple poprzez sieć Wi-Fi. Sekret polega na tym, że użytkownik nie potrzebuje żadnego dodatkowego sprzętu, w przeciwieństwie do wielu innych systemów. Poza znakomitą jakością dźwięku, oba prezentowane urządzenia wyróżniają się łatwością obsługi. A nowoczesny wygląd sprawia, że urządzenie przyciągają uwagę w każdym pokoju dziennym.

Jeszcze większa uniwersalność produktów z rodziny Sound Bar

Wzmocnij dźwięk w salonie dzięki nowym głośnikom sound bar, które firma Sharp zaprezentowała na IFA 2012. Model HT-SB60, czyli system audio 2.1, oferujący wysokiej jakości dźwięk, stworzono z myślą o 60-calowych modelach telewizorów AQUOS LED, do których najlepiej pasuje, ale można go również wykorzystywać z modelami o przekątnych do 90 cali. Nowy zestaw sound bar przyda się każdemu, kto chciałby uzyskać wysokiej jakości dźwięk bez konieczności instalacji zaawansowanego systemu audio. Właśnie dlatego połączenie bezprzewodowego subwoofera, wspaniałej stylistyki w kolorze czarny metalic oraz ergonomii czynią z modelu HT-SB60 perfekcyjny zestaw sound bar, który pozwala cieszyć się bezkonkurencyjną jakością dźwięku w każdym domu.

Digital Signage

Na targach IFA 2012 firma Sharp pokazała prototyp nowego 70-calowego interaktywnego ekranu LCD przeznaczonego na rynki profesjonalne. Wysokiej rozdzielczości ekran QFHD ma pojemnościowy ekran dotykowy, który umożliwia usprawnienie współpracy w grupie, pozwalając korzystać w sposób interaktywny kilku użytkownikom równocześnie. Firma Sharp przeprowadzi także premierowy pokaz pierwszego monitora biurkowego QFHD o przekątnej 32 cali – stworzonego w oparciu o innowacyjny panel wyprodukowany na bazie galowo-indowego tlenku cynku (IGZO) pozwalający uzyskać dużo wyższą rozdzielczość i mniejsze zużycie energii. Zaprezentowano także nowy profesjonalny monitor Full HD. We wszystkich monitorach firmy Sharp zastosowano podświetlenie LED, które zmniejsza zużycie energii.

Zarządzanie energią w wydaniu domowym
Domowy system zarządzania energią to kolejna nowinka na targach IFA. Produkcja i wykorzystanie energii słonecznej w prywatnych gospodarstwach domowych to ważny aspekt, który będzie miał znaczenie podczas konstrukcji domów. Firma Sharp ma bogate doświadczenie w dziedzinie paneli słonecznych, ich rozwijaniu i wykorzystaniu w trudnych warunkach. Dzięki 50-letniemu doświadczeniu w pracy nad produktami solarnymi firma Sharp jest pionierem na tym polu a także zajmuje jedno z czołowych miejsc pod względem wielkości produkcji. Do projektu Smart Energy Home wybrane zostały półprzezroczyste moduły słoneczne zainstalowane na fasadzie budynku. Oprócz eleganckiej stylistyki moduły zapewniają oszczędność energii oraz jej produkcję w sposób przyjazny dla środowiska.

 

Na przykład zacienienie powodowane przez te specjalne cienkowarstwowe moduły powoduje również zmniejszenie obciążenia dla klimatyzacji. Firma Sharp dodatkowo zaprezentuje domowy system zarządzania energią (HEMS), który pozwala podłączać urządzenia elektroniczne do układów, które sterują zużyciem energii, dzięki czemu zaopatrzenie mieszkania w energię elektryczną jest bardziej efektywne i mniej kosztowne.

Energia słoneczna staje się coraz bardziej istotna dla użytkowników prywatnych. Firma Sharp niedawno rozpoczęła sprzedaż zestawów fotowoltaicznych (PV). Zestaw Sharp PF to kompletny system solarny do instalacji w gospodarstwie domowym. W skład zestawu wchodzą moduły fotowoltaiczne, inwertory, układy łączące, różne podzespoły prądu stałego oraz wszystkie drobne elementy. Ponadto, w połączeniu z Hitachi Capital, firma Sharp oferuje cała gamę opcji finansowania dla inwestorów prywatnych i klientów biznesowych. Takie rozwiązanie oferowane jest już od lipca
w Wielkiej Brytanii i wkrótce zostanie wprowadzone w innych krajach europejskich.

Kuchnia nie musi być nudna

Design przenika do wszystkich pomieszczeń w domu i kuchnia nie stanowi tu żadnego wyjątku. Elementem, który bez wątpienia zajmuje największą powierzchnię, jest lodówka. To sprawiło, że firma Sharp zatrudniła swoich najlepszych projektantów do opracowania czterech najnowszych lodówek. Dzięki dopracowanym kształtom i nowoczesnej stylistyce będą one pasowały do każdej kuchni, niezależnie od otoczenia. Wprowadzając na rynek czterodrzwiowe lodówki, firma Sharp wytworzyła niewiarygodna wartość dodatkową dzięki funkcjom, takim jak ultra-duże komory i innowacyjne kompozycje. Firma Sharp dodała 3 nowe modele do swojego asortymentu - SJ-FP760V, SJ-FP810V i SJ-FS810V. Dzięki inwestycjom w najnowsze technologie zmaksymalizowano pojemności lodówek, utrzymując optymalny proces chłodzenia. Model SJ-FS810V jest wyposażony również w automatyczny dozownik lodu.

 

Kuchenki mikrofalowe stały się podstawowym elementem wyposażenia kuchni. Firma Sharp towarzyszy kuchenkom mikrofalowym w ich podróży od 1962 roku i od tego czasu sprzedała już ponad 120 milionów sztuk na całym świecie. Na Targach IFA 2012 firma Sharp zaprezentowała swoją ofertę obejmującą aż dziesięć nowych modeli.

 

Firma Sharp umacnia swoje silne zaangażowanie na rynku: od jednofunkcyjnych kuchenek mikrofalowych do kuchenek parowych oraz od modeli z grillem do kompletnych modeli                             z termoobiegiem - oferując bardzo szeroki asortyment pod względem wymiarów, funkcji                             i wyposażenia. Nowe modele uzupełnią istniejący asortyment firmy, w którym znajdują się, m.in.: modele kuchenek mikrofalowych z funkcją gotowania na parze. Rozszerzony asortyment kuchenek mikrofalowych reprezentuje również założenia firmy, aby zaoferować modele dopasowane do każdego środowiska. Firma Sharp powiększyła asortyment średniej wielkości o modele obejmujące wszystkie segmenty rynku. Do asortymentu kuchenek mikrofalowych o pojemności 20 i 40 litrów dodaliśmy modele o pojemności 25 i 28 litrów.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony