Dwumetrowy telewizor Sharp
Na targach CES 2013 Sharp pokazał największy na świecie telewizor LED, modele wyposażone w wyjątkową technologię Quattron, większą ofertę ekranów o przekątnej 60", 70" i 80" oraz nowe, smukłe wzornictwo. W Las Vegas Sharp zaprezentował prawie dwadzieścia modeli telewizorów z ekranami o przekątnej 60 cali i większych, jako część nowej serii AQUOS LED. Część z nich wyposażona jest w technologię Quattron. - Klienci wymagają dużych ekranów o znakomitej jakości obrazu - cech, które wyłącznie Sharp jest w stanie zapewnić - powiedział John Herrington, prezes Sharp Electronics Marketing Company of America.- Staramy się rozszerzyć naszą wiodącą pozycję na rynku telewizorów LED o dużych ekranach poprzez ofertę modeli AQUOS, zwiększać asortyment telewizorów o dużych ekranach, kontynuować modele wyposażone w technologię Quattron oraz zaprezentować nowy wyjątkowy wygląd.

Jakość obrazu

Modele AQUOS LED serii 8 zostały wyposażone w opracowaną przez firmę Sharp technologię Quattron. Rozwiązanie to dodaje żółte subpiksele do standardowej struktury pikseli RGB (czerwony, zielony i niebieski), umożliwiając uzyskanie palety ponad miliarda kolorów. Zapewnia to bardziej precyzyjne odtwarzanie szczegółów, gładsze linie, jaśniejsze odcienie koloru żółtego, głębsze odcienie koloru niebieskiego i bardziej intensywne odcienie koloru złotego. Zwiększona została również jasność ekranu bez utraty precyzji odtwarzania kolorów.

W nowej serii AQUOS 8, wyposażonej w technologię Quattron, Sharp podniósł jasność ekranu do nowego poziomu dzięki wprowadzeniu technologii Super Bright, która łączy inteligentny układ odpowiedzialny za kontrast i panel o jasności zwiększonej o 50%, aby uzyskać bardzo jasny obraz przy najwyższym poziomie kontrastu. Inteligentny układ odpowiedzialny za kontrast nieustannie analizuje sygnał i poprawia wyświetlanie jasnych obiektów, zapewniając równocześnie odpowiednie poziomy czerni na pozostałej części ekranu. W rezultacie Sharp uzyskał niezwykle kontrastowy obraz.

Największy na świecie telewizor LED

Wprowadzony na rynek USA w czerwcu 2012 roku telewizor AQUOS z ekranem o przekątnej 90" - majestatyczny dzięki wysokości prawie 120 cm i szerokości blisko 200 cm - to największy na świecie telewizor LED, który obecny jest również w ofercie AQUOS w 2013 roku. Jakość jego obrazu jest równie znakomita, co rozmiary, dzięki precyzyjnemu i wiernemu odtwarzaniu obrazu w rozdzielczości Full HD (1080p). Telewizor jest przy tym stosunkowo wąski i lekki. Dzięki wadze zaledwie 64 kg i grubości ok. 13 cm montaż telewizora również na ścianie jest łatwy.

Smart TV

Wszystkie trzy serie modeli (6, 7 i 8) w ofercie AQUOS w 2013 roku to modele Smart TV z dwurdzeniowymi procesorami, przeglądarką internetową i dostępem Wi-Fi. Platforma SmartCentral firmy Sharp zapewnia klientom uzyskiwanie w łatwy sposób dostępu do nieograniczonych zasobów sieciowych.

W ofercie AQUOS 2013, SmartCentral będzie obejmowała rozszerzony wybór aplikacji, Flash i HTML5 obsługiwanych za pomocą przeglądarki internetowej, urządzeń Android i iOS. Platforma SmartCentral będzie również wyposażona w bezpłatną aplikację Sharp Beam, która umożliwia użytkownikom przesyłanie zawartości ze smartfonów i tabletów na duży ekran. Nowa funkcja SmartCentral zapewnia klientom możliwość podzielenia ekranu, aby równocześnie oglądać telewizję i przeglądać zawartość stron internetowych.

Niezwykła stylistyka

Sharp zapewnił telewizorom AQUOS LED z oferty 2013 roku nowe, smukłe kształty. Ramka ekranu jest wyjątkowo wąska, dzięki czemu użytkownicy mogą uzyskać większy obraz na mniejszej przestrzeni. Nowe telewizory posiadają również bardzo płaskie obudowy, co ułatwia ich montaż naścienny. Wysokiej jakości ramka ze szczotkowanego aluminium zdobi modele serii 8. Ich wygląd dopełniają diamentowe krawędzie i srebrne wykończenia. Telewizory są również wyposażone w nowe, otwarte podstawy o zaokrąglonych krawędziach. Nowy tryb Wallpaper umożliwi odtwarzanie obrazów lub rodzinnych zdjęć z pamięci USB na ekranie telewizora AQUOS LED przy zmniejszonym poziomie podświetlenia, odzwierciedlającym otoczenie wystawowe, dzięki czemu ekran wspaniale harmonizuje z wystrojem pomieszczenia przy wyjątkowo niskim zużyciu energii

3D

Wszystkie telewizoroy Sharp AQUOS o dużych ekranach zostały wyposażone w aktywną technologię 3D Full HD 1080p, zapewniającą dwukrotnie większą rozdzielczość niż w pasywnym trybie 3D. Nowością oferty w 2013 roku jest możliwość korzystania z okularów Bluetooth 3D (seria 8), które nie są podatne na zakłócenia.

Dźwięk

Modele serii 6 zostały wyposażone w wydajny system głośników o mocy 20 W, zapewniający czystą i wyraźną emisję dźwięku oraz wierne odtwarzanie dzięki funkcji Clear Voice. Modele serii 7 i 8 dodatkowo zostały wyposażone w technologię Yamaha DSP oraz 15-watowy subwoofer (całkowita moc 35 W), zapewniające dynamiczny i czysty dźwięk.

Sprawność energetyczna

Większość telewizorów AQUOS LED spełnia wymogi certyfikatu A+. Ponadto funkcja „optycznego sterowania obrazem” (OPC) pomaga zaoszczędzić energię dzięki wykorzystywaniu czujnika umieszczonego z przodu telewizora do wykrywania warunków oświetlenia panujących w pomieszczeniu i automatycznej regulacji jasności ekranu, tak, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu przy jak najmniejszym zużyciu prądu.

Telewizory AQUOS Quattron LED 3D serii 8 firmy Sharp, najważniejsze nowości:

• Telewizor AQUOS LED 1080p

• Intensyfikacja kolorów Quattron

• Technologia Super Bright

• Smart TV z procesorem Dual Core, modemem Wi-Fi USB i przeglądarką internetową

• Active Motion 800 z panelem 200 Hz

• Aktywny tryb 3D (współpraca z okularami Bluetooth 3D)

• Zestaw głośników o mocy 35 W z wbudowanym subwooferem

• Wąska, srebrna, aluminiowa rama z diamentowymi krawędziami

• Tryb Wallpaper Mode

Telewizory Sharp AQUOS Quattron LED 3D serii 7, najważniejsze nowości:

• Telewizor AQUOS LED 1080p

• Smart TV z procesorem Dual Core, modemem Wi-Fi USB i przeglądarką internetową

• Tryb Active Motion 400 z panelem 200 Hz (60” i 70”)

• Aktywny tryb 3D

• Zestaw głośników o mocy 35 W z wbudowanym subwooferem

• Wąska, srebrna ramka

• Tryb Wallpaper Mode

Telewizory Sharp AQUOS Quattron LED 3D serii 6, najważniejsze nowości:

• Telewizor AQUOS LED 1080p

• Smart TV z procesorem Dual Core, modemem Wi-Fi USB i przeglądarką internetową

• Aktywny tryb 3D

• Tryb Active Motion 200 z panelem 100 Hz

• Wąska, czarna ramka

• Tryb Wallpaper Mode

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony