Sharp na targach CES w Las Vegas

W Las Vegas firma Sharp zaprezentowała przełomowe technologie wyświetlania obrazu oraz telewizory o wielkich ekranach, zapewniające wyjątkowe doznania.W tym roku Sharp pojawił się na targach CES z przełomowymi technologiami i ekscytującymi produktami, które pokazują, że przyszłość nie jest wcale tak odległa – niesamowite rzeczy dzieją się już dziś.

 

- W domu, czy na dłoni – technologia wyświetlania obrazu jest już wszędzie – powiedział Toshi Osawa, dyrektor zarządzający i prezes Sharp Electronics Corporation. – Od zmieniającej sposób funkcjonowania gier wideo technologii IGZO po produkty o zdumiewającej rozdzielczości Ultra HD i telewizory wielkoekranowe, nasze premiery na targach CES 2013 poprawią jakość życia w domu, pracy i wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ekranami.

Po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych firma zaprezentowała zdumiewające możliwości technologii IGZO (materiał półprzewodnikowy oparty o indowo-galowy tlenek cynku) i pokazała nowe produkty, które ją wykorzystują. Technologia IGZO będzie miała wpływ na całą generację produktów obrazujących, zapewniając znacznie większą energooszczędność, wyświetlanie obrazów o wysokiej rozdzielczości i ogromną czułość na dotyk.

Sharp potwierdził również pozycję lidera w technologii Ultra HD – dostępnej w warunkach domowych nowej technologii obrazowania o wysokiej rozdzielczości 4K – prezentując dwie serie telewizorów o rozdzielczości Ultra HD, których premiery zaplanowano na ten rok.

Na targach CES Sharp potwierdził również swoją wiodącą pozycję w segmencie dużych telewizorów LED, wprowadzając nową ofertę TV AQUOS LED 2013, obejmującą największy na świecie telewizor LED oraz więcej modeli wielkoekranowych o atrakcyjnej, nowej stylistyce z technologią Quattron.

Technologia IGZO

Sharp jest pierwszą firmą, która z powodzeniem wdrożyła do produkcji IGZO – innowacyjny związek zastępujący standardowe materiały z amorficznego krzemu służącego do produkcji aktywnej warstwy w wyświetlaczach TFT.

Zalety technologii IGZO to:

 

  • Superwysoka rozdzielczość i wyrazistość obrazu: tranzystory IGZO są dużo mniejsze niż w tradycyjnych wyświetlaczach LCD i wyróżniają się znacznie większą ruchliwością elektronów. Dzięki temu na jednym ekranie można wyświetlić więcej danych, tworząc obrazy o bardzo dużej liczbie szczegółów – do czterech razy większej w porównaniu z konwencjonalnymi panelami Full HD (1080p).

  • Wysoka czułość na dotyk: w porównaniu z konwencjonalnymi panelami LCD, ekrany IGZO mają znacznie zredukowany poziom szumów powstałych w wyniku dotyku. Umożliwia to szybkie, łatwe i bardziej zbliżone do naturalnego pisanie odręczne a także zapewnia uzyskiwanie gładszych linii.

Możliwości wynikające z zastosowania tej technologii są bardzo obiecujące, a Sharp już dziś wykorzystuje technologię IGZO w ekranach, tabletach, monitorach oraz smartfonach.

Profesjonalne, intuicyjne monitory IGZO o rozdzielczości Ultra HD

Na targach CES Sharp zaprezentował najnowocześniejsze profesjonalne monitory LCD o rozdzielczości 32”: model PN-K321 oraz prototyp monitora z dotykowym ekranem IGZO o rozdzielczości 4K x 2K (3840 x 2160 pikseli) – cztery razy większej niż Full HD. Modele te charakteryzują się wyjątkowo płaską obudową, która ma zaledwie 35 mm. Prototyp monitora dotykowego można opcjonalnie wyposażyć w 10-punktową funkcję sterowania dotykiem, co pozwala użytkownikom na obsługiwanie ekranu przy pomocy wielu równoczesnych gestów – funkcja ta jest niezwykle użyteczna w przypadku prezentacji obrazów, grafik, złożonych elementów wizualnych i projektów architektonicznych. Model PN-K321 powinien pojawić się na rynku w lutym.

Rozdzielczość Ultra HD

Sharp wprowadza ekrany o rozdzielczości nowej generacji: Ultra HD. Standard ten, znany wcześniej jako 4K, zapewnia znaczący postęp i pozwala wyświetlić obrazy o 4 razy większej rozdzielczości w porównaniu do 1080p. Na targach CES Sharp zaprezentuje dwa wielkoekranowe rozwiązania standardu Ultra HD, które pojawią się na rynku w roku 2013:

ICC Purios: Rozwiązanie opracowane wspólnie z I-cubed Research Center Inc. ICC Purios łączy rozdzielczość Ultra HD i procesor obrazu ICC (zintegrowany system kreacji poznawczej), odtwarzający proces poznawczy, w jakim ludzki mózg analizuje bodźce świetlne. Zastosowanie tego unikatowego procesu zapewnia wrażenia dotyku, tekstury oraz perspektywy zbliżone do tych, jakie odczuwamy patrząc bezpośrednio na obiekt w świecie rzeczywistym, w którym ostrość obrazu jest większa. Uzyskany w ten sposób obraz sprawia wrażenie rzeczywistego, a ICC Purios jest pierwszym na świecie wyświetlaczem, który przeszedł pomyślnie 400 testów niezbędnych do uzyskania certyfikatu THX® 4K, potwierdzającego, że ekran nie tylko spełnia wymagania standardu 4K, ale również zachowuje precyzję obrazu zgodną z oryginalnym obrazem HD.

AQUOS Ultra HD: Na targach CES Sharp zaprezentuje również prototyp telewizora AQUOS Ultra HD – nowego modelu wielkoekranowego marki AQUOS. Oprócz imponującej rozdzielczości Ultra HD, urządzenie to wyposażono w nową technologię obrazowania pod nazwą Moth Eye, która prawie całkowicie eliminuje odbicia, zachowując wyrazistość kolorów.

AQUOS 2013

Sharp zaprezentował całą gamę telewizorów AQUOS LED 2013 o nowej stylistyce i przekątnych ekranu 60”, 70”, 80” oraz 90” – największych na świecie sprzedawanych seryjnie telewizorów LED. W tym roku firma Sharp – lider w segmencie telewizorów LED zaprezentuje blisko 20 modeli o przekątnej 60” lub większych. Jest to najbogatsza oferta w branży.

Oferta telewizorów AQUOS 2013 obejmuje dwie serie z technologią Quattron™, dzięki której można uzyskać ponad miliard dodatkowych kolorów. Wszystkie telewizory AQUOS LED to modele Smart TV z dwurdzeniowymi procesorami zapewniającymi szybkie i łatwe podłączenie, sterowanie i dostęp do materiałów sieciowych. Flagowa seria 8 wyposażona jest w technologię Super Bright – inteligentny procesor kontrastu oraz jaśniejszy panel, który pozwala stworzyć obraz o wyjątkowym kontraście.

Audio o naprawdę mocnym brzmieniu

Na targach CES na stoisku Sharp pojawią się także dwa wyjątkowe produkty audio: HT-SB60 – jedyny zestaw głośnikowy zaprojektowany od podstaw z myślą wyłącznie o telewizorach o przekątnej ekranu 60” lub większej. System ten zapewnia wyrazisty i mocny dźwięk 2.1-kanałowy o całkowitej mocy wyjściowej 310 W. Dostarczony w zestawie subwoofer podłączany jest bezprzewodowo. Uniwersalna konstrukcja umożliwia instalację w orientacji poziomej oraz na ścianie. Wyeksponowane elementy sterujące i bogate wykończenie z czarnego szczotkowanego aluminium zapewniają wyjątkowy efekt wizualny.

Drugie wyjątkowe urządzenie audio to stylowy przenośny zestaw GX-M10 z wbudowanym odtwarzaczem CD oraz stacją do dokowania urządzeń iPhone, iPod i iPad oraz regulowanymi wejściami do podłączania mikrofonu i gitary. Zasilany z baterii lub sieci elektrycznej zestaw GX-M10 o mocy wyjściowej 100 W, ozdobiony diodami LED na obu subwooferach zapewni właściwe brzmienie w każdych warunkach.

Kolejna generacja technologii Quattron

Na targach CES Sharp zaprezentował również kolejną generację technologii Quattron. Dzięki zastosowaniu specjalnego procesora subpikseli (stworzonego specjalnie do współpracy z panelami Sharp Quattron) o czterech kolorach podstawowych: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym, panel Quattron nowej generacji pozwoli na sterowanie i użycie tych kolorów indywidualnie, umożliwiając reprodukcję jednego piksela w zdwojonej rozdzielczości. W rezultacie panele Quattron kolejnej generacji umożliwiają zwiększenie efektywnej rozdzielczości panelu 1080p do rozdzielczości podobnej do Ultra HD – zarówno w przypadku materiałów wideo, jak i nieruchomych obrazów oraz sieciowych informacji tekstowych. Nowa generacja technologii Quattron obejmuje również wyspecjalizowane przetwarzanie sygnału do przeskalowywania obrazów z rozdzielczości 1080p do 4K. Sharp planuje wprowadzenie na rynek produktów z technologią Quattron nowej generacji w 2014 roku.

Rozdzielczość 8K

Japoński potentat pokazał namiastkę technologii przyszłości, prezentując telewizor o przekątnej 85” o rozdzielczości 8K. Sharp był pierwszym producentem, który zaprezentował tę przełomową technologię na targach CES 2012. 8K to rozdzielczość wynosząca 7680 x 4320 punktów, 16 razy większa niż HDTV, zapewniająca niespotykaną nigdzie indziej jakość wyświetlania wyjątkowo szczegółowych obrazów o wysokiej rozdzielczości.

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony