Obiekt : partnerka, mama, dziecko. Cel: trafione prezenty

Powiedzmy sobie szczerze - dla większości mężczyzn, świąteczne zakupy są udane wtedy, gdy nie trwają za długo. Dowód? Najnowsze badanie nastawienia Polaków do bożonarodzeniowych zakupów od Merlin.pl, w którym panowie przyznają, że nie mają czasu na poszukiwanie prezentów, a na myśl o tłumach „na mieście”, tracą zapał. Mimo wszystko, w tym roku mężczyźni mają do spełnienia trzy trudne misje – trafione prezenty dla partnerki, mamy i dziecka.

Dlaczego tylko trzy prezentowe wyzwania? Po pierwsze, partnerka - absolutny nr 1 na męskiej liście osób, dla których najtrudniej jest kupić trafiony podarunek (37% wskazań). Po drugie, dziecko (nie tylko to własne), z którym co roku problem ma co piąty mężczyzna. I po trzecie, mama, dla której ciężko jest znaleźć odpowiedni prezent co siódmemu Polakowi. Okazuje się, że zakup trafionego świątecznego podarunku dla taty, rodzeństwa, dziadków, a nawet kolegów z pracy to, w porównaniu z powyższymi osobami, bułka z masłem! A przynajmniej tak deklarują Polacy.

Merlin.pl, we współpracy z TNS Polska, sprawdził również nastawienie Polaków do świątecznych zakupów. Jak się okazuje, nie wszyscy pałają entuzjazmem. Dlaczego? - Duże wydatki, brak czasu na szukanie odpowiedniego prezentu, tłumy w galeriach handlowych i brak pomysłu na prezent, to najczęstsze skojarzenia Polaków związane ze świątecznymi zakupami – wylicza Marcin Zduńczyk, dyrektor marketingu i sprzedaży w Merlin.pl. Dylematy te mają swoje przełożenie również na wzrost popularności zakupów online w sezonie świątecznym, gdyż Polacy coraz częściej szukają prezentów w sieci. Wzmożone zakupy rozpoczynają się już ok. 20 listopada, a w ciągu kolejnych 4 tygodni liczba wysyłanych paczek jest trzykrotnie wyższa niż w standardowym miesiącu* – dodaje M. Zduńczyk.

Podczas, gdy kobiety martwią się głównie o to, ile funduszy przeznaczą na świąteczne zakupy, w grupie panów najczęściej wyrażaną obawą wobec bożonarodzeniowych sprawunków jest właśnie brak czasu na poszukiwania prezentów. Nic więc dziwnego, że prawie ¼  panów deklaruje się jako pragmatycy, którzy szukając gwiazdkowych inspiracji, pytają wprost: „Co chcesz dostać pod choinkę?”.

Taka sama grupa mężczyzn stara się myśleć indywidualnie o tym, co kupić danej osobie, np. na podstawie jej zainteresowań czy pasji. Kobiety są w tym jednak dużo lepsze, jak wynika z raportu od Merlin.pl. I chociaż to Polki wyrażają większy entuzjazm wobec świątecznych zakupów, mężczyźni i tak się na nie wybiorą. Przynajmniej w większości. I nie będą to małe zakupy - co szósty pan ma zamiar wręczyć 3, a co siódmy od 5 do 10 prezentów. Czas więc sprawdzić, w czym gustują osoby, które trzeba będzie obdarować.

Nie wiem,  nie znam się,  nie orientuję się, czyli czego One oczekują?

Według raportu Merlin.pl, większość pań poproszona o wskazanie jednego wymarzonego prezentu, wskazała kosmetyk. Dla porównania, nr 1 na męskiej wish liście jest w tym roku gotówka.  O czym jeszcze marzą ukochane partnerki i mamy? Jak wynika z badań, co trzecia Polka powyżej 30. roku życia chciałaby otrzymać również modny dodatek (biżuteria czy zegarek), a w dalszej kolejności także książki, odzież, perfumy czy coś praktycznego do domu. Najlepszym prezentem dla pań powyżej 50. roku życia - oprócz kosmetyków - będą książki i praktyczne upominki, jak drobne AGD, filiżanki czy ekspres do kawy.

Czas więc przejść od słów do czynów i poszukać odpowiednich inspiracji. Zacznijmy od małej analizy obdarowywanych. Zastanówmy się: jakie mają pasje, czym się interesują, jaki wiodą styl życia?

Jeśli partnerka nie naprowadziła Was jeszcze na to, czego potrzebuje, nie pokazując w sklepie: „Właśnie TO chcę dostać” radzimy, by wybrać spośród propozycji, które powinny przypaść do gustu każdej kobiecie. Kosmetyki, perfumy? Do wyboru mamy np. peelingi i scruby, olejki do masażu, balsamy i masła do ciała – wybór kosmetyków do make up’u lepiej pozostawić samym paniom. Z zapachów np. sprawdzone hity, jak Calvin Klein, Paco Rabanne, Donna Karan czy Versace. Coś do poczytania? Zespół Merlin.pl proponuje książkowe besty, jak: poradnik „Szefowa swojej szafy. Bądź boska i elegancka w pracy”, powieść „List” R.P.Evans, „Pyszne. Na każdą okazję” czy „Dyskretny bohater” M. V. Llosa. Dodatkowe pomysły na prezent to m.in.: wyciskarka do soku, blender do przyrządzania smoothie, zestaw do machiato, urządzenie do masażu.

A co dla najmłodszego członka rodziny? Przypominamy, że najmłodsi traktują prezenty bardzo poważnie. Dlatego nie wybierajcie bez zastanowienia. Merlin.pl rekomenduje bestsellery rynkowe, jak m.in.: Magic Jinn, mata Aquadoodle czy edukacyjne gry planszowe (np. Pędzące Żółwie, Dobble), ale również popularne książki, m.in. serie  „ Historyjki dla ciekawskich dzieci” oraz „Mikołajek” czy najnowsze wydanie „Poczytaj mi, mamo”.

Prezent dla mamy to prezent dla osoby, która czuwa nad przebiegiem każdej rodzinnej uroczystości i do świąt przygotowuje się szczególnie. Dlatego zasługuje na prezent, który poprawi jej samopoczucie i odciągnie od świątecznej krzątaniny. Przykładowo: naturalne kosmetyki z nawilżającymi olejkami, ziołowe emulsje do kąpieli, masła i scruby do ciała, ale także dobrej jakości pościel lub szlafrok.

Czas zatem na prezentowe łowy! Wszak mężczyźni to urodzeni zdobywcy – by upolować trafiony prezent dla bliskich wystarczy jedynie potraktować każdego obdarowywanego indywidualnie i nie zostawiać zakupów na ostatnią chwilę.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony