5 ciekawostek o suszarkach do ubrań

Automatyczna suszarka do ubrań ma przede wszystkim ułatwiać domowe obowiązki. Zyskujesz czas i porządek w mieszkaniu, ponieważ nie musisz rozwieszać mokrego prania – dla niektórych to cud nowoczesnej techniki. Dziś zaskoczymy Was innymi ciekawostkami na temat praktycznych funkcji, które mają suszarki do ubrań.

Większość obowiązków domowych wykonujemy automatycznie. Pralki, zmywarki, czy roboty wyręczają nas w konkretnych zadaniach. W kwestii suszenia prania niektórzy są dość tradycyjni i zamiast automatycznych suszarek nadal wybierają wieszaki na pranie. Jeśli rozwieszanie mokrych ubrań i czekanie na ich wyschnięcie jest dla Ciebie uciążliwą czynnością, warto byś poznał technologie zastosowane w dostępnych obecnie na rynku suszarkach do ubrań. O większości z nich pewnie nie słyszałeś.

„Recykling” energii

W nowoczesnych suszarkach stosowane są pompy ciepła, które gwarantują wydajny i ekonomiczny system suszenia ubrań. Co ważne, pompa ciepła do podgrzewania zamiast grzałki wykorzystuje gaz – czynnik termiczny, który pozwala na suszenie ubrań w niższej temperaturze niż w przypadku konwencjonalnych suszarek. „Recykling” ciepła oszczędza zużycie energii do 50% w porównaniu do starszych modeli suszarek. Takie warunki suszenia są jednocześnie korzystne dla włókien tkanin, zachowując ich pierwotny kształt. W odróżnieniu od konwencjonalnych suszarek kondensacyjnych, te z pompą ciepła zapewniają też najwyższą klasę energetyczną A+++.

Odświeżenie bez użycia wody

Air Wash.jpgUsunięcie nieprzyjemnych zapachów z ubrania bez wody i detergentów wydaje się niemożliwe, jednak dostępne na rynku suszarki radzą sobie z tym doskonale. Funkcja Air Wash odświeża i dezynfekuje ubrania za pomocą samego podgrzanego powietrza. W 29 minut pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu z ubrań, a w 59 je zdezynfekujesz.

 

Inteligentne rozwiązania

Nie musisz też głowić się nad ustawieniem odpowiedniego programu. Nowoczesne suszarki, które mają funkcję Optimal Dry – czyli inteligentny system, zapewnią optymalny poziom suszenia ubrań dzięki 3 specjalnym czynnikom:

  • czujnik wilgoci – monitoruje poziom wilgotności tkanin i dostosowuje odpowiedni czas suszenia
  • czujnik temperatury – wstrzymuje cykl suszenia, jeżeli ubrania są zbyt gorące, chroniąc tym samym tkaniny przed uszkodzeniem
  • magnetyczny sensor wymiany ciepła – kontrolując częstotliwość wymiennika ciepła zapewnia przepływ suszenia i najwyższą jakość suszenia

To rozwiązanie nie tylko skraca czas suszenia i dba o ubrania, ale do minimum ogranicza zużycie energii.

Łatwe prasowanie

Jeśli prasowanie spędza Ci sen z powiek, z pomocą może przyjść właśnie suszarka do ubrań. Wbrew popularnym opiniom, że automatyczne suszarki niszczą i gniotą ubrania, będziesz zaskoczony, jak to jedno urządzenie ułatwi Ci dbanie o swoje ubrania. W dostępnych na rynku suszarkach do ubrań montowane są specjalne bębny, które nie niszczą tkanin, nawet tych delikatnych. Ubrania po skończonym cyklu będą mniej pogniecione niż wysuszone na wieszaku, a prasowanie będzie łatwiejsze.

Przegląd techniczny ze smartfonem

By sprawdzić stan urządzenia nie musisz dzwonić po fachowca. W każdym momencie możesz zrobić to samodzielnie. System Smart Check, w który wyposażone są suszarki, pomaga monitorować wszelkie usterki urządzenia z pomocą smartfona. Wykrywa problemy i przeprowadza ich diagnostykę na wczesnym etapie, dostarczając szybkie i łatwe rozwiązania za pomocą aplikacji. Pozwala również kontrolować urządzenie zdalnie i wysyła powiadomienia, gdy suszenie jest zakończone!

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony