Oddychaj swobodnie w łazience

Nieprzyjemny zapach w toalecie na długo może zepsuć miły nastrój, a przy tym zniechęcić do kolejnego użytkowania. Aby korzystanie z toalety dawało poczucie komfortu i dyskrecji warto pomyśleć o odpowiedniej wentylacji na najwyższym poziomie.

Zazwyczaj po skorzystaniu z toalety użytkownicy otwierają na kilka minut okna lub używają odświeżacza powietrza. Obie metody nie do końca są jednak skuteczne. Nawet krótkie wietrzenie łazienki zimą powoduje znaczną utratę ciepła, gdy pomieszczenie jest ogrzewane. Dla przykładu: czteroosobowa rodzina, które uchyla okno w łazience przez 10 minut cztery razy dziennie, powoduje utratę około 44kWh energii rocznie. Z kolei odświeżacze powietrza często nie usuwają przykrych zapachów, a jedynie je maskują, a przy tym nie są korzystne dla zdrowia.

Współczesne systemy wentylacyjne, dzięki wysoko rozwiniętej technice, zapewniają zachowanie czystości i świeżości w toalecie od razu po jej skorzystaniu. Są to rozwiązania, które zapewniają najwyższy wymiar dyskrecji, swobody, a przy tym są przyjazne dla środowiska.

Świeże powietrze w pakiecie

geberit_wentylacjaOkapy wentylacyjne to urządzenia powszechnie stosowane w kuchniach o wysokim standardzie. Nowoczesne projekty, odważny design oraz coraz większa świadomość użytkowników, że łazienka to również miejsce relaksu i odpoczynku sprawiają, że odciągi zanieczyszczonego powietrza stają coraz częstszym wyposażeniem toalet. Doskonałym rozwiązaniem, które zapewnia zachowanie stałej świeżości w łazience będzie system Geberit DuoFresh, który eliminuje nieprzyjemne zapachy bezpośrednio w misce WC. Wszystko za sprawą filtra z aktywnym węglem umieszczonego wewnątrz spłuczki, który zapewnia dokładne oczyszczenie powietrza przed dostarczeniem go z powrotem do pomieszczenia. Włączenie odciągu powoduje zassanie powietrza z miski WC i przepuszczenie go przez filtr. Nieprzyjemny zapach nie zdąży rozejść się po pomieszczeniu, tak jak to się dzieje w łazienkach ze standardowym systemem wentylacyjnym. Dodatkowym atutem jest uchylny przycisk spłukujący, który gwarantuje szybki dostęp do filtra i umożliwia stosowanie kostek higienicznych. Tego rodzaju systemy doskonale zastępują różnego rodzaju odświeżacze powietrza, zapewniając najwyższe uczucie komfortu, wygody, a przede wszystkim dyskrecji.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony