Detal w łazience – przegląd przycisków spłukujących

Urządzając łazienkę zależy nam na tym, by była funkcjonalna, piękna i skrojona na miarę naszych potrzeb. Połączenie tych cech nie zawsze jest proste. Jednak warto postawić na takie wyposażenie, które nie będzie kompromisem. Wybrane produkty powinny uwydatnić i podkreślić to, na czym najbardziej nam zależy. Zakup przycisku spłukującego to nie tylko wskazanie pasującego koloru, kształtu i rozmiaru, to także wybór odpowiedniego materiału, rodzaju spłukiwania oraz innych przydatnych funkcji. Krótko mówiąc: to połączenie designu z funkcjonalnością, zamknięte w jednym detalu.

Przycisk spłukujący to jedyny widoczny w łazience element, znajdujący się w systemie służącym do spłukiwania toalety. Wydawać, by się mogło, że cała funkcjonalność znajduje się w stelażu podtynkowym w ścianie, jednak nic bardziej mylnego. Nie dość, że tylko przycisk jest widoczny w aranżacji przestrzeni, a więc podkreśla, a nawet czasem nadaje wnętrzu charakter, to także posiada szereg właściwości, dzięki którym codzienne użytkowanie toalety staje się bardziej wygodne oraz oszczędne. Większość osób może uważać, że to mało istotny szczegół, jednak przyciski spłukujące marki Geberit pokazują, że mogą stać się bardzo istotnym wyposażeniem łazienki. Jest kilka kluczowych elementów, na które warto co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

1. Oszczędności nigdy za wiele

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wykorzystywanym przy spłukiwaniu toalet można znacznie ograniczyć zużycie wody. Pięćdziesiąt lat temu jedna osoba używała do spłukiwania około 70 litrów wody dziennie. Teraz, wybierając do łazienki odpowiedni przycisk, można uzyskać wynik 18 litrów, czyli oszczędzić ok. 50 litrów na osobę w ciągu tylko jednego dnia. Dla tych, dla których takie dane nie są obojętne znakomitym rozwiązaniem będzie przycisk z funkcją STOP, dzięki której można zatrzymać spłukiwanie w dowolnym momencie lub przycisk w wersji z dwudzielnym spłukiwaniem np. 4/2 l, czyli z możliwością wskazania ile litrów wody chcemy użyć do konkretnego spłukania. Geberit Sigma30 z funkcją STOP, Geberit Sigma30 z dwudzielnym spłukiwaniem


2. Higiena przede wszystkim

/geberit_przyciskDwa okrągłe, lekko wypukłe przyciski zastosowane w spłuczce nie tylko dobrze wyglądają, ale także ułatwiają obsługę dwudzielnego spłukiwania. Ciekawą opcją jest wyposażenie przycisku w pojemnik na kostki higieniczne do spłuczki. Dodatkowo nie trzeba decydować się na to rozwiązanie od razu, ponieważ pojemnik można zamontować w dowolnym momencie, w czasie jego użytkowania. Kostkę aplikuje się w prosty sposób, jedynie odchylając lekko przycisk, a ona uwalniając powoli swój zapach, zapewnia czystość i higienę miski WC przy każdym spłukaniu wody.

3. Nowoczesność w każdym calu

W toalecie równie ważny co higiena jest unoszący się zapach. Już nie trzeba inwestować w odświeżacze powietrza, które tylko maskują nieprzyjemne zapachy. Najnowsze rozwiązanie powoduje, że do pomieszczenia dociera czyste powietrze. Wystarczy przy urządzaniu łazienki wybrać odpowiedni stelaż podtynkowy z funkcją eliminowania zapachów u źródła, czyli bezpośrednio z miski WC. Za przyciskiem spłukującym Sigma40 zintegrowanym z odciągiem zanieczyszczonego powietrza znajduje się filtr z aktywnym węglem, który je oczyszcza, a cichy wentylator oddaje czyste powietrze z powrotem do łazienki. Jak na nowoczesne rozwiązanie przystało, gdy filtr będzie wymagał wymiany, zapali się dioda umieszczona w przycisku.

4. Pokuś się o indywidualizm

Prosta i bezkompromisowa elegancja znakomicie sprawdzi się w każdej łazience, podkreślając charakter aranżacji i dodając stylu. Nie znaczy to jednak, że trzeba zrezygnować z indywidualizmu. Cenną opcją w przycisku spłukującym może okazać się możliwość wypełnienia go materiałem, który został już użyty w wystroju pomieszczenia lub znakomicie wpasuje się w projekt. Szkło, metal i wysokiej jakości tworzywa sztuczne, które stanowią trzon przycisku są nieocenione, ale wybór materiału, który wyróżni przycisk w łazience sprawi, że będzie on niepowtarzalny.



5. Nie zapominaj o designie

/geberit_przyciskJakość produktów, ich wygląd oraz funkcje sprawiają, że łazienka może stać się ponadczasowa i służyć nam przez wiele lat, nie wychodząc z mody. Czasem design tkwi w prostocie. Dobrze prezentuje się przycisk spłukujący wykonany z lustrzanego bądź czarnego szkła z dwiema liniami światła. Dlatego przycisk Geberit Sigma80 łączy w sobie jakość wykonania, piękno projektu, ale także nowoczesność oraz higienę, ponieważ sterowany jest w pełni bezdotykowo. Aby uruchomić spłukiwanie wystarczy jedynie ruch ręką przed linią światła, która wskazuje dwie możliwości spłukiwania (krótsze oraz dłuższe). Można także wybrać kolor światła LED, dzięki temu łatwo zmienić w łazience detal, który wpływa na jej wygląd.

6. Nie ma trudności nie do pokonania
Nawet jeśli trzeba zaaranżować trudną i wymagającą przestrzeń, nie trzeba rezygnować z dobrego wyglądu i przede wszystkim wygody. Gdy pojawia się brak możliwości zainstalowania nad toaletą przycisku spłukującego, np. w toaletach na poddaszu, to wystarczy sięgnąć po przyciski uruchamiane zdalnie, które można zamontować w innym dowolnym miejscu. Tego typu przyciski są wyjątkowo małe, dzięki czemu nie ma problemu z ich swobodnym umieszczeniem w ścianie, płycie kartonowej lub meblowej, w odległości nawet do 2 metrów od spłuczki.
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony