Łazienka przyszłości według Geberit

Wydawałoby się, że producenci wyposażenia łazienek niczym nas zaskoczyć już nie mogą. Otóż nic bardziej mylnego. Łazienka przyszłości to zmiana jakościowa, która dzieje się na naszych oczach. Zaskakujące wzornictwo, nowoczesne technologie i mocne sprzężenie z ekologią. Warto się tym trendom przyjrzeć z bliska.

geberit_Łazienka przyszłości

Obserwując zmieniające się tendencje w sposobie życia oraz transformację, jakiej ulegają sztywne dotychczas funkcje poszczególnych domowych pomieszczeń można zauważyć, że łazienki coraz częściej przypominają salony, w których oprócz funkcjonalności można się też zrelaksować. Modna i wygodna łazienka łączy niebanalną aranżację z ekologią i nowoczesny design z nowinkami technologicznymi. To już nie miejsce odosobnienia, ale wyjątkowa przestrzeń w której zostawiamy problemy dnia codziennego i wykonujemy szereg czynności, do tej pory zarezerwowanych np. dla tak zwanego „domowego biura”. Łazienka przyszłości musi być kompaktowa i współgrać ze zmieniającym się stylem życia.

Trendy w projektowaniu urządzeń sanitarnych

Nie bez powodu mówi się, że moda powraca. Jak i na światowych wybiegach, tak i we wzornictwie przemysłowym są elementy, po które sięga się z przekonaniem. Takim elementem nowoczesnej łazienki jest woda. Nie ma bowiem nic bardziej naturalnego i efektywnego jak mycie wodą. Przedmiotem zainteresowania projektantów jest nie tylko toaleta jako taka, ale ergonomia deski sedesowej, funkcje myjące miski ustępowej oraz sposób na usuwanie brzydkich zapachów. To wszystko łączy w sobie toaleta myjąca – niezbędna w łazience przyszłości.

Proste i czyste rozwiązania

Woda stanowi nieodłączny element codziennej higieny intymnej. Toalety myjące łączą funkcjonalność z uczuciem świeżości i czystości. Naciśnięcie jednego przycisku uruchamia funkcję podmywania, a opływowa w swoim kształcie miska sedesowa dopasowana jest do każdego stylu pomieszczenia.

Zasada zainstalowanego natrysku jest prosta – przycisk uruchamia wysuwającą się dyszę z ciepłym strumieniem wody o temperaturze ciała. Użytkownik sam decyduje o natężeniu strumienia oraz wybiera jego oscylacyjny lub pulsacyjny ruch. Dysza natrysku jest myta czystą wodą przed i po każdym użyciu toalety.

Usuwanie zapachów w samej muszli

Elementem nowoczesnych rozwiązań jest także zwrócenie uwagi na problem nieprzyjemnych zapachów. Producenci znaleźli na to prosty, skuteczny i przyjazny dla środowiska sposób. To eliminator zapachów, gdzie powietrze jest odsysane bezpośrednio z miski ceramicznej i oczyszczane przez filtr, z którego powraca do łazienki.

Cisza i umiejętne maskowanie

Jeszcze nie tak dawno rury doprowadzające wodę umieszczone były na zewnątrz ścian, szpecąc efekt finalny aranżowanego wnętrza. Teraz dzięki nowoczesnym technologiom udaje się całą instalację ukryć skrzętnie pod tynkiem czy kaflami. Problem plątaniny rur zniknął, a dodatkowym wyzwaniem stało się maksymalne wyciszenie instalacji. Możliwe jest to dzięki tzw. „cichej kanalizacji” – czyli systemowi niskoszumowemu wykonanemu z wysokiej jakości polipropylenu z dodatkiem włókien mineralnych.

Ekologia i nowoczesność

Zaangażowanie w ochronę środowiska to jeden z nadrzędnych trendów. Łazienka przyszłości to oszczędne wykorzystywanie zasobów naturalnych przy tworzeniu nowych produktów i udoskonalaniu metod produkcji. Ekonomiczne zużywanie wody dzięki dwufunkcyjnym przyciskom spłukującym winno być normą. Ciekawe rozwiązanie stanowią także baterie wyposażone w detektory elektroniczne (woda płynie, gdy podłoży się ręce pod kran).

Chcąc korzystać z osiągnięć nowoczesnej technologii w zgodzie z trendami pamiętajmy jednak, że łazienka powinna cieszyć swoim wzornictwem przez lata, mimo zmieniającej się sytuacji życiowej, a technologie użyte przy jej projektowaniu podnosić komfort użytkowania. Warto zatem powierzyć takie zadanie fachowcom gwarantującym realizację swoim doświadczeniem i niezawodnością.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony