Sposoby na wzrost…tym razem nie gospodarczy.

Wiem, że nie jest to temat łatwy. Ale przecież jest Was wielu. I kto powiedział, że mężczyzna musi być wysoki? Nikt. Podobnie jak kobiety nie powinny dać się nabrać na retuszowane zdjęcia supermodelek, tak i mężczyźni nie powinni poddawać się tyranii wzrostu. Poza tym większość znanych aktorów w rzeczywistości jest o wiele niższa niż na ekranie, a możni tego świata fotografują się na siedząco lub zabraniają swoim partnerkom noszenia wysokich obcasów, żeby przypadkiem nie wydało się, że są niscy. Ale na wzrost są także inne sposoby. Związane z ubraniem oczywiście.

  1. Zapomnij o mankietach. Wiem, że część fasonów może mieć za długie rękawy i nogawki. Ale mankiet w takim przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem- optycznie skraca sylwetkę, a tego przecież chcesz za wszelką cenę uniknąć. Większość dobrych salonów oferuje usługę skracania. Zapytaj, być może i Twój ulubiony sklep ma w ofercie krawcową. Poprawki nie trwają długo, kosztują niewiele, a będzie to korzystne dla Twojej sylwetki.

  2. Niezawodne pionowe paski. Pionowe paski wydłużają sylwetkę. Pod warunkiem, że są na tyle cienkie, że nie rzucają się w oczy i nie odkształcają się na wypukłościach sylwetki.

  3. Po co właściwie nam kant? Kant jest sprzymierzeńcem tych, którzy chcą wydać się wyżsi. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się, po co właściwie wszystkim te trudne do prasowania kanty – teraz już wiesz. Powstały co prawda po to, by móc garniturowe spodnie wieszać na drążku, ale mają także swoje walory wysmuklające.

  4. Nie dla dwurzędówki. Dwurzędowe marynarki czy płaszcze są projektowane dla wysokich. Zbyt „ciężkie” dla niższych, nie tylko optycznie skracają sylwetkę, ale także ją poszerzają.

  5. Małe wzory i podobne kolory. Małe wzory, szczególnie tworzące pionowe linie to idealne rozwiązanie „podwyższające”. Również kontrastowym kolorom mówimy stanowcze nie! Wybranie wszystkich elementów ubioru w podobnej tonacji sprawi, że sylwetka będzie stanowiła smukłą całość, przez co wyda się wyższa. Najlepiej by były to kolory ciemne.

  6. Nie kupuj golfów. Kołnierzyk lub sweter w serek czyli wszelkie wycięcia w kształcie litery V wysmuklają sylwetkę. Zabudowanie się golfem pod samą szyję nie pomoże w budowaniu iluzji wyższego wzrostu.

Te proste sposoby mogą poprawić nie tylko wygląd, ale i samopoczucie. Zastosowanie ich nie wymaga właściwie żadnego wysiłku, przynajmniej nie potrzebujesz do tego filmowych sztuczek i wykwalifikowanego operatora kamery. Nawet jeśli nie jesteś aktorem, możesz grać wyższego niż w rzeczywistości. Powodzenia.

Rada Stylistki: Czasami ważniejsze od samego ubrania jest to, czy nosisz je z przekonaniem.

Monika Jurczyk

Osa Osobista Stylistka

www.personalstylist.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony