Wielkie emocje wymagają wielkich ekranów

Sharp przedstawia linię gigantycznych telewizorów LCD BIG AQUOS o przekątnych od 60 do 80 cali. Największe oferowane na rynku telewizory firmy Sharp z linii BIG AQUOS sprawią, że we własnym domu poczujesz się, jakbyś razem z piłkarzami wybiegał na murawy stadionów turnieju UEFA EURO 2012. Największe emocje zapewnią również doskonałe parametry wyświetlania obrazu w technologii Quattron oraz układy E-Motion 200 i Active Motion 400.

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się żałować, że Twój samochód jest zbyt szybki, a partnerka zbyt piękna? Raczej nie. Podobnie jest z dużym telewizorem takim jak BIG AQUOS. Na pewno nie będziesz żałował, że jest zbyt duży. Abyś mógł poczuć się jak w kinie lub na boisku piłkarskim konieczne jest by obraz wypełniał niemal całe pole widzenia, a do tego potrzeba naprawdę dużego ekranu. Telewizory LCD z linii BIG AQUOS wyposażono w ekrany o szerokości 140, 160 i 190 cm byś mógł przeżywać ogromne emocje na wielkim ekranie.

Dlaczego nie?

Nie ma racjonalnych powodów, by nie można było pozwolić sobie na naprawdę duży ekran i wielkie emocje w domowym zaciszu. W przypadku telewizorów LCD argument o niszczeniu sobie wzroku przez siedzenie zbyt blisko ekranu nie ma racji bytu. Często całymi godzinami siedzimy przed gorszymi jakościowo ekranami LCD zamontowanymi w naszych komputerach i to w bardzo niewielkiej odległości, i jeżeli wzrok miałby się nam posuć to właśnie z powodu za małego monitora. Argumenetm przeciw nie powinna być również duża odległość widza od telewizora. Poprawna odległość oglądania obrazu na telewizorze LCD o rozdzielczości Full HD 1080p powinna wynosić dwukrotność szerokości (nie przekątnej) ekranu, a zatem w przypadku 80“ telewizora Sharp o szerokości ekranu 190 cm potrzebujemy około 4 m miejsca przed urządzeniem. Jeśli usiądziemy dalej, możemy już nie dostrzec interesujących szczegółów obrazu Full HD, a także utracimy efekt „kinowości”. Smukła konstrukcja telewizora BIG AQUOS LED sprawia, że nie zajmie on zbyt wiele przestrzeni w salonie, a nawet będzie jego ozdobą dzięki minimalistycznemu designowi firmy Sharp.

Być może obawiasz się, że Twój nowy, wielki telewizor będzie pobierać zbyt dużo energii? Niepotrzebnie – 10 generacja matryc X-GEN oraz zastosowane technologie zmniejszające zużycie energii sprawiają, że telewizory BIG AQUOS LED posiadają klasę energetyczną A+ (ekrany o przekątnych 60 i 70 cali) lub nawet A++ (model 80-calowy), dzięki czemu, to emocje płynące z ekranu, a nie rachunki z elektrowni, przyprawią Cię o szybsze bicie serca. Dla przykładu 60-calowy telewizor Sharp 60LE635 zużywa tyle samo prądu, co ekrany 32-calowe podświetlane świetlówkami CCFL.

Może zatem cena za naprawdę wielki telewizor okaże się nieproporcjonalnie wysoka? Nic bardziej mylnego. Wspomniany wyżej 60-calowy model można kupić już za 5 499 zł, a przecież w podobnej cenie można kupić telewizory 52 czy 55 calowe.


Wielki, wspaniały obraz

Rozmiary, rozsądna cena oraz energooszczędność to nie jedyna cechy, dla których warto pomyśleć o największych telewizorach firmy Sharp. Kolejnym powodem jest znakomity obraz zapewniany dzięki doskonałej jakości matrycom 10. generacji, podświetleniu LED oraz wielokrotnie nagradzanej technologi Quattron. Zapewnia ona szersze spektrum kolorów i udoskonaloną reprodukcję odcieni, barwy są jeszcze bardziej naturalne, a obraz jaśniejszy dzięki zastosowaniu dodatkowych żółtych subpikseli, w przeciwieństwie do tradycyjnych technologii RGB uzyskujących obraz z mieszania tylko trzech barw podstawowych.

Sugerowane ceny detaliczne dla dostępnych na rynku telewizorów 60” i większych (w złotówkach):


  • LC80LE645E                       27 999

  • LC70LE835E                       20 999

  • LC70LE740E                       16 999

  • LC60LE840E                       12 999

  • LC60LE830E                       10 999

  • LC60LE740E                         6 999

  • LC60LE635E                         5 99

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony