Samsung odkrywa świat mobilnej wirtualnej rzeczywistości z Gear VR

Firmy Samsung i Oculus nawiązały współpracę, by razem przenieść świat komunikacji mobilnej w nowy wymiar. Zaprezentowały pierwszy ogólnodostępny mobilny zestaw VR zoptymalizowany dla smartfona Samsung GALAXY Note 4.

gear VR

Samsung Electronics Co., Ltd. zaprezentował produkt zupełnie nowej generacji – Samsung Gear VR Innovator Edition – który umożliwia użytkownikom całkowite zanurzenie się w wirtualnej filmowej rzeczywistości. Oparty na technologii firmy Oculus zestaw Samsung Gear VR to nowość w doświadczaniu i wykorzystywaniu treści mobilnych. Nowy produkt – dzięki innowacyjnej technologii i atrakcyjnemu wzornictwu – umacnia pozycję firmy Samsung jako lidera rynku akcesoriów mobilnych i rozszerza definicję mobilnego życia.

W wyniku ścisłej, zintegrowanej współpracy z należącą do portalu społecznościowego Facebook firmą Oculus – liderem w technologii wirtualnej rzeczywistości – powstało urządzenie, które pozwala na doświadczanie wirtualnej rzeczywistości w sposób, jakiego mobilny świat jeszcze nie widział.

Samsung Gear VR wykracza daleko poza oczekiwania dotyczące możliwości wykorzystania mobilnej technologii do konsumpcji treści i stanowi potężny dowód na to, że seria Gear nie przestaje zadziwiać innowacyjnością – powiedział JK Shin, prezes i dyrektor generalny działu IT i komunikacji mobilnej w Samsung Electronics - Cieszymy się, że współpraca z firmą Oculus VR zaowocowała stworzeniem tego niesamowitego, wciągającego mobilnego doświadczenia dla naszych klientów.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Gear VR Innovator Edition, stanowiące niemal dzieło sztuki urządzenie mobilne VR wspomagane technologią firmy Oculus – mówił John Carmack, dyrektor techniczny firmy Oculus - Ścisła techniczna współpraca z firmą Samsung pozwoliła nam stworzyć gogle wirtualnej rzeczywistości ze światowej klasy rozdzielczością i wydajnością, działający w oparciu o całkowicie mobilną platformę.

Samsung Gear VR zapewnia niezrównane wrażenia podczas oglądania filmów na 5,7-calowym wyświetlaczu Quad HD Super AMOLED – z najlepszą na rynku rozdzielczością i efektami wizualnymi – w który wyposażono smartfon Samsung GALAXY Note 4. Z zestawem Samsung Gear VR Innovator Edition użytkownicy mogą zająć najlepsze miejsca w teatrze, przenieść się na scenę podczas koncertów z pełnym 360-stopniowym, trójwymiarowym wideo i grać jak nigdy przedtem – we wspaniałych światach, gdzie wyobraźnia staje się rzeczywistością. Nowatorska technologia wyświetlania firmy Samsung – Super AMOLED – i najnowocześniejsze rozwiązania firmy Oculus razem tworzą doświadczenie, które zaskakuje i zachwyca – wszystko na urządzeniu przenośnym.

Stworzony z miękkich, elastycznych poduszek i lekkich materiałów zestaw Samsung Gear VR jest wyjątkowo wygodny. Urządzenie jest całkowicie bezprzewodowe, dzięki czemu użytkownicy, nie będąc przywiązanymi do komputera, mogą w pełni zanurzyć się w wirtualnym świecie. Mogą wybierać spośród szerokiej gamy stworzonych przez najlepszych w branży elementów wirtualnej rzeczywistości – filmów, gier, trójwymiarowych filmów i treści edukacyjnych/doświadczalnych.

Samsung Gear VR będzie dostępny w kolorze Frost White w internetowym kanale firmy Samsung oraz u wybranych dostawców jeszcze w tym roku. Więcej informacji i zdjęć produktu jest dostępnych na stronach: www.samsungmobilepress.com i www.oculus.com/blog/.

Specyfikacja produktowa Samsung Gear VR Innovator Edition

Gear VR

Obiektyw

96˚ pole widzenia

Czujniki

akcelerator, żyroskop, czujnik magnetyczny, czujnik zbliżeniowy

Opóźnienie

< 20 ms

Regulacja ogniskowej

Obejmuje krótkowidzenie / dalekowidzenie

Zakres rozstawu źrenic

55 ~ 71 mm

Interfejs użytkownika

Panel dotykowy, przycisk „powrót”, przycisk regulacji głośności

Połączenie

łącze microUSB 1.1 do GALAXY Note 4

Wymiary

198(S) x 116(D) x 90(W) mm

Treść

Dostępna w sklepie Oculus

Dołączona karta microSD (16GB): Kolekcja 360-stopniowych filmów i trójwymiarowych trailerów od najlepszych dystrybutorów.

W ramach Avengers Marvel: Dzięki współpracy Age of Ultron z firmą Samsung użytkownicy Gear VR zyskają wyłączny dostęp do laboratorium Tony'ego Starka wewnątrz wszystkich nowych Avengers Tower.

IMAX oferuje do oglądania w wirtualnym teatrze z Samsung Gear VR próbki filmów dokumentalnych i hollywoodzkich – doświadczenie prawie tak ekscytujące jak IMAX.

DreamWorks VR z DreamWorks Animation pozwala użytkownikom Samsung Gear VR wchodzić w interakcje i śmiać się razem z postaciami DreamWorks w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyli.

Legendarny Pacific Rim Jaeger Pilot to niesamowite doświadczenie przenoszące widzów w samo centrum wydarzeń z Samsung Gear VR.

Cirque du Soleil Media prezentuje trójwymiarowe, 360-stopniowe doświadczenie VR „na żywo”, między innymi fragment przedstawienia Zarkana sfilmowanego przez Studio Felix & Paul specjalnie dla Samsung Gear VR.

M-GO Advanced – nowy paradygmat dla cyfrowych aplikacji filmowych wirtualnej rzeczywistości pozwala na interaktywne wyszukiwanie i odkrywanie najnowszych filmów i programów telewizyjnych z Samsung Gear VR.

Vevo oferuje ponad 100 000 filmów muzycznych w rozdzielczości HD, zapisów z koncertów i oryginalnych programów, które z Samsung Gear VR można oglądać w pełnoekranowym, teatralnym wymiarze.

Protocol Zero (nazwa robocza) od DENA pozwala graczom używającym Samsung Gear VR infiltrować tereny wroga niewidoczne w warunkach zaciemnienia z najwyższej jakości funkcjami optycznymi, między innymi opcją noktowizora, wizją rentgenowską i termowizją.

GALAXY Note 4

Wyświetlacz

5,7 cala (143,9 mm) Quad HD Super AMOLED (2560 x 1440)

Aparat

Podgląd wysokoklatkowy (60 fps)

Audio

3D Spatial Sound na Samsung VR Player dla VR Gallery contents (wymagane słuchawki)

* Dostępność usług może się różnić w poszczególnych krajach.

* Wszelkie opisane w niniejszym dokumencie funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produktach – m.in. dotyczące zalet, stylistyki, cen, komponentów, osiągów, dostępności i możliwości produktów – mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia, nie skutkując dalszymi zobowiązaniami.

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony