Dunlop prezentuje StreetResponse2

Dunlop, jeden z wiodących światowych producentów opon high i ultra high performance, wprowadza na europejski rynek model StreetResponse2. Nowe opony, przeznaczone do małych pojazdów umożliwiają wykorzystanie najlepszych właściwości opon Dunlop w tym segmencie.

streetresponse2Nowe opony StreetResponse2, dostępne w rozmiarach 13, 14 i 15 cali, osiągają lepsze rezultaty na mokrej i suchej nawierzchni: krótszą drogę hamowania i wydłużenie przebiegów o 10% w porównaniu z poprzednim modelem[1].

„Projektując nową oponę przeznaczoną do małych samochodów dołożyliśmy wszelkich starań, aby posiadała wszystkie parametry jakościowe charakterystyczne dla Dunlopa. Dzięki temu StreetResponse2 wyróżnia się m.in. solidną przyczepnością na suchej i mokrej nawierzchni” – powiedział Guillaume Carli, dyrektor marki Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Aby ułatwić prowadzenie na mokrej nawierzchni, opracowano nowy kształt opony, o bardziej zaokrąglonym konturze, który skutecznie przecina warstwę wody. Zoptymalizowana rzeźba bieżnika o podwójnym, szerokim rowku obwodowym pomaga odprowadzać wodę z podłoża. Dodatkowym czynnikiem poprawiającym przyczepność na mokrej nawierzchni są liczne nacięcia i rowki poprzeczne, których zadaniem jest usuwanie wody z bieżnika. Technologie te pomagają zmniejszyć ryzyko aquaplaningu i skrócić drogę hamowania na mokrej nawierzchni w porównaniu z poprzednim modelem opony.

Na suchej nawierzchni opona Dunlop StreetResponse2 radzi sobie doskonale za sprawą solidnego centralnego żebra, które poprawia przyczepność podczas skrętów. Natomiast ogólna konstrukcja i niewielka masa opony przekładają się na niższy opór toczenia.

„StreetResponse2 zapewnia też lepsze parametry jeśli chodzi o drogę hamowania – w porównaniu z poprzednim modelem skróciliśmy ją o dwa metry na mokrej nawierzchni i półtora metra na suchej. Włożyliśmy również wiele pracy w inne niezwykle istotne kryterium – żywotność. Opona Dunlop StreetResponse2 imponuje wydłużeniem przebiegów o 10% w porównaniu z poprzednim modelem za sprawą wielu ulepszeń zastosowanych podczas projektowania[2]” – dodał Guillaume Carli.

Efektem udoskonaleń w stosunku do pierwszej generacji opon StreetResponse jest skrócenie drogi hamowania na mokrej i suchej nawierzchni. Opona hamuje na mokrej nawierzchni na dystansie o 6% krótszym niż poprzedni model, co oznacza 2 metry różnicy przy hamowaniu z 80 km/h do zatrzymania. Na suchej nawierzchni opona hamuje na dystansie o 4% krótszym niż poprzedni model, co oznacza 1,5 metra przy hamowania ze 100 km/h do zatrzymania na suchej nawierzchni.

Dunlop StreetResponse2 posiada ocenę B w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni i ocenę C w zakresie oporu toczenia[3], co czyni ją jedną z najlepiej klasyfikowanych opon – w ramach europejskiego systemu etykietowania ogumienia – w swojej kategorii na rynku europejskim.

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących światowych producentów opon klasy high i ultra high performance, z imponującą historią sukcesów i rekordów w sportach motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy.

Więcej informacji na temat Dunlopa można znaleźć na stronie www.dunlop.pl oraz www.motorsport.dunlop.eu.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 52 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia ok. 69 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.


[1] Testowane w zakładach badawczo-rozwojowych Goodyear w Mireval we Francji w 2013 r. W oparciu o wyniki wew. testów z zastosowaniem opony o rozmiarze 175/65R14 T na samochodzie Ford Fiesta 1.6i.

[2] Jw.

[3] W oparciu o 20 rozmiarów opon wprowadzonych dotychczas na rynek, z czego 18 (90%) posiada klasyfikację BC.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony