Internet jest głównym źródłem kulinarnych inspiracji Polaków - dowodzą najnowsze badania
Według badań przeprowadzonych na zlecenie marki Samsung, Polacy, którzy kochają gotować, pomysły na oryginalne potrawy czerpią przede wszystkim z Internetu. Prawie 80% gotujących przyznaje, że lubi imponować rodzinie i znajomym kulinarną wiedzą i umiejętnościami. Już prawie co czwarty ankietowany inspiruje się przede wszystkim Instagramem!
s-500Książki kucharskie, programy telewizyjne czy własna wyobraźnia i doświadczenie? W poszukiwaniu kulinarnych inspiracji, Polacy sięgają teraz po smartfon lub tablet! Coraz częściej zaglądamy do kulinarnych blogów, serwisów online, czy też kanałów społecznościowych kucharzy. Co więcej, sami często chętnie dzielimy się własnymi pomysłami. Prawie 80% respondentów przyznało, że korzysta z kulinarnych materiałów zamieszczanych w Internecie. To właśnie wirtualna przestrzeń jest miejscem, w którym można znaleźć ogromną liczbę niebanalnych pomysłów. Mogą one być świetnym źródłem inspiracji, zwłaszcza w chwilach kryzysowych – gdy natychmiast potrzebujemy ciekawego przepisu, a presja czasu nie sprzyja kreatywności. Gdzie najchętniej zaglądamy w poszukiwaniu pomocy? Ponad połowa z nas w poszukiwaniu pomysłów wybiera się w podróż po YouTube’owych kanałach. Filmowe tutoriale pozwalają krok po kroku odwzorować przygotowywaną potrawę tak, by smakowała i wyglądała perfekcyjnie. ¼ pytanych przyznaje się, że kulinarne inspiracje czerpie z serwisu Instagram.

Cyfrowa kuchnia marzeń
Cyfrowy świat jako źródło kulinarnych inspiracji to jeden z przykładów szerszego, ogólnoświatowego trendu. Pasjonaci gotowania widzą w nowych technologiach szansę na przeniesienie swojej pasji na jeszcze wyższy poziom zaawansowania i kreatywności. Niemal wszyscy ankietowani (95%) uważają, że inteligentne urządzenia domowe i kuchenne, takie jak na przykład piekarniki sterowane Wi-Fi, wpływają na komfort codziennego użytkowania kuchni. Ciekawym przykładem innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w kuchni może być linia Samsung Chef Collection. Jest to kolekcja urządzeń kuchennych przygotowanych we współpracy z najbardziej prominentnymi osobistościami ze świata kulinariów. W skład kolekcji wchodzi piekarnik NV73J9770RS, którym można sterować przez sieć Wi-Fi za pomocą urządzenia mobilnego, np. sprawdzić na jakim etapie jest pieczenie – dostosować czas i temperaturę, sprawdzić ile czasu pozostało do końca pieczenia lub dostać powiadomienie o zakończeniu nagrzewania wstępnego. Dzięki modułowi Wi-Fi można też aktualizować oprogramowanie i powiększać już istniejącą bazę przepisów najlepszych szefów kuchni, przez co poszukiwanie kulinarnych inspiracji staje się wyjątkowo proste.

*Badanie przeprowadzono na stronie www.onepoll.com w październiku 2015 r. Łączna liczba ankietowanych — 1000 ankietowanych z Polski w wieku 25–65.
Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony