PIĘĆ POKOLEŃ PASJI PEŁNIA SMAKU I TRADYCJA ZAMKNIĘTE W SZKOCKIEJ WHISKY GLENFIDDICH

Whisky Glenfiddich – oto wymarzony prezent bożonarodzeniowy dla konesera i wielbiciela nietuzinkowych historii. Boże Narodzenie i whisky Glenfiddich mają bowiem wiele wspólnego – łączy je nie tylko szczególny charakter, ale także wyjątkowa historia. Podaruj najbliższym niezwykłą opowieść zamkniętą w szklanej butelce.

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen magii i niezwykłych momentów – również dla potomków rodziny Grant oraz prowadzonej przez nich destylarni, której historia sięga 1887 roku. To właśnie wtedy, w dzień Bożego Narodzenia, z miedzianych alembików popłynęły pierwsze krople alkoholu. Tym samym zapoczątkowana została wieloletnia tradycja rodzinna, która łączy kolejne pokolenia w wielkiej pasji, jaką jest produkcja whisky.

Rodzinna destylarnia zbudowana została własnoręcznie przez Williama Granta oraz jego siedmiu synów i dwie córki w ciągu zaledwie jednego roku. Dufftown, małe szkockie miasteczko w regionie Speyside, stało się sercem tej niezwykłej historii oraz miejscem, z którego wypływa źródło najwyższej klasy whisky.

Glenfiddich stanowi whisky typu single malt, której destylacja, leżakowanie oraz butelkowanie odbywają się w jednym miejscu – w destylarni w Dufftown, która po dziś dzień posiada własny zakład bednarski. Drewniane beczki stanowią bowiem jedną z kluczowych tajemnic wyrazistego smaku single malt. Każdy etap produkcji Glenfiddich wymaga niezwykłej wprawy oraz atencji – począwszy od zacierania i fermentacji, poprzez destylację i dojrzewanie, a skończywszy na kupażowaniu i butelkowaniu. Miłość do whisky, która w Dolinie Jeleni wytwarzana jest w mistrzowski sposób, to uczucie tak głębokie, jak pełnia smaku oraz wyrafinowana przyjemność, odczuwane podczas degustacji wszystkich roczników tego trunku.

Niezwykły charakter szkockiej whisky Glenfiddich, zamknięty w charakterystycznej trójkątnej butelce, zyskał niekwestionowane uznanie pośród wielbicieli „wody życia” na całym świecie. Obecnie – ponad 125 lat później – Glenfiddich jest najczęściej nagradzaną szkocką whisky single malt na świecie. Historia owocu wytrwałości Williama Granta i jego potomków już niebawem po raz kolejny zatoczy krąg – w dniu Bożego Narodzenia.

Zasmakujmy tej niezwykłej tradycji w kilku odsłonach, pochodzących wprost z rodzinnej destylarni w Dufftown:

 

glenfiddich_12_yearsGLENFIDDICH 12 YEARS OLD

SOCZYSTA GRUSZKA I AROMAT DĘBU

Dojrzewa w dębowych beczkach po amerykańskim burbonie i hiszpańskiej sherry przez co najmniej 12 lat. Tajemnica tkwi w wyjątkowej kompozycji – delikatny smak świeżej gruszki i kremowy aromat dębu nadają whisky długi i łagodny finisz.

 

 

 

 

 

 

 


glenfiddich_15_years_GLENFIDDICH 15 YEARS OLD

SŁODKI MIÓD I KUSZĄCE RODZYNKI

Połączenie owocowego, łagodnego smaku z nutą miodu i rodzynek. Leżakuje minimum 15 lat, dojrzewając kolejno w beczkach z europejskiego i amerykańskiego dębu, by w końcu trafić do ręcznie wykonanej kadzi zwanej Solera Vat.


 

 

 

 

 

glenfiddich_18_yearsGLENFIDDICH 18 YEARS OLD

DĄB, PIECZONE JABŁKO I SUBTELNY CYNAMON

18-letnia whisky dla koneserów. Łączy w sobie akcenty owocowej słodyczy, wywodzącej się z beczek po hiszpańskiej Sherry Oloroso, oraz charakterystyczną nutę smakową, którą uzyskuje, leżakując w tradycyjnych beczkach z amerykańskiego dębu. 

 

glenfiddich_21_yearsGLENFIDDICH 21 YEARS OLD

WANILIA, SŁODKIE TOFFI I FIGI

Ta whisky dojrzewa w beczkach z dębu amerykańskiego, w których wcześniej przechowywany był rum z Karaibów. Dzięki temu whisky uzyskuje bogate, kuszące akcenty karmelu, fig, palonego cukru oraz dojrzałych bananów. Kompozycję uzupełnia ciepły smak dębiny z subtelną nutą torfowego dymu.glenfiddich_excellence_26GLENFIDDICH EXCELLENCE 26 YEARS OLD

GŁĘBOKI DĘBOWY SMAK, BRĄZOWY CUKIER,

WIOSENNE KWIATY I EGZOTYCZNE PRZYPRAWY

Wyjątkowa whisky. Wyraża ducha innowacyjności, którego pielęgnujemy w naszej rodzinie od 1887 roku. Brian Kinsman – nasz Malt Master – osobiście wybiera whisky z beczek z amerykańskiego dębu, gdzie dojrzewa przez 26 lat, by wydobyć wysublimowany, najgłębszy smak w całej jego okazałości. Głęboki dębowy smak z odcieniami przypraw i lukrecji to znak rozpoznawczy tej whisky.
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony