Delektujmy się życiem z Lindt Excellence

Spotkanie z przyjaciółmi, randka z partnerem czy słodkie leniuchowanie podczas jesiennych i zimowych wieczorów powinno jak najczęściej mieścić się na liście „rzeczy pilnych”. Bo w szalonym biegu życia warto wyłapywać jak najwięcej momentów dla siebie, robić rzeczy, które sprawiają nam przyjemność. Jesienią idealnym zestawem na niezapomniany wieczór będzie czekolada Lindt Excellence  i odpowiednie wino, które podkreśli jej wyśmienity smak.

red_wineCelebrowanie życia

Jeśli prawdą jest, że „w życiu piękne są tylko chwile”, to warto zadbać, aby tych chwil było jak najwięcej! Stwarzać okazje do uśmiechu, zabawy, sprawiać sobie i innym przyjemności, szukać jak najwięcej momentów, kiedy możemy usiąść i zrelaksować się razem z bliskimi.

Według psycholog Izabeli Jung-Wolskiej „jesień jest wyjątkową porą na docenienie życia i cieszenie się każdą jego chwilą. Otaczająca przyroda nieco zwalnia i zaczyna odpoczywać. Obserwujemy kolorowe liście tańczące na wietrze, a cykliczność i przemijalność świata często zmusza nas do refleksji nad własnym życiem.” Dzięki temu pozwalamy sobie częściej na chwile relaksu i przyjemności, takie jak np. kąpiel w pachnącej pianie pośród świec, czy wtulenie się w miękki fotel z ulubioną tabliczką czekolady. Ciepło, zapach, miłe towarzystwo, smakowanie każdej chwili, tak, jak rozkoszowanie się rozpływającą się w ustach czekoladą, podkreślaną specjalnie dobranym winem. Doznanie przyjemnego odprężenia i ogarniającego relaksu…

Jeżeli czekolada, to koniecznie najlepszej jakości - Lindt Excellence od szwajcarskich Maitres Chocolatiers, którzy od ponad 160 lat opracowują i nieustannie ulepszają swe unikalne, receptury. Jesienią znajdziemy na półkach nową, wyśmienitą ciemną czekoladę z prażonymi nasionami sezamu. Lindt Excellence Roasted Sesame, to pierwsza na rynku gorzka czekolada połączona z sezamem, który jest źródłem protein, witamin A i E, magnezu, potasu, wapnia i żelaza. Czekolada Lindt Excellence, to najwyższej klasy ziarna kakao, doskonale wyważony, intrygujący smak i jedwabista gładkość.

Na tę porę roku marka Lindt Excellence proponuje zestaw, który będzie sprzyjał wieczornemu wyciszeniu, idealnie wpisując się w ideę celebrowania życia poprzez ulotne chwile przyjemności…

Czekolada i wino

Łączenie czekolady Lindt Excellence z winem to najlepszy sposób, aby pobudzić zmysły i odkryć cały wachlarz nowych doznań i smaków. Ale by to przeżycie było głębsze i bardziej intensywne, do tak wyszukanej czekolady należy dobrać odpowiednie wino…

Czekolada Lindt Excellence Orange Intense doskonała z Maderą Rich

W smaku tej czekolady dominują nuty kandyzowanej pomarańczy i migdałów. Cudowny czar pomarańczy znakomicie podkreśli 5-letnia Madera Rich. Obecne w winie aromaty suszonych owoców stanowią dla smaku  wytrawnej czekolady wspaniałe tło; jednocześnie świeże nuty pomarańczowej i limonkowej skórki stopniowo potężnieją, by kandyzowanej pomarańczy dać pełnię i blask.

Czekolada Lindt Excellence Chili doskonała z włoskim Ripasso di Valpolicella

To zestawienie, które rzeczywiście otwiera przed nami szereg nowych doznań. Smak dojrzewa tu stopniowo, w miarę rozpuszczania się czekolady w ustach. Zaczyna się od delikatnej słodyczy; zaraz potem pojawia się pikantność chili, ale jej ostrość jest przez cały czas utrzymana pod kontrolą. Kolej na Ripasso di Valpolicella lub włoskie Amarone. Oba wina cechują się niezrównaną głębią i intensywnością smaku, co znakomicie pasuje do ciemnej czekolady. Wyczuwalne w winie nuty owoców (czarnych jagód, winogron, porzeczek) wzmacniają owocowe aromaty czekolady (czerwone porzeczki, truskawki, poziomki). W tym właśnie momencie daje o sobie znać efekt, jaki wywołuje popicie winem kapsaicyny (substancji odpowiedzialnej za ostry, piekący smak chili): rozwijające się w ustach cudownie barwne smaki dostają nagłej mocy, co podnosi ich intensywność do potęgi.

Nowość
Excellence Roasted Sesame 100g

Cena rekomendowana dla konsumenta: 9,99 zł
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony