Ranking liceów - Kraków

Moda na sukces  Email
Moda i styl
Wpisany przez CreativeMedia   
wtorek, 21 grudnia 2010 10:43

„Nie mam co na siebie włożyć!” – jakże często ta myśl towarzyszy nam podczas porannego buszowania po szafie. Wbrew stereotypom, dylematy odzieżowe przeżywa nie tylko płeć piękna, ale również mężczyźni. Ta, z pozoru błaha decyzja, może w znaczący sposób przyczynić się do Twojego rozwoju zawodowego. Wszak, to co masz na sobie wpływa na Twój osobisty komfort w trakcie pracy, wystąpień publicznych, czy w drodze na spotkanie. Odzież jest również doskonałym narzędziem pokazania Twoich mocnych stron. Ubranie przede wszystkim wpływa jednak na Twój wizerunek w oczach innych.

W jaki sposób? Oto kilka wskazówek, które podpowiedzą Ci jak zadbać o swój styl.

Dobrze dobrany ubiór sprzyja robieniu dobrego pierwszego wrażenia. O znaczeniu jakie wywiera na drugą osobę pierwsze kilka chwil spotkania pisaliśmy już w jednym z poprzednich newsletterów. Przypominamy tylko, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz i przez długi czas działa ono na podświadomość naszego rozmówcy.

Ubieraj się schludnie.
Czyste i wyprasowane ubranie sprawi, że inni będą Cię odbierać jako osobę odpowiedzialną i rozważną. Schludny strój wywoła też efekt aureoli – nasz odbiorca, widząc nasz ładny wygląd przypisze nam kolejne pozytywne cechy: inteligencję, czy dobre zamiary.

Postaw na jakość a nie na znaną markę. Moda przemija a klasyczne i wytrzymałe kroje będą Ci służyć latami.

Ubieraj się tak jak osoby na stanowisku, na które chcesz awansować. Wyróżnij się z pośród tłumu podwładnych w T-shirtach i jeansach. Kiedy będziesz wyglądał jak menadżer, może w końcu Twój przełożony zrozumie, że nim jesteś.

Podkreślaj strojem swoje atuty. Jesteś kreatywny – zaszalej odpowiednim doborem kolorów. Potrafisz rozmawiać z ludźmi – odpięty guzik przy kołnierzyku podkreśli Twoją otwartość. Jesteś asertywny i stanowczy – niech innych uprzedzi o tym stukot Twoich obcasów.

Ubieraj się stosownie do okazji. Dress-code obowiązuje nie tylko w biurze, ale również w mniej formalnych sytuacjach. Na służbowym grillu świetnie sprawdzi się mniej formalny strój, tj. sweter czy jeans. A jeśli z potencjalnym kontrahentem umówiłeś się na partyjkę squasha, to nie próbuj upchnąć w szafce garnituru. W operze, zaś nie wypada bez niego się pokazywać.

trój ma być Twoją „drugą skóra”. Dobieraj buty tak, by Twoim stopom było wygodnie, zarówno w biurze jak podczas przedzierania się po dziurawych chodnikach. Wybieraj dobrze dopasowane tkaniny naturalne, w których skóra lepiej oddycha. Jeśli jednak jesteś fanem nowinek – wybierz nowoczesne membrany.

Dobranie odpowiedniego stroju może być pierwszym krokiem do rozwoju Twojego biznesu. Kiedy następnym razem zajrzysz do szafy, pamiętaj by wybrać ubranie, którym dasz się poznać ze swojej najlepszej strony i pokarzesz swoje pragnienie sukcesu.

Autorem tekstu jest Bartosz Kaczmarek

CreativeMedia

wizerunek-doradztwo-szkolenia

firma wyróżniona w konkursie MIKROPRZEDSIĘBIORCA ROKU 2010 Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy

zdobywca tytułu MOCNI WIZERUNKIEM 2007

razem z m.in. Canal+, Bankiem BGŻ, BPH, Fundacją L.Kronenberga

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony