Dieta, a stan włosów
Wiadomości
Wpisany przez HandsomeMen   
poniedziałek, 03 sierpnia 2009 22:10

Z badań klinicznych wynika, że niedobór niektórych witamin (głównie z grupy B) powoduje wypadanie włosów.

Często zdarza się tak, że niedobory pewnych witamin spowodowane są nie tylko złymi nawykami żywieniowymi, ale również stosowaniem używek: papierosów, kofeiny, alkoholu. Powodują one wypłukiwanie z organizmu określonych składników mineralnych, co wyraża się w osłabieniu organizmu, a widoczne jest właśnie na przykładzie włosów i paznokci. Dodatkowym obciążeniem może być spożywanie pokarmów typu Fast- food, które nie gwarantują odpowiedniej ilości witamin i innych cennych składników organizmowi.

Aby mieć zdrowe włosy należy przede wszystkim spożywać dużą ilość produktów bogatych w witaminy (owoce, warzywa, orzechy) oraz proteiny. Często problemy z osłabieniem włosów mają osoby, które stosują radykalny wegetarianizm, ponieważ nie są w stanie dostarczyć swojemu organizmowi dostatecznej ilości protein, a same witaminy są niewystarczające. Trzeba również pamiętać o spożywaniu pokarmów bogatych w błonnik, wówczas cały organizm funkcjonuje lepiej, ponieważ złogi pokarmów nie gromadzą się w nim, a organizm jest dobrze oczyszczony i można zachować harmonię w jego funkcjonowaniu.

Jeśli wiemy, że jesteśmy narażeni na brak pewnych składników w naszej diecie, możemy je spożywać w postaci suplementów diety. Oczywiście najlepszym jest zmiana nawyków żywieniowych, ale w niektórych przypadkach i to nie uzupełni brakujących naszemu organizmowi składników, takich jak żelazo czy magnez. Lekarze znają wiele skalników, które mogą poprawić wygląd naszych włosów. Jednym z nich jest witamina K, która doskonale działa na poprawę i uregulowanie pracy układu krwionośnego, a tym samym może pomóc również we wzmocnieniu naszych włosów. Innym składnikiem ważnym dla organizmu jest witamina C, którą powinni dodatkowo spożywać zwłaszcza palacze. Kolejnym składnikiem ważnym dla naszego organizmu jest żelazo, które dobrze wpływa na funkcjonowanie czerwonych krwinek krwi i niektórych enzymów odpowiedzialnych za wzrost i prawidłowy rozwój włosa. Wzmocnienie organizmu o witaminę A (która dostępna jest w produktach pochodzenia zwierzęcego, oleju) może przynieść skutek w postaci zmniejszonego ich wypadania.

Jeśli chcemy prawidłowo zadbać o wygląd naszych włosów powinniśmy przed podjęciem jakichkolwiek innych kroków, prześledzić to, w jaki sposób się odżywiamy. Pozwoli nam to na stwierdzenie czy dostarczamy naszemu organizmowi odpowiednia ilość określonych substancji odżywczych,  a ta wiedza jest pomocna w celu uzupełnienia ewentualnych braków. Warto jednak pamiętać o skonsultowaniu przyjmowania suplementów diety z lekarzem, tylko profesjonalista może nam doradzić najlepszą ich dawkę.

 

Artykuł przygotowany przez: Klinikę Twoich Włosów HandsomeMen www.handsomemen.pl

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony