Jubileuszowa, limitowana kolekcja zegarków LACOSTE 85 lat zielonego aligatora

Kiedy w 1927 roku słynny francuski tenisista – Rene Lacoste po raz pierwszy pojawił się na korcie z torbą ze skóry aligatora, chyba nikt nie przypuszczał, że za kilka lat stworzy jedną z najlepiej rozpoznawalnym marek odzieżowych na świecie. I tak się stało. Produkcja ruszyła w 1933 roku. Dziś francuski dom mody posiada szeroką ofertę ubrań, obuwia i akcesoriów, a wśród nich wachlarz zegarków dla mężczyzn, kobiet oraz dla dzieci. W tym roku przypada 85 rocznica założenia firmy. Z tej okazji LACOSTE wypuściło na rynek specjalną , limitowaną kolekcję czasomierzy z serii L.12.12.

lacosteL.12.12 to nazwa kultowej koszulki polo z kołnierzykiem i aligatorem na piersi. To ona w 2015 roku stała się inspiracją dla projektantów marki przy tworzeniu pierwszej linii zegarków L.12.12. Bezpośrednim nawiązaniem jest wykończenie silikonowych pasków wzorem odzwierciedlającym tkaninę, z której wykonane są słynne „polówki”. Nowa, jubileuszowa kolekcja to dwa męskie chronografy -  czarny 2010947 i granatowy 2010948. Zegarki niewątpliwie oddają kwintesencję ducha marki. Proste wzory, które z taką samą perfekcją wpisują się zarówno w klimat nieco bardziej eleganckich jak i sportowych stylizacji. Również w temacie kolorów kolekcja cechuje się monochromatycznym podejściem. Jeden kolor spowija pasek, kopertę pokrytą matowym PVD oraz tarczę. Cały projekt tworzy niezwykle wyrafinowany, „czysty” design, który od lat definiuje charakter LACOSTE. Jednolite podejście delikatnie przełamują tarczki chronografu oraz nieodłączny element każdego zegarka – aligator. W końcu to on zapoczątkował historię marki. Po tym jak pewnego razu Rene Lacoste pojawił się na korcie z dużą oryginalną torbą wykonaną ze skóry wspomnianego gada, dziennikarze okrzyknęli tenisistę aligatorem. Przezwisko szybko zyskało uznanie nie tylko fanów gracza, ale także samego sportowca -  Rene postanowił wyhaftować podobiznę zwierzęcia na swojej sportowej koszulce.

Obok designu jubileuszowe zegarki L.12.12 zwieńczono  grawerem na deklu nawiązującym do 85 rocznicy. Co więcej, projektanci brandu chcieli podkreślić, że duch ojca marki jest cały czas żywy i słynny tenisista niezmiennie zasługuje na uznanie i pamięć. Stąd do każdego limitowanego czasomierza dodawany jest specjalny brelok z autografem Rene Lacoste.

Ceny prezentowanych zegarków: 1199zł.

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony