Marka Johnnie Walker znalazła się na pierwszym miejscu

Według najnowszego rankingu Impact Databank 100 TOP, który ocenia marki alkoholowe pod względem wartości i ilości sprzedaży. Johnnie Walker piąty rok z rzędu znalazł się na szczycie rankingu. Jako marka numer jeden pod względem wartości sprzedaży. Wynik Johnnie Walker stanowi 7% ogólnej wartości sprzedaży wszystkich marek, które znalazły się w zestawieniu TOP 100. Wynik ten odzwierciedla silny wzrost marki - na poziomie 15%, który odnotowała firma Diageo w opublikowanych półrocznym wyniku finansowym z grudnia 2011 roku.

Diageo, wiodący na świecie producent i dystrybutor alkoholi premium, zachował pozycję lidera rankingu marek alkoholowych Impact DataBank Top 100 w ilościowej i wartościowej sprzedaży, umieszczając aż osiem swoich marek w pierwszej 20 zestawienia. To więcej niż jakakolwiek inna firma. Zbiorczy wynik wszystkich marek Diageo, które znalazły się w zestawieniu, stanowi prawie 25% ogólnej wartości sprzedaży detalicznej generowanej przez wszystkie marki z TOP 100.

Marki Diageo zajmują czołowe miejsca również w poszczególnych kategoriach alkoholowych. Smirnoff i Johnnie Walker, prowadzą w dwóch wiodących pod względem wartości sprzedaży detalicznej kategoriach - wódki i whisky. Baileys i Crown Royal zajęły odpowiednio pierwsze miejsca w kategorii likierów i kategorii kanadyjskiej whisky, zarówno pod względem ilości, jak i wartości sprzedaży. Natomiast marki Gordon Gin i Jose Cuervo prowadzą pod względem ilości sprzedaży  odpowiednio w kategorii ginu i tequili.

Diageo

Diageo to producent i dystrybutor jednych z najbardziej znanych marek alkoholowych na świecie, z kategorii alkoholi mocnych, win i piw. Firma posiada m.in. takie marki jak: Johnnie Walker, Guinness, Smirnoff, J&B, Baileys, Cuervo, Tanqueray, Captain Morgan, Crown Royal, wina Beaulieu Vineyard i Sterling Vineyards.

Diageo to międzynarodowa firma, prowadząca sprzedaż w 180 krajach na całym świecie. Firma jest notowana na giełdach w Nowym Jorku i Londynie.

Więcej informacji na temat Diageo, jej pracowników, marek, wyników biznesowych można znaleźć na www.Diageo.com

Dodatkowe wiadomości na temat odpowiedzialnego picia alkoholu, różne narzędzia oraz informacje o inicjatywach związanych z tym tematem dostępne są na www.DrinkIQ.com.

Celebrujemy życie każdego dnia, wszędzie!

Artykuły powiązane

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony